אילו סוגי השקעות נדל"ן קיימים בארה"ב?

סוגי נדל"ן להשקעה בארצות הברית

נדל"ן בארה"ב להשקעה

על אף המשבר הכלכלי הקשה לו היינו עדים כולנו בשנים האחרונות, הרי שכיום הופך שוב ענף הנדל"ן בארצות הברית, לאטרקטיבי יותר מרגע לרגע עבור משקיעים מכל רחבי העולם. איך שלא תסתכלו על זה, מדובר על אפיק מצוין שמאפשר למשקיעים בו למקסם את הרווחים שלהם כתוצאה מהשקעה ברכישתו של נכס מניב זה או אחר.

 

מאת: CITYR - חברת נדל"ן המתעסקת בהשקעות נדל"ן בניו יורק ובניו ג'רזי

 

את סוגי הנדל"ן להשקעה בארצות הברית ניתן לחלק לכמה קטגוריות. מאחר וההשקעה בענף הנדל"ן בארה"ב, הפכה למאוד פופולרית עקב בועת הנדל"ן והמשבר שרקם עור וגידים בשנת 2008, נוצר איפוא מצב שבו ישנם נכסים רבים המוצעים למכירה במחיר נמוך בהרבה ממחירם ומשוויים לפני המשבר.

על מנת להיחלץ מן המשבר, פתח הממשל האמריקאי באופן חלקי את שוק ההלוואות גם למשקיעים זרים, אשר יכולים ליהנות ממשכנתאות בתנאים טובים ותחת שיעורי ריבית משתלמים, וזאת באופן טבעי בתנאי שהם עומדים בקריטריונים של קבלת ההלוואות הללו. זאת ועוד, הממשל אף מעניק בימים אלו הטבות שונות – ובכלל זה בתחום המיסוי על מנת לשקם ולאושש את שוק הנדל"ן מוקדם ככל הניתן.

ישנם סוגים שונים של נדל"ן להשקעה בארה"ב, כאשר ההשקעה בנדל"ן בארצות הברית נעשית על פי מספר קריטריונים שונים כדלקמן:

השקעה בנדל"ן – לפי מדינות

ארצות הברית היא מדינה רחבת היקף, המחולקת למדינות שונות. לכן, בטרם תחליטו לבצע השקעה במדינה זו או אחרת, אנו ממליצים לכם לבדוק את מדיניות הנדל"ן הקונקרטית הנהוגה בכל מדינה לפי מספר קריטריונים:

המיסוי במדינה המבוקשת –  לכל מדינה חוקי מס שונים ויחודיים. חוקים אלה ישפיעו במידה ניכרת על כדאיות ההשקעה בנדל"ן מכל סוג שהוא באותה המדינה .

חוקי הגנת הדייר במדינה – לכל מדינה חוקים שונים בכל הנוגע ליחסי הכוחות בין הבעלים לשוכרים, בעניין תהליכי הפינוי, זמן הפינוי, פיקוח על מחירי השכירות ועוד.

ההתפתחות האזורית – מכיוון שארצות הברית, כפי שאמרנו, רחבה מאוד, ישנו שוני גדול באשר לכיווני ההתפתחות של כל מדינה, של כל אזור בתוך המדינה ואפילו שוני גדול בין הערים השונות.

השקעות נדל"ן באמריקה– על פי סוגי הנדל"ן

ישנם סוגים שונים של נדל"ן להשקעה בארה"ב, ונשאלת השאלה איזה סוגים של נכסים כדאי לרכוש? האם יש להעדיף רכישת דירות במבנה מגורים או שמא רכישת בית צמוד קרקע כדאית יותר, או אולי בבניין ציבורי, מבנה משרדים, קניון וכדומה. אין תשובה אחת ברורה וחד משמעית לשאלה זו. שכן הדבר מורכב ממכלול רחב של פרטים אותם יש לקחת בחשבון מבעוד מועד.

סוגי נדל"ן למגורים:

בתים צמודי קרקע

הבתים צמודי הקרקע בארצות הברית מוכרים גם בשמם האחר "סינגל פאמילי" (Single Family). בתים כאלו יכולים לשמש כבית פרטי לכל דבר ועניין כפי שאנו מכירים, או לחילופין כבית קטן המכיל עד 5 יחידות דיור. לעתים קרובות במקרים כאלה, בעלי הבית חיים ביחידה אחת, ואילו כל יתר היחידות מוצעות לשוכרים. בתים אלו מנוהלים על פי רוב באופן ישיר על ידי בעל הבית הגר באחת הדירות. מדובר איפוא בצורת המגורים הרווחת והבולטת ביותר בארצות הברית – בעיקר בערים הנמצאות בפריפריה.

בתי דירות

בתי הדירות בארה"ב מחולקים לסוגים שונים של נכסים:

קונדומיניום – בניין דירות רגיל המחולק למספר דירות, כאשר כל דירה נמכרת, מנוהלת ומעמדה המשפטי עצמאי לחלוטין. למעשה מדובר בדירה רגילה שאנו מכירים בישראל.

קואופרטיב – בניין דירות הרשום כחברה, כאשר כל דירה רשומה באופן יחסי, ומשוייכת לבעל דירה ספציפי. מבנה בעלות זה היה נהוג עם קום המדינה, כאשר הבניין כולו היה רשום כחברה בע"מ וכל דירה היתה משוייכת באופן ספציפי לכל דייר.

מולטי-פאמילי (Multi Family) – בניין דירות מלא הרשום באופן מלא על בעלים יחיד, או על שותפות של משקיעים, ולא עבר חלוקה וייחוס קונקרטי (דבר אשר אפשרי לביצוע בעלות נמוכה).

לכל סוג של נכסים יש יתרונות וחסרונות אשר צריכים להילקח בחשבון בעת ביצוע השקעה שכזאת.

השקעות בנכסים אחרים

השקעות נוספות אפשריות הן השקעות במבנים ציבוריים, מבני משרדים או מרכזי קניות. בגלל המשבר הכלכלי הפוקד את ארצות הברית, יש לבחון אם וכיצד לבצע השקעות כאלה, אך גם קביעה זו דורשת בדיקה ספציפית לגבי כל נכס העומד למכירה, מיקומו והאיזור בו הוא נמצא, נכסים אלו מחייבים בחינה מורכבת יותר של מגוון פרמטרים מעבר לאלו שכבר הוזכרו כאן, וזאת לרבות שוכרי עוגן, סוג השוכרים וכיוצא באלה.

התמחות בסוגי הנדל"ן השונים, כמו בכל דבר שמשקיעים בו מצריכה ידע ספציפי, ואם אינכם מומחים בסוגי נכסים שכאלו, רצוי להשתמש בחברות המתחות בתחומי הנדל"ן השונים ומסוגלים לתת מענה מקיף לכלל ההיבטים בהשקעה שכזאת.

קניתי נכס בחו"ל שהכפיל את השווי בתוך מספר שנים , מכירת נכס בחו"ל כרגע זאת האופציה המשתלמת ביותר שכן מעריכים שבעתיד השווי ישאר באותו הסטטוס או ירד קצת. 

אני מקווה שימצאו לי קונה פוטנציאלי , האם אתם מכירים מישהו שמחפש נכס בחו"ל ?

יש היום מגוון רחב מאד של אפשרויות, ובעיקר בכל הקשור להשקעות נדל"ן בארה"ב. מחירי הנדל"ן הנמוכים והמגוון הרחב, כל אלה הופכים את הנדל"ן האמריקאי למשתלם מאד ובעיקר לאפיק השקעתי כדאי, שלעיתים עדיף הרבה יותר מזה הישראלי (ובמיוחד כשמחירי הנדל"ן בישראל גבוהים מאד ופעמים רבות מציעים גם תשואה נמוכה). בהחלט כדאי לבחון את האפשרות הזו ולבדוק מול חברות, שמתמחות בכך.

____________

נדל"ן בארה"ב

לאחר בחינה של התחום אני משוכנע שלמי שיש את האפשרות כדאי לו מאוד לרכוש דירות למכירה בארה"ב כהשקעה. המחירים עדיין לא גבוהים והתמורה יפה מאוד אם מצליחים למצוא דירות באזורי הביקוש. כמובן שלא הייתי ממליץ למי שלא מתמחה בתחום לעשות הכול בכוחות עצמו, התחום לא פשוט וכמובן שללא נציגות בארצות הברית כמעט ובלתי אפשרי להעריך את השווי של הנכס ואת הפוטנציאל להשכרה.

 

דירות למכירה בארה"ב

BarAdvise ייעוץ אובייקטיבי,הערכות שווי ובדיקת כדאיות השקעה עבור נכסי נדל"ן בארצות הברית.

לי יצא להפגש עם החברה מקרן הגשמה.
ממליץ בחום! אחלה אנשים!

השקעות
נדל"ן בחו"ל
דירות להשקעה

חמש שנים האחרונות התנסיתי ברכישת נדל"ן בארה"ב בדרכים שונות: קניית נכס מחב' "פסיפיק הולדינגס"  באטלנטה מהארץ מבלי לראותו, קניית נכסים בשהות בארה"ב (במדינה אחרת בארה"ב) ועוד.
אני אומר באחריות מלאה שיש להתרחק מזה. "פסיפיק הולדינגס" ניסתה לרמות אותי, ובעצם מכרה לי נכס באטלנטה שאפילו לא קרוב לשווי האמיתי שלו. לאחר שנתיים וחצי מהרכישה נסעתי לנכס וראיתי שרימו אותי, כך שלמעשה, בהפרש בין השווי האמיתי שלו למחיר ששילמתי - הם שילמו לי את שכ"ד. פשוט נוכלים. להתרחק מהם!!!. מטעמי זהירות ממני הם הסכימו לקנות ממני את הנכס בחזרה. באחת מנסיעותיי, לפלורידה, פסיפיק  הולדינגס לא אהבה את השיטוטים שלי שם ומרחו אותי ובזבזו את זמני בכוונה. מס' הטלפון שלי הוא 050-4418090 - אוכל לפרט למי שירצה.
בהתנסויות אחרות, כגון רכישה במקום עצמו, לימים התבררו לי עובדות מטרידות שונות שמורידות את הרווחים, ומדירות שינה.
 

ממליצה להפגש עם חברה בעלי התמחות בהשקעות נדל"ן בארה"ב

קרן ראשונים- ממליצה בחום!

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נדל"ן
בחר
בחר