ודאי שדעת הציבור

מי הכניס את שגעון "נעלי הקרוקס" לארץ? חברי הכנסת או הצרכן הפשוט? מי מוביל את קמפיין גלעד שליט - פשוטי העם או הממשלה? מי תולה בונים כחולים ביום ההולדת של רון ארד, השכנים או ראש העיר? רעש. בונוס לחברות המעודדות אחדות בפרסומות שלהם. רעש. בונוס למסעדות התורמות לעמותות חברתיות. רעש. בונוס לנהג ש"נתפס" נותן זכות קדימה. רעש. בונוס לאדם ש"נתפס" עוזר לזקנה עם הסלים שלה. רעש! סטיקרים, פרסומות, כתבות, ראיינות - "אחדות זה לא אחידות", לא חיה ותן לחיות - אלא "אחדות כי אנשים אחים אנחנו"

פוסט 5 כוכבים

אני דווקא מוכן לקבל את הזרמים הנוספים

יפה מאוד, כך צריך לנהוג.

לא ענית על שאלתי

כולל את הרפורמים, הקונסרבטיבים והאתאיסטים? האם אתה מוכן לקבל אותם כשווה בין שווים?

מה זה שווה בין שווים?

כפי שכבר ציינתי, כבוד צריך. הקשבה צריך. אני לא צריך להסכים עם הדרך שלהם או עם האמונות שלהם, בדיוק כפי שאני לא יכול להכריח אותם להאמין בדעות שלי. זה ברמת הפרט - כל איש בביתו. אתה רוצה להעלות חזנית בבית כנסת? זה בינך לבין בורא העולם. אתה רוצה שכומר יאמר דרשה? תתמודד עם העבודה זרה שלך בעצמך. אני לא בעסק ולא לוקח אחראיות. לעומת זאת, בסוגיות מדינה, יש להבחין ולהחליט איזו מדינה אנו רוצים, מדינה יהודית (לא דיברתי על מדינת הלכה...) או מדינה ככל העמים. ישנן סוגיות, שעקב האמונה שלי וקבלת ההלכה מבחינתי, אין לי אפשרות להתפשר עליהם, כגון גיור, נישואין או גירושים שלא על פי ההלכה.

פוסט 5 כוכבים

תודה

מה זה שווה בין שווים?

כפי שכבר ציינתי, כבוד צריך. הקשבה צריך. אני לא צריך להסכים עם הדרך שלהם או עם האמונות שלהם, בדיוק כפי שאני לא יכול להכריח אותם להאמין בדעות שלי. זה ברמת הפרט - כל איש בביתו. אתה רוצה להעלות חזנית בבית כנסת? זה בינך לבין בורא העולם. אתה רוצה שכומר יאמר דרשה? תתמודד עם העבודה זרה שלך בעצמך. אני לא בעסק ולא לוקח אחראיות. לעומת זאת, בסוגיות מדינה, יש להבחין ולהחליט איזו מדינה אנו רוצים, מדינה יהודית (לא דיברתי על מדינת הלכה...) או מדינה ככל העמים. ישנן סוגיות, שעקב האמונה שלי וקבלת ההלכה מבחינתי, אין לי אפשרות להתפשר עליהם, כגון גיור, נישואין או גירושים שלא על פי ההלכה.

בוקר טוב!

ברשותך אוסיף את הידוע מכבר: עם שאין לו עבר, גם אין לו עתיד... כמצטרפת למשאלת ליבך-אחדות העם. נראה לי שהבסיס,זה ערכים מוצקים ומוסריות,המקובלים על כל המגזרים,יהוו את הבסיס לאחדות. השאלה,איך מביאים לידי כך?...תודה לך! צליל...

האמונה שלך לא מחייבת את השני

אתה רוצה להתחתן על פי ההלכה, תתמודד אם זה בעצמך, יש אנשים שנולדו במדינת ישראל ואינם מוכנים להתחתן על פי ההלכה, יש כהנים שרוצים להתחתן עם גרושות, מדוע לא לחתן אותם, יש אנשים שלא רוצים גיור אורטודוקסי, מדוע למנוע מהם להתגייר. הציבור החרדי (לא הדתי) לפני השואה התנגד בתוקף להקמת מדינה יהודית ועלה לארץ רק לאחר שהאדמה התחילה לבעור תחת רגליו והיום הם רוצים לקבוע את צביונה של המדינה.

יפה כתבת,ראשל

לפחות בתגובתך זו

בוקר טוב!

ברשותך אוסיף את הידוע מכבר: עם שאין לו עבר, גם אין לו עתיד... כמצטרפת למשאלת ליבך-אחדות העם. נראה לי שהבסיס,זה ערכים מוצקים ומוסריות,המקובלים על כל המגזרים,יהוו את הבסיס לאחדות. השאלה,איך מביאים לידי כך?...תודה לך! צליל...

עם שאין לו עבר, גם אין לו עתיד

זה מחקר מדעי או קלישאה? מה כוונתך לערכים מוצקים ומוסריות?

נפוליאון...אני חושב

האמונה שלך לא מחייבת את השני

אתה רוצה להתחתן על פי ההלכה, תתמודד אם זה בעצמך, יש אנשים שנולדו במדינת ישראל ואינם מוכנים להתחתן על פי ההלכה, יש כהנים שרוצים להתחתן עם גרושות, מדוע לא לחתן אותם, יש אנשים שלא רוצים גיור אורטודוקסי, מדוע למנוע מהם להתגייר. הציבור החרדי (לא הדתי) לפני השואה התנגד בתוקף להקמת מדינה יהודית ועלה לארץ רק לאחר שהאדמה התחילה לבעור תחת רגליו והיום הם רוצים לקבוע את צביונה של המדינה.

התייחסתי לזה בתשובה הקודמת שלי.

אותה תשובה מתאימה גם כאן.....

עם שאין לו עבר, גם אין לו עתיד

זה מחקר מדעי או קלישאה? מה כוונתך לערכים מוצקים ומוסריות?

מפאת הלך רוחך...

הרי, שאינך באמת מתכוונת בשאלת שאלותייך... לכן,איני רואה טעם להשיבך בדברי טעם...להבנת דברי,עייני בדבריהם של לילית היקרה ודניאל...ובזאת אסיים העיניין. ליל מנוחה! צליל...

אחדות בין....אני סקפטי

ניתן לגשר על פערים ולהגיע להבנה כאשר זה מצריך רצון הדדי ופתיחות מצד שני הקוטבים וזה שאיפת כל נקי דעת השואף להטיב לעצמו ולזולת. גם כאשר אדם פורש מהדת מתאפשר הדבר.אך ברגע שהוא מנסה להכפיש את התורה וחכמיה שזה הבור שהוא שתה ממנו ויורק לתוכו זו הכרזת מלחמה (מיותרת לטעמי) המובילה לעימות מתמשך ללא תועלת (בעבר שהוא היה דתי. גם הוא עצמו היה מגונן על התורה וחכמיה אם היה שומע הכפשות שיקריות כאלה) לכן כל זמן שהוא לא יפנים שפגיעה בתורה וחכמיה זה בעצם פגיעה באותם מאמינים בה.אין סיכוי שישרה שלום במעוננו והיחס הזה זהה ביו אורתודוקסים לרפורמים .

אני מדברת לכל אחד בשפתו

מי שמדבר בנימוס נענה בנימוס, יש כאלה שאינם מסוגלים להתמודד עם הדברים ובורחים מהמציאות. ליל מנוחה גם לך.

פה את הפלת את עצמך

את מדברת לכל אחד בשפתו ? גם כאשר צליל מדברת איתך בשיא העדינות את תוקפת אותה עד שהיא נאלצה לפרוש ..יש בך נגטביות חולנית

אולי תראה לקוראים

היכן תקפתי אותה? היום לאחר שקראתי את דבריה לידידה הטוב "דניאל" שמנבל מקלל ומשמיץ את כל מי שחושב אחרת ממנו, למדתי עליה קצת יותר . נ.ב. כבר ביקשתי ממך כמה פעמים, אל תביא את תרבות הדיון שהורגלת בביתך לפורום, תודה.
עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חוזרים בשאלה
בחר
בחר