שאלה לגבי שימוש באופציה בשכירות לדירה

שלום, אני משכירה דירה לזוג כבר 5 שנים. לפני 5 שנים עשינו חוזה אצל עורך דין ובחוזה צויין שזה עם אופציה לשנתיים נוספות. כל שנה החתמתי את הזוג על הארכת האופציה. השנה העלתי את שכר הדירה והחתמתי שוב את הזוג על האופציה וציינתי את השינוי בשכר הדירה. רציתי לדעת: 1. הארכת האופציה המקורית היתה לשנתיים, האם זה משנה משהו בכך שאני ממשיכה להחתים אותם על הארכת האופציה בלבד? 2. האם החתימות על הארכה של האופציה הן תקפות כחוזה במידה ויש בעיה עם הזוג ואני רוצה לפנות אותם? 3. האם עליי לעשות חוזה חדש אצל עורך דין? בתודה מראש, סיון.

הארכת אופציה

סיון שלום יש לבחון היטב את הסכם השכירות וסעיפיו. כלל הארכת האופציה משמעה כי ההסכם ממשיך באותם תנאים או בתנאים שסיכמתם עליהם. יש לבחון האם ההסכם כלל סעיף לפיו ראשי בעל הדירה לסיים את האופציה לאחר השנה הראשונה או שמא בהסכם כתוב כי האופציה היא לשנתיים ללא הודעה מראש של השוכר בגין חידוש האופציה ועמידה בדרישות ההסכם. בנוסף במידה ויש תיקונים או הוספות ניתן לעשות כן בהסכם השכירות הקודם ובלבד שנעשה בכתב ובחתימת הצדדים על התיקונים ו/או ההוספות. אין צורך בהסכם חדש. עם סיום תקופת האופציה אם תרצי להאריך את ההסכם תוכלי להוסיף סעיף או נספח להסכם חתום על ידי שני הצדדים.

שירה בן אשר ארד, עו"ד

טל. 072-2990969

www.sba-law.com

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נדל"ן
בחר
בחר