האמת, מאכזב

נכנסתי לפורום הזה, כי הכותרת סיקרנה אותי. אך לאחר סקירה קצרה אני רואה שהוא מורכב בעיקרו מאהבלים שיורדים אחד על השני ולא מאנשים המעלים נושאים רציניים לדיון. חבל.... הרושם שמתקבל זה שמי בפורום חוזרים בשאלה הוא ילדותי ועצבני, ולא פעל משיקולים שכליים. אשמח לתיקון אם אני טועה....

שלום dlk12345,

. כפי שהנך רואה "האהבלים שיורדים אחד על השני " הם אנשים דתיים שלא מוכנים להשלים עם קיומו של פורום זה. תפקידם היחיד הוא להפריע . מבחינתם מותר להתחזות ולפרסם סיפורים הזויים בשם החוזרים בשאלה .גם קללות ופנטזיות מיניות לגיטימיות לשיטתם . הנך מוזמן להעלות כאן נושאים רציניים לדיון ולתרום את חלקך להעשרת הפורום

טוב, אז אשמח להעלות נושא אמיתי לדיון...

קודם כל אציג את עצמי. שמי דניאל. אני חוזר בשאלה שחזר בתשובה. בזה נגמר הדיון עליי. אני לא מתחזה ולא בא להחזיר בשאלה או בתשובה. אני פונה אליכם, כי כמוני, אתם נחשפתם לשני צדדי המפרס. אתם מכירים את הגבולות, ההלכות והאמונות של הציבור המאמין והשומר תורה ומצוות. אתם יודעים על מה יוותרו ועל מה לא. אני יהודי נאיבי ותמים שמאמין שאפשר לאחד את העם שלנו. לא על ידי חזרה בתשובה המונית ולא על ידי חזרה בשאלה המונית. לא כל משפחתי דתיים אך זה לא מפריע לנו לחיות ואפילו לאהוב אחד את השני. אני מחפש דרכים להרחיב את אותה משפחתיות אל מחוץ לגבולות האחים שלי - לכלל הזרמים ביהדות. אני מחפש רעיונות ודרכים לעשות זאת. אשמח לשמוע ממכם.

דניאל יקר ,

לא מבטיחה לך משהו אופרטיבי להשגת המטרה- אחדות . אבל אם כלנו נבין שיש לנו ערכים משותפים , אם כלנו נגלה פתיחות כלפי קבוצות שיוך אחרות , אם נכיר בזכותם של הזרמים האחרים להתקיים ונכבדם , אם נפנים שאין לנו עם אחר וארץ אחרת, אם המיעוט בתוכנו לא ינכס לעצמו את האמונה והדת - אזי יש סיכוי שנתאחד ונתלכד .

נו, אז איפה מתחילים?

הרי, לצפות מראשי הקהילות והזרמים לכבד אחד את השני, קשה לי להאמין שמשם תצמח הישועה. ראשי הפירמידות שקועים עמוק מדי בבוץ הפוליטיקה והאגו. הכבוד יתחיל ממך וממני. מהחבר'ה הפשוטים, מדוגמא האישית שלנו. אני רוצה לעשות רעש. אני רוצה לארגן כנס סובלנות וקבלת האחר. נמאס לי בכל יום ראשון להתעדכן מי נדקר ומי זרק אבנים על מי.

נראה שדווקא מכאן תבוא הישועה -

רק אם ראשי הקהילות יוותרו מעט על האגו המנופח שלהם . הם הגיעו לעמדתם הרמה אך ורק בשל האגו ...הפעילו כריזמה כדי להוביל עדר . עדר שאינו מסוגל לחשוב אלא רק לעצום עיניו להגרר . אם רק יואילו להבין שבידם לאחד וללכד את הציבור, להכחיד את השנאה , ההתנשאות והניכור ......... לא צריך לשכנע את המשוכנעים , בינך וביני יש כבוד רב . צריך לפנות למנהיגי ציבור , רבנים , 'מובילים חברתיים' ואנשים בעלי השפעה על דעת הקהל .

לשכנע את המשכונעים לא, אבל.....

ראשי הפירמידות מושפעים מדעת הקהל. אם הרגליים לא ירוצו, המוח ישאר מנוון. זה שאת מכבדת אותי ואני אותך זה נהדר, אך כדי שזה יעלה לסדר היום, צריך להרעיש עולמות. אחרת הראשים ישארו כמו שהם.....

אתה נוגע בשאלה חשובה ומעניינת -

מה יותר קל , להשפיע על דעת מנהיגים או על דעת הציבור ? מה תרצה שנעשה ? (לעת עתה פורשת מהשיחה אשוב בלילה . דבריך נעמו לי).

ודאי שדעת הציבור

מי הכניס את שגעון "נעלי הקרוקס" לארץ? חברי הכנסת או הצרכן הפשוט? מי מוביל את קמפיין גלעד שליט - פשוטי העם או הממשלה? מי תולה בונים כחולים ביום ההולדת של רון ארד, השכנים או ראש העיר? רעש. בונוס לחברות המעודדות אחדות בפרסומות שלהם. רעש. בונוס למסעדות התורמות לעמותות חברתיות. רעש. בונוס לנהג ש"נתפס" נותן זכות קדימה. רעש. בונוס לאדם ש"נתפס" עוזר לזקנה עם הסלים שלה. רעש! סטיקרים, פרסומות, כתבות, ראיינות - "אחדות זה לא אחידות", לא חיה ותן לחיות - אלא "אחדות כי אנשים אחים אנחנו"

האמת, מאכזב

נכנסתי לפורום הזה, כי הכותרת סיקרנה אותי. אך לאחר סקירה קצרה אני רואה שהוא מורכב בעיקרו מאהבלים שיורדים אחד על השני ולא מאנשים המעלים נושאים רציניים לדיון. חבל.... הרושם שמתקבל זה שמי בפורום חוזרים בשאלה הוא ילדותי ועצבני, ולא פעל משיקולים שכליים. אשמח לתיקון אם אני טועה....

זה מתחלק ל 2 יש אלה שזה נכון מה שכתבת ויש שלא

טוב, אז אשמח להעלות נושא אמיתי לדיון...

קודם כל אציג את עצמי. שמי דניאל. אני חוזר בשאלה שחזר בתשובה. בזה נגמר הדיון עליי. אני לא מתחזה ולא בא להחזיר בשאלה או בתשובה. אני פונה אליכם, כי כמוני, אתם נחשפתם לשני צדדי המפרס. אתם מכירים את הגבולות, ההלכות והאמונות של הציבור המאמין והשומר תורה ומצוות. אתם יודעים על מה יוותרו ועל מה לא. אני יהודי נאיבי ותמים שמאמין שאפשר לאחד את העם שלנו. לא על ידי חזרה בתשובה המונית ולא על ידי חזרה בשאלה המונית. לא כל משפחתי דתיים אך זה לא מפריע לנו לחיות ואפילו לאהוב אחד את השני. אני מחפש דרכים להרחיב את אותה משפחתיות אל מחוץ לגבולות האחים שלי - לכלל הזרמים ביהדות. אני מחפש רעיונות ודרכים לעשות זאת. אשמח לשמוע ממכם.

כלל הזרמים ביהדות

כולל את הרפורמים, הקונסרבטיבים והאתאיסטים? האם אתה מוכן לקבל אותם כשווה בין שווים?

האמת, מאכזב

דבריך נכונים כלי רוב הגולשים שבכלל לא צריכים להיות כאן

ולא כלפי אלה שכן צריכים להיות כאן. אתה תבחין זאת בעצמך כאשר תגיב או תפתח נושא מסויים.

כלל הזרמים ביהדות

כולל את הרפורמים, הקונסרבטיבים והאתאיסטים? האם אתה מוכן לקבל אותם כשווה בין שווים?

דרוש כבוד. נקודה. ללא זה, לא נצליח לגשר את העם שלנו.

לא ענית על שאלתי

כלל הזרמים ביהדות

אני דווקא מוכן לקבל את הזרמים הנוספים

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חוזרים בשאלה
בחר
בחר