משכנתא של 6000 שקלים בחודש – על שום מה?

המאמר שלפניכם הוא תקציר מאמרו של אורי פריש – מנכ"ל CityR – בית השקעות לנדל"ן בארצות הברית, אשר פורסם לאחרונה במדור הנדל"ן של דה מרקר.

בעולם כולו המחירים יורדים – ואצלנו המצב הפוך

מדיווחים שפורסמו בשלהי שנת 2012 עולה כי שיעור המשכנתא החודשי אותו משלם הישראלי הממוצע בתל-אביב ובירושלים עומד כיום לא פחות מ-6000 שקלים בחודש. כל זאת במדינה בה השכר הממוצע במשק עומד על קרוב ל-8000 שקלים בלבד.

ברור ונהיר הוא שמדובר בסכום אסטרונומי לכל הדעות, על אחת כמה וכמה נוכח ירידות המחירים שבהן חזינו ברחבי תבל – אך בעוד שברחבי העולם נרשמות ירידות – אצלנו מנגד המחירים פונים לכיוון השני.

למען האמת, ובתור מי שמתמחים בניתוח מקיף של עסקאות להשקעת נדל"ן, כשאנו מביטים על שוק הנדל"ן הישראלי לא ניתן להימלט מהתחושה לפיה מדובר במעין גן עדן שעלול להתברר בעתיד הקרוב למדי כסיוט לא קטן עבור במחזיקי המשכנתא שלא יוכלו לעמוד עוד בנטל התשלומים הכבד המונח על כתפיהם.

תלות מוחלטת בריבית של הבנק מחייבת היערכות מוקדמת

במידה רבה תלוי היקף החזרי המשכנתא בשיעור הריבית שקובע בנק ישראל מדי חודש בחודשו. אם כיום עומדת הריבית על סך של 1.75% בלבד ובהתחשב בעובדה שרק לפני עשור היא עמדה על כ-9%, הרי שלא ניתן לשלול תרחיש בעייתי לפיו בשלב כלשהו יצמח החזר המשכנתא החודשי עוד יותר – וזאת בהיקף שיעלה על השכר הממוצע – כך שלא מעט ישראלים יאבדו את מקום מגוריהם.

אשר על כן, אנו ממליצים לבחון כל מקרה לגופו ולא להתפתות לנטילת משכנתא בכל מחיר – אל תגיעו למצב בו הנכס שתמיד חלמתם עליו יהפוך גם למקור הצרות הגדול ביותר שלכם.

לקריאת המאמר המלא לחצו - השקעות נדל"ן באמריקה

זה פוסט חשוב. צריך לבחון במה אתה יכול לעמוד מבחינת המשכנתא בלי להחנק או לקרוס. אנשים פשוט קופצים קדימה בלי לבחון לעומק, יושבים בעינים מזוגגות מול היועצים ומהנהנים. קחו קורס, תכירו את המושגים, תכירו את האפשרויות שעומדות לפניכם, תבינו עם איזה תמהיל אתם יכולים להתמודד עכשיו ומה המשמעות שלו בעוד עשר שנים. אני מודה שלפני שלקחתי סדנת משכנתאות של טפחות (היא בחינם ואני בכלל לא הייתי לקוחה שלהם) פשוט הקשבתי למה שיועצים בבנקים זרקו לי בלי להבין ואחריה, הצלחתי לברור את מה שנכון לי ואת מה שאני יכולה להתמודד איתו, כלכלית. לרובנו זאת ההחלטה הכי יקרה שניקח בחיים, אל תטביעו את עצמכם בלי להבין את המשמעות של מה אתם עושים.

כשקונים דירה בשני מליון בלי הון עצמי סביר זאת המציאות

שמואל בן נון

יועץ ומשווק נדלן

0525319092

רק פגישות מתואמות

https://www.hanadlansheli.co.il

שמואל בן נון יועץ ומשווק נדלן

0525319092

כל תשובה שלי בפורום אינה באה להחליף התיעצות עם עו"ד מקרקעין ונוטריון בהתאם לצורך

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נדל"ן
בחר
בחר