רשלנות רפואית?

אמנם עברו כבר 6 שנים אבל העניין טורד את מנוחתי. לאחר ניתוח לתיקון מסתם בבי"ח פרטי בתל אביב ( שכבר לא נמצא במקומו),לאחר שהוצאו ה"דרנים" מהחזה ,כעבור כשעה התחלתי להרגיש אנפיזמה בצוואר (כידוע לאחר ניתוח לב שוכבים במיטה ולא ניתן להסתובב או להתבונן במראה)פניתי לאחות המחלקה שהגיבה ואמרה שככה זה וזה יעבור, בחלוף השעות האינפיזמה התגברה והחלו להתהוות קשיי נשימה שהלכו והתגברו עם הזמן ,קראתי לאחות ,וכן לרופא תורן ,שאמר לי שאני היסטרי ובשל שאני מרוב "פחד" נושם נשימות כלב ,קשה לי לנשום, והנחה לתת לי אנהלציה,(והלך) ככל שנקפו השעות תחושת החנק שלי גברה ,ולמעשה נאלצתי להלחם על כל נשימה , הרגשתי שאני טובע , כראתי לאחיות (הרופא סרב לבוא) והן המשיכו עם עוד ועוד מנות אנהלציה, רק בשעה 11 בלילה (עם חילופי המשמרות ) הגיעה אחות חדשה , פניתי אליה להתחנן על חיי , בשעה זו כבר היתי תשוש לחלוטין וכבר צפיתי את מותי. האחות הזעיקה את הרופא התורן , הוא זימן צילום ריאות ,אז התגלה שהיתי כבר קרוב לתמת ריאות מוחלט , במהירות החדיר שני טרוקרים ,רעש פליטת האויר מהמזרק הוכיח כי היתי בחזה אוויר משמעותי ביותר , כמובן שמיד הרגשתי הקלה .למחרת הבטיח לי מנהל המחלקה כי הלקחים מהמקרה הופקו וכי הרופא זומן לדיון. כאמור עברו כבר 6 שנים אבל הטראומה עדיין מקננת בי . (אחר כך התברר כי היה לי גם שטף דם משמעותי בכיבה- שלא התגלה בזמן ,איבדתי הכרה בלילה ,קיבלתי 9 מנות דם ועוד אינפווזיות נוספות, בוצעה צריבה דרך הוושת, ואחר כך הועברתי בנידת טיפול נמרץ לבית חולים ציבורי גדול ,בכדי לבצע צריבה דרך המפשעה, כעבור שבוע התברר כי הניתוח המקורי לא הצליח , ונאלצתי לעבור ניתוח נוסף לתיקון המסתם) מה דעתכם האם כדאי לעורר מתים מריבצם?

טראומה רפואית

שלום רב, על פניו בהחלט נראה שעברת טראומה לא פשוטה. ברור לי שהזמן שעבר אינו משכיח את הנושא. מאידך, על מנת לקדם הליך משפטי יש צורך בקיומו של נזק ממשי ולא רק עמידה בסיכון לנזק. אני מניח שישנם נזקים מקוננים (לרבות נפשיים) אך זה צריך להיקבע על ידי מומחים מתאימים. ככל ואכן קיים נזק וככל ואכן ייקבע כי הייתה רשלנות בטיפול יש מקום לפעול משפטית ובדחיפות לאור הזמן שחלף וסכנת ההתיישנות. רן שפירא, עו"ד אלמוג - שפירא, משרד עורכי דין

רן שפירא, עו"ד

אלמוג-שפירא, משרד עורכי דין

התע"ש 3א' (מתחם הבורסה), רמת - גן

טל: 03-6916637  |  פקס: 03-6916635

www.rlaw.co.ilwww.LawTip.co.il

www.facebook.com/AS.LawOffices

בעניין זה

לא כל כך ההיבט הכספי טורד את מנוחתי אלא עצם העניין , לתחושתי לא הופקו שום מסקנות מהאירוע ,מהסתם אותו רופא ממשיך לעבוד שם כאילו כלום לא קרה , אני אדרש מהסתם להביא המון אישורים רפואיים אודות מצבי הבריאותי אז וכעת, עורכי דין מטעם ההגנה יבואו להוכיח כי אני מגזים בתגובותי ,יהיה הילך ארוך מאוד שיהיה כרוך בדיונים אין סופיים וכו , וכו. לתחושתי ככה מרגישים נפגעי פגע וברח.חוסר אונים.לא מצאתי אז את תעצומות הנפש לטפל בדבר , ובטח לא כעת.

נדמה כי עברת טראומה של ממש והחשש והדאגה שלך מוצדקים.. האם אני יכולה לשאול מדוע לא שקלת להגיש תביעה נגד המוסד הרפואי מיד לאחר המקרה?

עורכי דין רשלנות רפואית

כעת כבר מאוחר מידי ,החודש מלאו 7 שנים למקרה

פניתי סמוך לקרות העניין לעורכת דיין מתחום העניין , תכף ומיד נתבקשתי להפקיד סכום כסף לא מבוטל, חשבתי לעצמי אז (ואני חושב כך גם כעת)כי די לי מהסבל הנפשי והגופני שקרה לי כאן ,אין לי צורך גם בטראומה כלכלית , בסופו של דבר מכל הענינים שהיו לי עם עורכי דין (לצערי) לא שבעתי נחת, תביעה מעין זו יכולה להתנהל שנים, שלח לחמך על המים לא מסתדר לי טוב

מבין אותך.. אולי הייתי צריך לפנות לעורך דין שמתמחה בנושא אחר שלא ידרו ממך כסך על התתחלה אלא ידרוש חלק מהפיצוי שתקבל..

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
רשלנות רפואית
בחר
בחר