דירה מקבלן- מס' שאלות

אנחנו עכשיו לקראת רכישת דירה מקבלן, מתלבטים בין 2 דירות, עדיין במו"מ מול נציגי החברות.
1. באחת מהחברות בקשתי את עניין הקדמת תשלומים ללא עלות, נענתי כי רק לאחר אישור החברה בכתב ומראש. וזאת, בגלל שאם צפוי עלית מדד, אז לא יאשרו זאת. האם זה מקובל? הרי אם אדע שיש צפי לעליית מדד, ויש ביידי כסף, ברור שארצה לשלם...
2. באותה דירה, עדיין אין היתר בניה. החברה אומרת שתוך 4 ח' יהיה היתר, ואז מתחייבים ל 22 ח' בניה. איך אני יכולה באמת לדעת זה זמן סביר לקבלת היתר? לא בא לי להתקע עם תשלומים, ומדדים שנה בלי היתר... יש איזה נוסח בחוזה שאפשר לקבע את זה?
3. אחת ההתלבטויות בין הדירות היא לגבי הסטנדרט שאני מקבלת. כי אם הסטנדרט לא גבוה, אצטרך לשדרג הרבה דברים, מה שיביא כמובן לעלויות רבות נוספות. כיצד אוכל לדעת בדיוק מה אני מקבלת? במפרט הטכני למשל רשום "גרניט פורצלן 60/60", אבל כולם נותנים את זה... השאלה היא איזה דגמים אפשר לבחור? איש המכירות אמר שלאחר חתימה על הצעת רכישה מקבלים מפרט מפורט עם גודל ארונות אמבטיה למשל וכו', אבל אם כבר חתמתי על הצעת רכישה, זה דיי מחייב... אם אראה סטנדרט לא גבוה, אולי אני יעדיף לא לרכוש ממנו, ולרכוש את הדירה השניה... בקיצור- מה ההליך לגבי הצעת הרכישה? מה באמת ההתחיבות להצעה זו ומה כרוך הביטול שלה? ואיך אני יודעת באמת שאני לא מקבלת חתול בשק אלא באמת בית בסטנדרט מסויים?
4. אני מחפשת עו"ד בבאר שבע בתחום, שיעבור על החוזה, מטעמי. (מלבד של החברה). מישהו יכול להמליץ לי באזור? מה העלות המקובלת? כמו כן, מה העלות המקובלת לתשלום לעו"ד החברה? וכמה אפשר להוריד אותם מזה?
5. אני גם מחפשת מעצב/אדריכל ליעוץ לגבי שינויים בדירה  , של קירות וכדומה, עוד בטרם חתימת החוזה, כדי להכניס את העלות (או לנסות ללא עלות....) לחוזה. האם זה מקובל? והאם יש מישהו מומלץ באזורי?
תודה רבה

שלום רב, 

רכישת דירה מקבלן דורשת בדיקה משפטית ותכנונית.

אתם מוזמנים לקרוא את המאמר שלי בנושא רכישת דירה מקבלן.

http://www.sbaa-law.com/96061/%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%A9%D7%AA-%D7%93%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%9E%D7%A7%D7%91%D7%9C%D7%9F

משרדינו נמצא בבאר שבע, לכל שאלה ניתן לפנות דרך אתר 

www.sviva-law.com 

שירה בן אשר ארד, עו"ד

טל. 072-2990969

www.sba-law.com

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נדל"ן
בחר
בחר