מבולבל עד כדי אובדן שפיות ..

לפני שלושה חודשים חזרתי בשאלה .למה ?לא יודע אבל נורא קסם לי העולם החילוני עד כדי כך שהייתי בטוח שהחילוניים לא עייפים .לא מסריחים מזיעה .ועוד כהנה וכהנה .ותאמינו לי חברה אני לא מגזים .לא אכחיש שבחודשים אלו מאוד נהנתי מהחיים וזה כולל הכל .בנות .מועדנים מסעדות .אלכוהול .אבל פתאום אני קצת מתגעגע לעולם הדתי .אני מרגיש ריק מתוכן .למשל אני יוצא עם בחורה שוכבים ונגמר כאילו אין המשכיות אני ממש בוכה עכשיו כי אני משתגע כבר .יש לציין שאבי הוא ראש ישיבה והוא שומר על קשר טוב איתי ומעודד ואף פעם לא אמר לי מילים של דחייה או נתן לי להרגיש שאני לא רצוי זה נכון שהוא מבקש שאני יבוא הביתה בלבוש הולם ואני מקיים את רצונו .בקיצור מה אגיד לכם אחים יקרים אני פשוט משתגע

"והנפש בכל אלה,לא תמלא"!...

חבר.הינך נמצא על אם הדרך,בפרשת דרכים. להיכן שתישא עיניך,תראה את השקר והאמת מעורבבים,כצללי אור וחושך בין הערביים...על פני האדמה,אין מקום אחד,שהוא טהור לחלוטין. עצתי לך,שב עם עצמך,האזן לקולות הדקים בליבך. בדוק את כל המקומות אחת לאחת,באומץ! וחפש את המקום,שהשקר בו,פחות. והאמת בו, יותר. כי אף אדם לא יוכל לאמר לך,מה מתאים לך!... לשם כך,אדם הראשון נברא יחידי. אפילו הבורא,לא אמר לו: תהיה דתי... בהצלחה! צליל.....

מקרה מבוים...

לבטים

אפשר לדעת מה הסיבה האמתיתי שבשלה חזרת בשאלה? אולי המניעים שהניעו אותך לחזור בשאלה אינם רלוונטיים לחייך היום. יש רבים החוזרים בשאלה משיקולים של היעדר איסורים בצד החילוני וכשהריגוש מהשלמת החסכים נגמר הם מרגישים סוג של ריק קיומי, ומחפשים אותו בביתם המקורי. במילים אחרות, אם זה המקרה (מה שלא תקף לדעתי לרוב באי הפורום) בהחלט שווה לבדוק האם לא שווה לחזור לאמונתך ודתך המקוריות, בעיקר אם הן סיפקו לך את המשמעות הקיומית הזו. אם זה לא המקרה, או שזה תהליך מורכב יותר, אשמח אם תשתף

"והנפש בכל אלה,לא תמלא"!...

חבר.הינך נמצא על אם הדרך,בפרשת דרכים. להיכן שתישא עיניך,תראה את השקר והאמת מעורבבים,כצללי אור וחושך בין הערביים...על פני האדמה,אין מקום אחד,שהוא טהור לחלוטין. עצתי לך,שב עם עצמך,האזן לקולות הדקים בליבך. בדוק את כל המקומות אחת לאחת,באומץ! וחפש את המקום,שהשקר בו,פחות. והאמת בו, יותר. כי אף אדם לא יוכל לאמר לך,מה מתאים לך!... לשם כך,אדם הראשון נברא יחידי. אפילו הבורא,לא אמר לו: תהיה דתי... בהצלחה! צליל.....

שטויות במיץ

הבורא לא אמר לו ליהיות דתי ? לעובדה דלשמרה כתיב . היא היה חייב בשתי מצוות.

יפה!

ענית לעצמך! יום נעים לך! צליל...

יפה!

מבולבל עד כדי אובדן שפיות ..

לפני שלושה חודשים חזרתי בשאלה .למה ?לא יודע אבל נורא קסם לי העולם החילוני עד כדי כך שהייתי בטוח שהחילוניים לא עייפים .לא מסריחים מזיעה .ועוד כהנה וכהנה .ותאמינו לי חברה אני לא מגזים .לא אכחיש שבחודשים אלו מאוד נהנתי מהחיים וזה כולל הכל .בנות .מועדנים מסעדות .אלכוהול .אבל פתאום אני קצת מתגעגע לעולם הדתי .אני מרגיש ריק מתוכן .למשל אני יוצא עם בחורה שוכבים ונגמר כאילו אין המשכיות אני ממש בוכה עכשיו כי אני משתגע כבר .יש לציין שאבי הוא ראש ישיבה והוא שומר על קשר טוב איתי ומעודד ואף פעם לא אמר לי מילים של דחייה או נתן לי להרגיש שאני לא רצוי זה נכון שהוא מבקש שאני יבוא הביתה בלבוש הולם ואני מקיים את רצונו .בקיצור מה אגיד לכם אחים יקרים אני פשוט משתגע

שלום למבולבל

אני הייתי במצב זהה לשלך ובאמת מבין לליבך כמה זה מבלבל. אבל תדע שלעשות הכללות שאלו מזיעים ומסריחים ואלו נקיים זה לא מעלה ולא מוריד בכל חברה יש כאלה וכאלה.. עכשיו לשאלתך.תבחר במקום שטוב לך בו יותר במקום שיש לך אהבה לקבל ולתת. הבנתי מדבריך שסיבת עזיבת הדת היא לא בגלל חוסר אמונה או שדחו אותך...כאן אני עוצר כדי לא לשתף את דעתי בנושא רק שמתוך דבריך הבלטתי את העניין שיעזור לך בקבלת ההחלטה...בהצלחה

יפה!

לצליל שלום

מה מבדיל בין דתי ללא דתי ? זה מקיים וזה אינו מקיים. לא הבנתי את תשובתך. יום טוב.

שלום אסי!

אל תטעה! גם הלא דתי,מקיים מצוות- החצי שבין אדם לחברו,למשל. האם קיום מצוות כיבוד אב ואם. נתינת צדקה וחסד. שמירת כבוד הזולת,וכו'. הופך אותו לדתי? לא!... כעת דברי מובנים? אם לא,כתוב לי. יום נעים לך! צליל...

נחמד להסתכל על חצי הכוס המלאה

אבל לפי הדיון פה על מצוות שבין אדם למקום ויש פה גם מצוות לא תעשה כידוע . כמה אדם שלא שומר תורה ומצוות מקפיד על זה ?...אסי

אסי יקר!

תודה על התוספת של מצוות לא תעשה... ראה! האדם,נצטווה לשמור על הקיים ולטפח="לשומרה ולעובדה". אלא משיקולים אחרים של אדם הראשון,הוחטאה המטרה. זה משמעות החטא= להחטיא את המטרה/חוסר דיוק. ונוצר מעבר)משורש ע.ב.ר=עברה( ממצב אחד למצב שני. אם תסתכל בפרקי אבות ג',ט"ז: ...לא עליך המלאכה לגמור,ואין אתה בן חורין ליבטל ממנה... משמעות הדבר: החיוב לקיים את הציווי האלוקי,ניתן לכל באי העולם.צאצאי אדם הראשון.לשמור על תקינות העולם והאנושות. אך האדם הוא חוליה בשרשרת הדורות.ממשיך את הקודם לו, ומנחיל להבא אחריו. משמעות הדבר- האדם נדרש לעבוד/לקיים.אך לא נדרש ממנו להגיע להצלחה. ההצלחה,היא מתנת חסד! "כי ידע יצרנו"... - עד כאן לעת עתה,אמשיך בהזדמנות הקרובה. ערב נעים לך! צליל...

לצליל ..

שמחתי על הפירוש .זה מראה כמה משמעות יש לכל מילה שמתפרקת לאותיות ובונה פירוש חדש ...אך עדיין לא הבנתי .לשומרה זה מצות לא תעשה וכולם מחויבים לזה .וגם שהאדם הראשון החטיא את המטרה אנו באנו לתקן .א"כ יש לנו עבודה לעשות ?

אכן כן,אסי!

צרופי האותיות העבריות,הן ים שאין לו סוף. נושא מרתק בפני עצמו.(ישנו ספר מרתק על האותיות העבריות). לגבי שאלתך,אמשול לך משל כדי לסבר את האוזן. נאמר:"כי האדם עץ השדה".ישנה הקבלה בין האדם לעץ השדה. גלעין שלם הוטמן ברגבי עפר. טיפות גשם חילחלו,הרטיבוהו עד שהתעפש ונרקב.ונדמה כנשכח מלב. כעבור זמן מה,החלו חיים חדשים מפכים בקרבו.השריש שורש,הצמיח אל על גבעול רך,ירקרק. השמש חיממה אותו.הרוח ליטפה ברכות.מי הגשם ריוו צמאונו. ברבות הימים צמח וגדל לתפארת,ויהי לעץ צעיר רענן.שלח ענפיו לכל עבר,התנאה בפוארתיו ואמירו,בשפעת עלעליו,בנוי פרחיו ובמתיקות פרות מגדיו. ובבוא עת השלכת,עמד מבוייש ללא תפארתו.נם שנתו הארוכה,שינת חורף,עד הגיע אביב עלומיו... הבט אסי.כשם שלכל חלק בעץ,יש תפקיד המיוחד לו,המוקצב לזמן מה. כך אנו צאצאי האדם הראשון,יועד לנו תפקיד המיוחד לנו,.. ומהו התפקיד? על כך אמר ר' נחמן: האדם בא לעולם,כדי למצוא את אבידותיו...ואין לך אבדה גדולה יותר מתיקון שלא נתקן... ליל מנוחה! נעמת לי! צליל....

אסי יקר!

תודה על התוספת של מצוות לא תעשה... ראה! האדם,נצטווה לשמור על הקיים ולטפח="לשומרה ולעובדה". אלא משיקולים אחרים של אדם הראשון,הוחטאה המטרה. זה משמעות החטא= להחטיא את המטרה/חוסר דיוק. ונוצר מעבר)משורש ע.ב.ר=עברה( ממצב אחד למצב שני. אם תסתכל בפרקי אבות ג',ט"ז: ...לא עליך המלאכה לגמור,ואין אתה בן חורין ליבטל ממנה... משמעות הדבר: החיוב לקיים את הציווי האלוקי,ניתן לכל באי העולם.צאצאי אדם הראשון.לשמור על תקינות העולם והאנושות. אך האדם הוא חוליה בשרשרת הדורות.ממשיך את הקודם לו, ומנחיל להבא אחריו. משמעות הדבר- האדם נדרש לעבוד/לקיים.אך לא נדרש ממנו להגיע להצלחה. ההצלחה,היא מתנת חסד! "כי ידע יצרנו"... - עד כאן לעת עתה,אמשיך בהזדמנות הקרובה. ערב נעים לך! צליל...

אני רוצה להכיר גברים

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חוזרים בשאלה
בחר
בחר