מה כדאי לדעת כאשר מוכרים את הבית

עם בואו של הקיץ אנחנו נכנסים לתקופת הנדל"ן החמה ביותר בשנה, ולא בגלל השמש, בואו נדבר קצת על מה כדאי לדעת שמוכרים את הבית.

  • מתיי כדאי למכור את הבית?

מחודש מאי ועד ספטמבר - אנשים מנצלים את הזמן הזה על מנת לעבור דירות, בתוך העיר ומעיר לעיר. במזג אוויר נוח ולפני תחילת שנת הלימודים, קצת בעייתי להחליף לילד את המסגרת במהלך השנה. כמובן שאפשר לפרסם את הבית למכירה בכל עת בשנה אך חשוב לזכור, גם לשוק הנדל"ן יש עונות בדיוק כמו לשאר השווקים.

 
  • כמה הבית שווה ?

להרבה אנשים תהליך מכירת הבית הינו הליך רגשי יותר מעסקי, חלקם קיבלו את הבית בירושה, גדלו בבית ובאופן כללי מרגישים בנכס "בבית", הרגשות הללו מקשות על תמכורה של הבית. -רגש לא מעלה את שווי הנכס- נניח ומחיר השוק לנכס כמו שלכם הוא 1M, אתם לא יכולים למכור אותו ב 1.3M בגלל רגשות. (אנשים עושים את זה). לכן חשוב לדעת בדיוק כמה הבית שווה, להביא שמאי, לבדוק בשוק מה קורה ולגבש מחיר ריאלי.

 
  • מה עם המחיר נמוך מהסטנדרטים שלכם ?

חשוב לזכור שבכל שוק יש תנודות, לפעמים הערך של הנכס עולה ובאותה נשימה הוא גם יכול לרדת. תעשו את החשבון אם שווה לחכות עוד כמה שנים שהשוק יתחזק, ההסטוריה מראה שלטווח הארוך שוק הנדל"ן בעליה. אם חשוב לכם למכור עכשיו במחיר שהוא קצת יותר גבוה מהשוק או פשוט במהירות רבה יותר, תשקיעו בשיפוץ ! בית משופץ, נראה טוב יותר, שווה יותר ונמכר הרבה יותר מהר.

 
  • שווה להיות גרידים ?

יש מצבים שאנחנו נוקבים במחיר ריאלי, הבית משופץ ואפילו יש חניה פרטית מקורה, אך מקבלים הצעה שהיא נמוכה בקצת ממה שציפינו, לדוגמא: העמדתם את הבית למכירה במחיר 2M והגיע זוג שמוכן לשלם 1.85M, נכון יש לנו פה ירידה משמעותית של 150K שקל, עם זאת- יכול להיות שזו ההצעה הגבוה ביותר שתקבלו. בחודש וחצי הראשונים שהבית מוצג למכירה יגיעו הכי הרבה קונים פוטנציאליים, אנחנו צריכים לקחת בחשבון שאם נוותר על הצעה שנקבל בזמן הכי טוב אולי נפספס אותה וממתין עוד חודשים רבים עד שתגיע הצעה אטרקטיבית אחרת, אם לא נמוכה יותר.

 
  • כדאי להתייעץ עם איש מקצוע?

רובנו מחליפים בעלי מקצועות בחברים, אומנם החברים שלכם סופר נחמדים, חכמים וכנים, אך העצה שלהם לא מקצועית ועלולה לעלות לכם הרבה כסף ! אז נכון, חבר שלכם יוסי מכר דירת שלושה חדרים כמו שלכם ב 1.5M, אך זה לא אומר שגם הדירה שלכם שוות ערך לסכום הזה. קירבה למוסדות חינוך, תחבורה ציבורית, רפואה ועוד ... עשויה להעלות את ערך הנכס, אם הדירה של יוסי מוקפת במוקדי שירות כאילו ואחרים ושלכם נמצאת ברחוב פנימי הרחק מהעיר, יש לקחת את זה בחשבון ולא להדביק מחיר של 1.5M בגלל יוסי.

 
  • אנחנו צריכים עורך דין ?

בהחלט, אחד כזה שיודע מה הוא עושה. אתם יוצאים לעבר העסקה הגדולה בחייכם, כדאי מאוד שההסכם שלכם יהיה מנוסח בצורה מדויקת ומקצועית. מבחינה משפטית, כל עוד משהו כתוב- שחור על גבי לבן, זה מה שיקבע !

 
  • שמתם שלט בחלון ואף אחד לא התקשר?

-שיווק-שיווק-שיווק- בית הוא מוצר כמו כל שאר המוצרים, על מנת שמוצר ימכר הוא צריך לעבור תהליך שיווק אינטנסיבי, בכדי שיגיע לייעד הנכון. אפשר להשתמש במודעות בעיתון, שימוש בפלטפורמת יד2, פייסבוק ועוד... לא משנה באיזו דרך תחליטו לשווק את הבית שלכם, עשו זאת בכל הכוח !

 
  • יש עוד משהו שאנחנו צריכים לדעת ?

כמובן ! הכינו את עצמכם למסע הזה, הוא לא יהיה פשוט. מרגע פרסום הבית ועד למכירתו אתם צפוים לקבל אין ספור טלפונים, בכל עת במהלך היום. כל רגע פנוי שלכם צריך להיות מנוצל בשיווק הבית. אתם תציגו את הבית להמון אנשים בלי הפסקה. אנשים נוטים להפר הסכמים, אפילו ברגע האחרון.

 

זה הכל חברים, כל שנותר זה לאחל לכם בהצלחה במסע. מקווה שהייתי לעזרemo_43.png

Bereketi - תיווך והשקעות בנדל"ן.


אלי יזראילוב: 052-740-7346


מעלות-תרשיחא


Bereketi


עקבו אחרינו בפייסבוק


ללמוד איך מיצרים Bitcoin בבית בקלות - כאן


אני רוצה להשקיע בנדל"ן, המדריך המלא - כאן

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נדל"ן