רשע וטוב לו צדיק ורע לו

כאשר מסתכלים פעמים רבות על אנשים שונים ומבינים שלרשעים טוב בחיים ולטובים שלא מזיקים לאף אחד רע והם נמצאים בתוך צרות ומצוקות,אלוקים נראה שלא קיים,ואל תחזרו ותאמרו שבעולם הבא זה יהיה ההפך , כי המאמין באלוקים יודע שאין גבול לכוח האלוקי אז מה הבעיה שלו לעשות שלטובים יהיה טוב גם פה וגם שם?!

יש לי כמה דברים להגיד על זה.

1. איך יודעים שאנחנו "טובים" כאלה? אני למשל על עצמי יכול להעיד כבחור אולי לא רע, אבל עם פגמים מסוימים וממש לא צדיק מוחלט, משהו כזה, בינוני, אני מקוה לפחות. 2. אנחנו יודעים מה טוב לנו? מדי פעם כן, מדי פעם לא, על בן אדם לא בריא גופנית לא לבוא בטענות שהוא לא יכול להתגייס לגולני, כי זה לא התפקיד שלו ולא המקום שלו. הוא רוצה, אולי, אבל הוא לא יהיה שם, אבל כל זה רק בגלל שיש לו יעוד אחר בעולם הזה. 3. טוב ורע במימדים של העולם הזה הם דבר מוחלט, אבל טוב ורע במימדים של האדם זה דבר מאוד לא מוחלט, לכל אחד יש המקום המיועד לו בעולם הזה. או במילים אחרות- למישהו יש כישרון מוזיקלי חבל על הזמן, אבל הוא לא למד מוזיקה, אבל הוא נברא כך שבלי מוזיקה לא יכול להיות מאושר, כי בכל שאר התחומים הוא יהיה כמו כולם, אז מי אשם שהוא לא למד מוזיקה? מה הקשר לריבונו של עולם? כולם מאושרים מבחינה חומרית באותו זמן לא יכולים להיות. מה זה אושר? מדי פעם זה סתם חיוך של בן אדם אהוב, זה סתם הרגשה טובה, כל כך מעט, מצד שני אנחנו מאושרים עד הסוף רק פעמים בודדות בחיינו, תמיד חסר לנו משהו, אז אולי כל הבעיה רק בנו?

חיים ללא סבל קיימים או לפני שנולדים או אחרי שמתים. ובין ובין לחיות פרושו להתמודד(לכל שיטה)

ידידי התמים! ראשי תעשיית הדת דואגים שהמצב לא ישתנה.

מי הם תומכי מפלגות הדיות ? בעיקר העניים. כדי לצאת מהמצב על העני לקחת את עצמו בידיים, להעניק לילדיו השכלה שתאפשר להם להתפרנס בכבוד, או להאמין ש"אלוהים יעזור". עסקני הדת יודעים למי עוזר אלוהים ( לזה שעוזר לעצמו ), אבל האינטרס מניע אותם לשכנע את המאמינים לדבוק באמונה כערובה לעושר ואושר.

נדמה לי שלפוליטיקאים דתיים פשוט לא אכפת ממצב הכלכלי של המאמינים.

אף אחד לא עושה שום דבר מכוונה רעה, אין כוונה כזאת אף פעם, אלא פשוט יש בני אדם שלהם כלל לא אכפת ממצבם הכלכלי, יש להם ערכים אחרים, הם פועלים בהתאם לכלל חז"ל ישן "שב בצל, אכול בצל"- תעשה עבודה עד כמה שיותר קלה, אפילו אם תצטרך לאכול ולחיות איך זשהו. פשוט יש לא מעט בני אדם כאלה וזה הכל. גם בציבור דתי יש אנשים שמרויחים סכומים נאים ומזה הם לא נעשים פחות דתיים, גם השכלה לא מפריעה לדתיות, כל זה לוקשים שמנסים למכור סוציאליסטים בהסתמך על תאוריות ישנות של מרקס שלא תמיד עובדות דרך אגב. אפילו להפך, יציאה של הדתיים והחרדים לעבודה במשרה מלאה רק תוסיף כסף לקהילותיהם, המחסור בכסף זאת המחלה הכרונית של רוב קהילות חרדיות, זה יגרום גם להעלאת המורל והכבוד העצמי של הדתיים וישנה בצורה קיצונית את התדמית של הציבור הדתי והחרדי ויכול רק להגביר את הזרם של החוזרים בתשובה. הכסף זה עניין של כולם, וראשי הציבור החרדי עד כמה מעוניינים בזה, אבל פשוט בעולם החרדי לא נהוג לדבר על הכסף, על הכלכלה, על חיי העולם הזה. בנוסף גם יש לא מעט בני אדם שמרויחים סכומים קטנים יחסית, אבל גומרים את החודש בכבוד, הכל בזכות החיסכון ויש כאלה שעובדים עבודה קשה, מקבלים משכורת כאילו מכובדת אבל לאן הולך הכסף שלהם הם בעצמם לא יודעים. מי כאן פרייר? זו היא עוד שאלה טובה.

רשע וטוב לו צדיק ורע לו

כאשר מסתכלים פעמים רבות על אנשים שונים ומבינים שלרשעים טוב בחיים ולטובים שלא מזיקים לאף אחד רע והם נמצאים בתוך צרות ומצוקות,אלוקים נראה שלא קיים,ואל תחזרו ותאמרו שבעולם הבא זה יהיה ההפך , כי המאמין באלוקים יודע שאין גבול לכוח האלוקי אז מה הבעיה שלו לעשות שלטובים יהיה טוב גם פה וגם שם?!

"צדיק ורע לו וכו,,,,,

מה זה בעינייך "רשע"? מה זה בעניך "צדיק"?אם אדם צדיק במובן הדתי ומצפה שאלוהים יתן לו יחס מיוחד, (כסף כח בריאות כבוד,עולם הבה וכו..)אדם שכזה לא עובד את אלוהים אלא את עצמו,מצוות הדת לא נועדו לסיפוק מאוויו של האדם אלא הם בגדר חובה שאדם מקבל על עצמו או דוחה אותה.

emo_63.png

יש צדק ארצי ויש צדק משמים

אנחנו בוחנים כל תהליך על פי הצדק הארצי, אבל הצדק השמימי הוא הקובע. כדי להבין מהוא צדק משמים צרכים להבין מה תפקידנו כאן ועל פי מה אנו נבחנים כאן. לימוד "תודעת העל" נותן את ההבנה לשאלתך ולשאלות רבות נוספות. תודעת העל זה מידע מתוקשר על ידי זאב אבירז. בהצלחה בהמשך צבי
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חוזרים בשאלה
בחר
בחר