מקרה סבוך לרכישת דירה

שלום. שאלה קצת מסובכת ואני מבקש פתרונות יצירתיים. אני ואשתי ראינו דירה שמצאה חן בעינינו. העניין הוא שהדירה נמסרה ע"י הבת להורים שלה, כאשר הבת משלמת את המשנתא ולכן למרות שיש חוזה ביניהם (בין הבת להורים), הבעלות עדיין לא עברה סופית ע"ש ההורים. למיטב הבנתי, בעלות תועבר רק לאחר סילוק המשכנתא וזה גם לוקח זמן. המוכרים (בת/ההורים שלה) מעונינים, שנשלם מקדמה שתסלק את יתרת המשכנתא , אך אנו חוששים שמאחר ולוקח זמן עד לכך שהדירה תרשם ע"ש ההורים,שמולם נצטרך לערוך את החוזה, אנו לא נוכל להבטיח שכספינו לא נזרק לשווא. הגיעו אלינו כמה הצעות מעו"ד כמו: 1.שהבת תיקח הלוואה כדי לסלק את המשכנתא, ורק אז לערוך חוזה מותנה בכך ,שההורים שלה יקבלו את הבעלות על הדירה. 2. לשים את הכסף המקדמה בנאמנות. רצינו לדעת, א.מה העניין שנשים את הכסף בנאמנות ואיך המשכנתא של הבת תסולק במקרה כזה? ב. מה מונע שנערוך חוזה מול הבת? ג. כמו כן,היינו שמחים לדעת על פתרונות יצירתיים נוספים.

רכישת דירה

רועי שלום רב, למיטב הבנתי, הנך רוכש את הדירה מהבת, אולם הזכויות רשומות על שם ההורים וכן קיימת משכנתא על הנכס. כלל, ברכישת הדירה יש לודא כי הדירה נקייה מכל משכנתא או זכות צד ג. לצורך הבטחת כספי הקונה, נהוג לשמור את הכספים או חלקם בנאמנות אצל עו"ד וכן לדאוג לרישום המתאים, עד להעברת הזכוית בדירה על שמך, נקיות כאמור מכל זכות או צד ג. לצורך כך, יש לבחון היטב את העסקה, את הזכויות בדירה, מומלץ לפנות לעו"ד ולפעול בהתאם. הנך מוזמן לקרוא את המאמר שלי המפורסם כאן בלינק המאמרים בכל הנוגע להבטחת כספי הקונה ברכישת דירה.

שירה בן אשר ארד, עו"ד

טל. 072-2990969

www.sba-law.com

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נדל"ן
בחר
בחר