הפחד מהנפילה....

הרי חוזרת בתשובה אנוכי,ואני נאחזת בכוחותיי כדי לשמור על יציבות בתוך ביתי והדבר קשה מאוד כי יש פיתויים ויש יצרים אין סוף.וכול דבר שיכול להוביל אותי לכיוון השני מבהיל אותי,אני משתדלת לשמור מרחק מדיבורי כפירה.אך לפעמים יצרי מתעתע בי ואז אני שואלת שאלות כאלה ואחרות...לא תמיד מקבלת תשובות...אני מקווה שכאן יהיה המקום שאשאל שאלות ואקבל תשובות בשעות של חולשה

פה לא תקבלי תשובות

אם הנך חוזרת בתשובה, בוודאי שלא תקבלי תשובות בפורום של חוזרים בשאלה. את נאחזת בכוחותיך כדי לשמור יציבות בתוך ביתך, והדבר לא קל, העצה והדרך היחידה היא למצוא את הסביבה והחברה התומכת, בעל תשובה אם ישאר בודד במערכה עם החברה הישנה שלו מהעולם החילוני כמעט בלתי אפשרי שיוכל להחזיק מעמד. תשובות ותמיכה תוכלי למצוא רק אם תקשרי את עצמך לקבוצה וחברים שומרי תורה ומתצוות, ולא במקום בו מסתובבים אלה המחפשים לרדת.

הגרועים ביותר הם אלה שאינם מודעים לחסרונותיהם, מודעות לחסרון היא 90% מפתרון הבעיה.

הפחד הוא לא מהנפילה ...

כי אחרי כול ירידה יש עליה,ותמיד היא חזקה יותר. הפחד הוא מכך שקל יותר ליפול מאשר לקום ואם את לא נאחזת באמונה הדרך החוצה קלה ביותר...השאלה איכן את אוחזת אחותי.

מירי. אין מקום לפחד!

-"כל העולם כולו,גשר צר מאוד. וה-ע-י-ק-ר, לא לפחד כ-ל-ל". זהו, אינו רק שיר נחמד. זו אמת לאמיתה! אין מקום לפחד. זה רק דימיון בראש. כי "אם אתה מאמין, שאפשר לקלקל. תאמין,שאפשר לתקן". אז מה מקום לפחד???... הנפילה, באה להראותנו, שהאדם נוצר חסר. ויש סיבה לנפילה. לא כדי שנכנס לפחד,אלא, כדי שלא נשכח את מי שאמר והיה העולם. תארי לעצמך, אפשרות של חוסר נפילות,וחסרים אחרים. לאן האדם יגיע? "אני,ואפסי עוד"......... ואמר אחד מהצדיקים בדורות קודמים: אלוקים,שאני מבין אותו. לא רוצה לעבוד אותו... וכפי שאמר הרמב"ם: "אילו ידעתיו, הייתיו." אני כשלעצמי,אוחזת במידת הרצון, שדיבר עליו ר' נחמן. יום מקסים לך! צליל...........

במחשבה שניה..

אומנם דתיה אנוכי,חוזרת בתשובה 12 שנה ולפעמים יש לי שאלות וספקות,בילבולים אך תמיד חוזרת לאלוקי,אולי תהיו המקום שבוא אשאל? שכאן אומר גם דברים שלא אומרים??????

למירי המבולבלת. לכולם יש שאלות גם להכי גדולים רק חמור לא שואל לרופאים יש הרבה שאלות לומדים ומתקדמים בהצלחה

ברוכה הבאה

הי צליל על פי התיאור שלך, נראה שהגעת למקום הנכון. למרות הכותרת המאוד ברורה "חוזרים בשאלה", אני מקווה שהפורום הזה יהווה במה ללבטים ושאלות לכל מי שנמצא "בין עולמות" - מה שמאפשר שיחרור מהגדרה - ומן הסתם גם יותר עומק. כך שכמו שנאמר - "טוב שבאת".

-ברוך הנמצא!

-תודה על דברייך. ואכן,הכותרת דיי ברורה. אך,במידה מסויימת,מקומי כעת,גם,"בין עולמות"..... מחד,יקל עלי מאוד,להווכח,שאיני לבד בתחושות, במצוקות...מאידך, לצד היכולת שלי,להכיל ולסייע,מנסיון. -מאחלת לך,הצלחה בניהול הפורום. ולי, שהות מועילה ונעימה. איתך,כאן. צליל............

מכתב פתיחה רשמי לפורום, או:למה בעצם צריך פורום כזה?

שלום דתל"שים ודתל"שיות אחרי שנים בלי בית אינטרנטי ראוי לשמו, הגיע הזמן שגם לקהילת הדתל"שים ההולכת וגדלה יהיה פורום משלה. על פי הסטטיסטיקה, אחד מכל חמישה דתיים מוריד את הכיפה, וקהילת הקודש האיכותית והחושבת הזו צריכה מקום שבו תוכל להביע את דעתה בשלווה. בפורום הזה נעסוק בנושאים דתל"שיים במובהק: היציאה מארון הספרים היהודי, המעבר בין העולם הדתי לעולם החילוני, הלבטים, ההרהורים, השאלות, היחסים עם המשפחה והחברים, ועוד כהנה וכהנה נושאים שזר לא יבין ושעד היום לא קיבלו במה ראויה מעל דפי האינטרנט. כמקובל בקרב קהילות החוזרים בשאלה, בפורום הזה תוכלו לשאול הכל, משאלות גדולות והרות גורל כמו שאלת ההוכחה האונטולוגית לקיום האל, האם תורה מן השמים ומה עניין שמיטה להר סיני, ועד שאלות גדולות והרות גורל כמו כיצד דתל"שים מזהים אחד את השני, מדוע החוזרים בשאלה כל כך גרועים ביחסים עם המין השני, ולמה למרות זאת הם עדיין מצרך מבוקש בשוק. תשובות, מן הסתם, לא תמצאו כאן (בקרוב בפורום חזל"שים). אבל על הדרך תזכו להכיר אנשים טובים שעומק ותהיה הן לא מילים גסות בשבילם. וחוץ מזה, אם לא תשאלו, איך תחיו?

-יפה אמרת,רענן!

-לכן,אני חושבת שרק החוזרים בתשובה(כמובן,לא בהכללה...),מסוגלים להבין את החוזרים בשאלה. ורק מי שנמצא במקום הזה,של דימדומי שקיעה, יכול להבין את שכמותו. כמו שציין יאיר,לתת במה לביטוי.כי יש,המרימים גבה, במקרה הטוב. ויש, המגיבים בבוטות רדודה,במקרה הגרוע.... ערב נעים, ושהות נעימה! צליל...........

פה לא תקבלי תשובות

אם הנך חוזרת בתשובה, בוודאי שלא תקבלי תשובות בפורום של חוזרים בשאלה. את נאחזת בכוחותיך כדי לשמור יציבות בתוך ביתך, והדבר לא קל, העצה והדרך היחידה היא למצוא את הסביבה והחברה התומכת, בעל תשובה אם ישאר בודד במערכה עם החברה הישנה שלו מהעולם החילוני כמעט בלתי אפשרי שיוכל להחזיק מעמד. תשובות ותמיכה תוכלי למצוא רק אם תקשרי את עצמך לקבוצה וחברים שומרי תורה ומתצוות, ולא במקום בו מסתובבים אלה המחפשים לרדת.

לא מחפשת תשובות...תקראו ברור

מירי. אין מקום לפחד!

-"כל העולם כולו,גשר צר מאוד. וה-ע-י-ק-ר, לא לפחד כ-ל-ל". זהו, אינו רק שיר נחמד. זו אמת לאמיתה! אין מקום לפחד. זה רק דימיון בראש. כי "אם אתה מאמין, שאפשר לקלקל. תאמין,שאפשר לתקן". אז מה מקום לפחד???... הנפילה, באה להראותנו, שהאדם נוצר חסר. ויש סיבה לנפילה. לא כדי שנכנס לפחד,אלא, כדי שלא נשכח את מי שאמר והיה העולם. תארי לעצמך, אפשרות של חוסר נפילות,וחסרים אחרים. לאן האדם יגיע? "אני,ואפסי עוד"......... ואמר אחד מהצדיקים בדורות קודמים: אלוקים,שאני מבין אותו. לא רוצה לעבוד אותו... וכפי שאמר הרמב"ם: "אילו ידעתיו, הייתיו." אני כשלעצמי,אוחזת במידת הרצון, שדיבר עליו ר' נחמן. יום מקסים לך! צליל...........

משמחת את ד'

אני בחור קרוב לגיל ה20.משפחה חרדית חזקה" אותי זה לא בדיוק משמח. אחרי נפילה חזקה מבחינה דתית.עכשיו ב"ה זה כמעט מאחורה אבל רוצה ליותר. קראתי את ההודעות שלך עם מירי.ונהנתי ויפה מצידך כל הכבוד לך אגב ניקר אצלך ידע קטלני.ומאחל לךבהצלחה בהכל ושתמשיכי לקדש שם שמים ולחזק כמה נשים ולעזור להם להתקרב לאלוקים.וצריכים אנשים כמוך שהיכנסו לאטרים כאלה שמנסים לעשות בדיוק אחרת ולהפך להרוס להם ולנסות להוציא אנשים מסכנים שמתוך בעיות שיש להם(כי לא סתם חוזרים בשאלה וביפרט הנוער המיסכן)עם במשפחה עם בחבר'ה או מקום הלימודים.ולנסות לעזור להם..ולהחזיר אותם לדרך הנכונה. ואל תישכחי אלוקים שמח בך וגאה בך. ואם זה לא היה אינטרנט היתי מבקש מימך להתפלל על שאני התחזק להיות באמת רציני ולהקפיד אבל חבל...בי בי המעודד באמת וגאה בעם י'

-שלום לך,אלירן!

-ראשית. תודה לך על ההערכה,הפירגון והאיחולים.המשוב החם ממך,מחזק את המטרה שלשמה,אני כאן.לנסות לסייע בהתחברות אל האני העצמי,של מי שמעוניין/ת להיות שלם/ה עם הבחירה, לכאן או לכאן. זה הדבר שצריך להגיע אליו,עוד הרבה לפני ההתחברות לה'. כי אי אפשר להתחבר אל ה',אם האדם לא מחובר לעצמו. ואדם שאינו מחובר לעצמו,איך יתחבר לזולתו?.... אלוקים,לא ביקש, לבוש שחור,כשהלב אינו צחור... לא ביקש,להתנדנד על הסטנדר, כשהמחשבה רחוקה מה'סדר'...לא ביקש,קיום מצוות, כשהלב ללא תובנות ברורות... אלוקים, ביקש,ראשית ליראה-אהבה! אהבת חינם,בין בניו ובנותיו. ולאהבת חינם, צריך להגיע, מתוך השלמות עם עצמנו. -אלירן. תוכל לרשום את שם אמך, אתפלל עליך,בל"נ. וכן, אשמח באם תשתף בתהליך שעברת ועובר כעת. אשמח ללוות אותך, כאן באתר,לעת עתה. יום נפלא,לך! צליל...........

מכתב פתיחה רשמי לפורום, או:למה בעצם צריך פורום כזה?

שלום דתל"שים ודתל"שיות אחרי שנים בלי בית אינטרנטי ראוי לשמו, הגיע הזמן שגם לקהילת הדתל"שים ההולכת וגדלה יהיה פורום משלה. על פי הסטטיסטיקה, אחד מכל חמישה דתיים מוריד את הכיפה, וקהילת הקודש האיכותית והחושבת הזו צריכה מקום שבו תוכל להביע את דעתה בשלווה. בפורום הזה נעסוק בנושאים דתל"שיים במובהק: היציאה מארון הספרים היהודי, המעבר בין העולם הדתי לעולם החילוני, הלבטים, ההרהורים, השאלות, היחסים עם המשפחה והחברים, ועוד כהנה וכהנה נושאים שזר לא יבין ושעד היום לא קיבלו במה ראויה מעל דפי האינטרנט. כמקובל בקרב קהילות החוזרים בשאלה, בפורום הזה תוכלו לשאול הכל, משאלות גדולות והרות גורל כמו שאלת ההוכחה האונטולוגית לקיום האל, האם תורה מן השמים ומה עניין שמיטה להר סיני, ועד שאלות גדולות והרות גורל כמו כיצד דתל"שים מזהים אחד את השני, מדוע החוזרים בשאלה כל כך גרועים ביחסים עם המין השני, ולמה למרות זאת הם עדיין מצרך מבוקש בשוק. תשובות, מן הסתם, לא תמצאו כאן (בקרוב בפורום חזל"שים). אבל על הדרך תזכו להכיר אנשים טובים שעומק ותהיה הן לא מילים גסות בשבילם. וחוץ מזה, אם לא תשאלו, איך תחיו?

-בוקר מואר לך,יאיר!

-בקריאה חוזרת של דברייך,התבוננתי לגבי מה שציינת כשאלה: היחס הגרוע של החוזרים בשאלה אל המין השני... -אשאלך,על סמך מה הינך אומר זאת? והאם אין כאן הכללה גורפת? האין כאן "הצמדת תוית" שלילית?... -מצפה לתגובתך. צליל............

חוזר עם תשובה

אכן,יש כאן הכללה גורפת, אבל אין כמו הככלות גורפות כדי לעורר דיון ראוי לשמו.בהתייחס לדברייך, לא דיברתי על יחס גרוע במובן הרע של המילה, אלא דווקא במובן חסר הניסיון של המילה, שיש שיראו בו צד חיובי. ההכללה הזו מבוססת על הניסיון שלי ושל חברי בלבד אם הניסיון שלך הוא אחר - את מוזמנת לשתף. אגב, לגבי העובדה השניה שציינתי, שדתל"שים מסוגלים לזהות אחד את השני במבט בלבד, אני עומד מאחורי זה ב-100%ומוכן לעבור מבחן פפסי בהקשר אם אדרש.

ממש לא!לפעמים הדתי ה"מקצועי" יותר בקי בחומר.אך האמונה של ה"מתחזק" זכה ביותר!

ממש כן!

חלק נכבד מהחוזרים בתשובה מחפים על חוסר הידיע שלהם אל ידי פיתוח אובססיה והקצנה כלפי חלק מהמצוות . בדרך כלל מדובר במצוות וויזואליות . מספיק להכנס לפורם דתיים חילונים ולזהות אותם לפי מקבץ השטויות שלהם בעת ההטפות האין סופיות. מעטים הדתיים מלידה שנסו לקנות עולמם על ידי לינקים מוזרים כפי שהחוזרים עושים . Vיעקב דתי לשעבר. חילוני כשר למהדרין בהווה .

חוזר עם תשובה

אכן,יש כאן הכללה גורפת, אבל אין כמו הככלות גורפות כדי לעורר דיון ראוי לשמו.בהתייחס לדברייך, לא דיברתי על יחס גרוע במובן הרע של המילה, אלא דווקא במובן חסר הניסיון של המילה, שיש שיראו בו צד חיובי. ההכללה הזו מבוססת על הניסיון שלי ושל חברי בלבד אם הניסיון שלך הוא אחר - את מוזמנת לשתף. אגב, לגבי העובדה השניה שציינתי, שדתל"שים מסוגלים לזהות אחד את השני במבט בלבד, אני עומד מאחורי זה ב-100%ומוכן לעבור מבחן פפסי בהקשר אם אדרש.

ההפך מ'חוזר בתשובה' זה 'הולך בשאלה' ולא 'חוזר בשאלה'

ממש כן!

חלק נכבד מהחוזרים בתשובה מחפים על חוסר הידיע שלהם אל ידי פיתוח אובססיה והקצנה כלפי חלק מהמצוות . בדרך כלל מדובר במצוות וויזואליות . מספיק להכנס לפורם דתיים חילונים ולזהות אותם לפי מקבץ השטויות שלהם בעת ההטפות האין סופיות. מעטים הדתיים מלידה שנסו לקנות עולמם על ידי לינקים מוזרים כפי שהחוזרים עושים . Vיעקב דתי לשעבר. חילוני כשר למהדרין בהווה .

ממש לא.אני עוסק באנשי אמונה ולא בשוטים.

-שלום לך,יעקב!

-טוב שלא עשית הכללה.כי התהליך שעברתי בחזרה בתשובה,לפני 21 שנה,שונה,מתפיסת הגדרתך.כפי שאני מבינה ממך,אינך מבין,ובצדק,את מקומו של החוזר בתשובה.אי אפשר להסביר לדתי מלידה,את המושג- "ריבוי אור" ל"כלים שבורים"...רק מי שחווה זאת,יבין! אסביר עצמי,במידת מה,כדי לסבר אוזנך/עיניך.בטרום חזרתי בתשובה,הצטיירו בעיניי,הציבור החרדי,כאינשי דלא מעלמא הדיין...אופוריה מלאכית,הנישאים על ענן ורוד-זהב מלכותי,נאצל... עד שהמציאות טפחה על פניי,ואיימה להטביעני במדמנה הנסתרת, למרגלותיהם...וכאן אני מבינה,מה גרם לך,לנטוש הכל מאחוריך...המון שקר עצמי...אך בניגוד לך,הצלחתי להתייצב! למדתי להפריד בין ה' האוהב אותי,לבין השקר של האנשים...כיום אני לא מגדירה את עצמי כדתיה,אלא, בת של ה'! -יעקב.דבריך שווים דיון בפני עצמו.ההגדרה שהגדרת את החוזרים בתשובה,רק מחזקת את דבריי.הדתיים אינם יודעים לקבל/להכיל את החוזרים בתשובה, ונועלים את הדלת בפניהם.... תודה שציינת זאת. צליל...

חוזר עם תשובה

-תודה על ההסבר.

-אכן, ניסיוני אחר. הפוך מהמקום שהגעת ממנו... אך מסוגלת להבין את חוסר הנסיון,בקשר עם המין השני. הביישנות הטבעית הטבועה,יוצרת את היות החוזר בשאלה, ל'מצרך מבוקש'..... הלא כן?... ואכן,כדברייך, קל ב 100 אחוז,לזהות את ה'נושרים'... אין צורך במבחן.... (: .... ערב נעים לך,ולכולם. צליל..........
עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חוזרים בשאלה
בחר
בחר