זהירות - אורתם סהר קורסת

אורתם סהר קורסת - אלפי רוכשי דירות לא יודעים אם יקבלו את המפתחות

חובות החברה, כולל ערבויות, מסתכמים בכמיליארד שקל, והיא מעורבת בבנייתן של יותר מ-5,000 יחידות דיור ■ ביהמ"ש אסר בינתיים על ביצוע שינוי כלשהו בנכסי החברה, והדיון בבקשת ההקפאה נדחה לשבוע הבא

אורתם סהר קורסת: סדרת הסתבכויות, מצוקה תזרימית קשה, ניסיון לבצע מפנה במיקוד העסקי שלא צלח וביטול הרכישה בידי קבוצת משקיעים הובילו היום את חברת הבנייה לבקש מבית המשפט המחוזי בתל אביב צו להקפאת הליכים.

השופטת תמר אברהמי החליטה לדחות את הדיון בבקשה ליום רביעי הבא, כדי שיכולו להשתתף בו יתר הצדדים וכדי שזה יתקיים בפני נשיא בין המשפט המחוזי, איתן אורנשטיין, שנמצא בחו"ל. בינתיים נתנה השופטת צו להקפאת כל דיספוזיציה בנכסי החברה, כלומר כל שינוי מהותי בהם - עד למתן החלטה אחרת. השופטת גם נתנה צו האוסר על בעלי החוב של החברה להיכנס למתחמי הפרויקטים שלה ולתפוס רכוש בכוח.

החברה עוסקת בעיקר בבנייה למגורים - כקבלנית מבצעת, ובשנים האחרונות גם כיזמית. שמה של החברה וגם שמה המוכר יותר של החברה הבת מליבו עלו לכותרות ב-2013 בעקבות קריסת המרפסת בפרויקט בחדרה שבו שימשה קבלנית ביצוע עבור חברת הייזום גינדי השקעות.

 

הקריסה פגעה בחברה מבחינה תדמיתית, עסקית ופיננסית, ועלתה לה עשרות מיליוני שקלים עד כה, כשתביעה שהגישה גינדי השקעות נגד החברה הבת מליבו, בסך 100 מיליון שקל, עדיין מתבררת. עם זאת, בסביבת אורתם טענו כי הניסיון לשנות את המיקוד העסקי לתחום היזמות נבע בעיקרו מהרווחיות הגבוהה יותר שלו ביחס לפעילות הביצוע, ולאו דווקא מפרשת המרפסת.

אורתם סהר מעורבת כקבלנית וכמבצעת ביותר מ-40 פרויקטים שנמצאים בשלבים שונים של תכנון וביצוע ושבהם אמורות להיבנות בסך הכל כ-5,400 יחידות דיור ברחבי הארץ. בנוסף לכך, החברה מעורבת בפרויקטים ציבוריים ובפרויקטים בתחום התשתיות.

אורתם סהר הנדסה בע"מ

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נדל"ן