התייעצות : קניית דירה שבקרוב תעבור פינוי בינוי למטרת רווח

שלום רב

קיבלתי הצעה מחבר קרוב לקנות ממנו אחד מהדירות שברשותו בשווי מיליון ש"ח שהערך העכשווי שלה הוא מיליון ומאתיים , דירה שכרגע הבניין נמצא בתהליכי משא ומתן לפינוי בינוי עתידי - לטווח הבינוני של עד 5 שנים , הדירה ממוקמת במרכז הארץ באיזור ר"ג,גבעתיים,ת"א.

הפינוי בינוי יהפוך מבניין של 10 דירות לבניין בעל 23 דירות. והשווי העתידי של הדירה עתיד להיות 2 מיליון - 2 מיליון וחצי. על פניו נשמע הצעה מאוד מפתה , השאלות שלי בנושא זה הן מה הדברים שעליי לבדוק , מי הגורמים שאני יכול להיעזר בהם , באיזה כללי זהירות עליי לנקוט , חשוב לי לציין שזאת פעם ראשונה שאני מתנסה בתחום הנדל"ן וכל פרט חיוני / קישור לאתר עם הסברים יכול לעזור לי.

אם לא קיימת התחייבות מפורשת של חברה שהתקשרה עם הדיירים להסכם פינוי בינוי בתוך פרק זמן מוגדר אז קח  בחשבון שכל העניין הזה הוא לא וודאי וזה בעיקר מה שאתה צריך להיזהר ממנו.

כלומר המחיר שמבקשים ממך על הדירה הוא מגלם את הפוטנציאל אך הוא לא וודאי וכאן טמון בעצם הסיכון שלך כרוכש.

ניר טולדנו, עו"ד

ניר טולדנו משרד עורך דין בפתח תקווה המתמחה במקרקעין, עריכת הסכמי ממון וצוואות וכן  מספק, בין היתר גם את כל שרותי הנוטריון בפתח תקווה  

שלום רב,

פרויקט פינוי בינוי הינו הליך מורכב שבמסגרתו חל הצורך להגיע עם בעלי זכויות רבים וכן לנקוט בהליכים תכנוניים רבים. במרבית המקרים הליכים מסוג זה מאופיינים בהתנגדויות רבות לביצוע הפרויקט וכן בהסגרת חריגות בנייה רבות שבוצעו כמו למשל בנייה על הגג ללא הסכמת השכנים, פיצול דירות וכיו"ב. לצורך בחינת הייתכנות של הפרויקט יש צורך לבצע בדיקות רבות הכוללות את שיעור בעלי הדירות שנתנו את הסכמתם, היקף הפרויקט, צפי להתנגדות, בחירת היזם או קיומו של הליך התמחרות בין יזמים, תמיכת הוועדה המקומית לתו"ב לפרויקט ועוד פעולות נוספות.

לפי דעתי לא ניתן לתת מענה לכל הנושאים הנ"ל בפורום משפטי, אלא באמצעות בדיקה מקיפה וארוכה.

בהצלחה.

על הדרך ממליץ לכל מי שעבר פינוי בינוי ונכנס לדירה החדשה לבצע בדק בית עם חברה מקצועית, זה יחסוך לכם אלפי שקלים, במקרה של חבר שלי הוא מצא מלא ליקויי בניה והחליט לתבוע את הקבלן שבסוף הפסיד בבית המשפט. 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נדל"ן
בחר
בחר