סוד קיום היקום

ללא החוקיות המתקיימת בכל ממד וממד של חיינו היכן היינו היום? התשובה היא שלא היינו. בפרט הכי פשוט ישנם חוקים שפועלים על מנת שפרט זה יוכל להיות ולהתנהג כפי שהוא מתנהג. הכסא לא היה יכול לעמוד ללא ארבעת רגליו. המחשב לא היה יכול להידלק ללא שתהיה תוכנה, הבניין לא היה יכול להתקיים מבלי שיהיו לו יסודות. וכל החוקים הללו מאין באו? כיצד הופיעו? לא כך סתם פתאום ניתן לשער ולהניח. מן הסתם היו יישויות תבונתיות שפיתחו את עקרונות התחום הנדרש, אנשים שחקרו והגיעו לפיתוח שהגיעו.

כמעט לכל התחומים בימינו ניתן למצוא כתובת של אישיות שתודות לה החברה האנושית הגיעה לאן שהגיעה חוץ מתחום אחד: מדעי החיים. מערכת שלמה של חוקים,לא כתובים, פרושה לנגד עינינו ומתקיימת כל רגע ורגע ותודות להתקיימותם חיינו אפשריים. ניתנים למימוש, לתקווה ולמי מגיעה הכרת התודה? לא ברור. על שאלה זאת לא כל המדענים היקרים יענו, על מקור המצאותם של החוקים כמו ספר כתוב שלא ברור מי זהות הכותב. אבל דבר אחד ברור: שיש זהות, ושיש כותב. עצם מציאות החוק מעידה על קיומה של בינה שחיצונית לחוק ושהיא כתבה אותה.

בברכת שבוע טוב ומבורך,


ארץ חפץ.

ארץ יקירי

אתה מציג שאלה ומנסה לענות עליה בהיגיון רב.

יש לך שתי הנחות מוקדמות שהן פשוט טעות.

הראשונה היא שאין חוקים ויש כאוס בכל דבר.

את ה"חוקים" קובעים בני אדם שמחפשים חוקים, ניוטון היה בטוח שגילה את חוקי התנועה ביקום, תיאוריה זו משלה במדע עד שהגיע איינשטין עם תורת היחסות והוכיח שהזמן הוא יחסי.

הוסיף על כך הייזנברג שהוכיח כי שום דבר אינו ניתן להוכחה מוחלטת.

עקרון האי-ודאות של הייזנברג הוא עקרון יסוד פיזיקלי במכניקת הקוונטים, הקובע כי בלתי ניתן לקבוע בו זמנית ערכים מדויקים לזוגות משתנים מדידים מסוימים של חלקיק אלמנטרי יחיד, אפילו באמצעות כלי מדידה מדויקים עד אין סוף. עיקרון זה פורסם בשנת 1927 על ידי הפיזיקאי זוכה פרס נובלורנר הייזנברג, ונקרא מאז על שמו.

ההנחה השנייה היא שיש כביכול בינה חיצונית, אז אין שום בינה,טבע, אלוהים, כוחות, לא מספיק לטעון שיש היגיון בקיומם של אחד או יותר מאלה צריך להוכיח את קיומם.

עובדות הן לא שאלה של היגיון אלא שאלה על קיום.

 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חוזרים בשאלה
בחר
בחר