הפרת חוזה? אשמח לתשובה, מענה

יש לי חוזה סטנדרתי של דירה עם שני שותפות, בראש החוזה כתוב " ביחד וכל אחת לחוד" ובהמשך שאם אחת השותפות עוזבת היא צריכה להודיע 60 יום מראש (לא צויין שצריך להביא מחליפה), שני השותפות החליטו לעזוב באמצע השכירות ומודיעות חודש ליפני, המתווך בא אלי ואומר שאם הן עוזבות אני צריכה לשלם את כל הכסף של הדירה, בגלל הסעיף הנ"ל "ביחד..." שלא היה כ"כ ברור לי הסעיף הזה, מה שאומר שהוא מודיע לי רשמית שעוד חודש אני אמורה לעזוב איתן, האם זה נכון מבחינתו ואם זה נכון בכלל שאני צריכה לעזוב בגללן, זה דברים שלא ביררתי ביתחילת החוזה ולצערי אני מוצאת את עצמי בבעיה הזאת עכשיו, מה אני עושה עם זה, כי אני בכוונתי להשאר בדירה ולהמשיך את החוזה השנתי שלי (נישאר 6 ח')

הפרת חוזה

עינת שלום יש לקרוא היטב את החוזה, ברוב המקרים בעלי הדירות אינם מעוניינים להתעסק עם חיפוש דיירים חדשים ולכן הם מטילים את האחריות על השוכרים. במקרה הנ"ל המשמעות של ב"יחד וכל אחת לחוד" הינה כי על השותפות למצוא מחליפות ועליך לדרוש זאת גם מהן ולערב את בעל הדירה המחזיק בערבויות של השותפות. במידה ואין הם עושות כן, יהיה עליך למצוא שותפות או לשאת בעלות של הדירה כולה.

שירה בן אשר ארד, עו"ד

טל. 072-2990969

www.sba-law.com

בהמשך לתשובה הקודמת

אין עילה לפנות למשטרה, שכן הינך שוכרת בדירה שזו זכות חלשה מול זכותם של הבעלים לכן, ברגע שהשותפות שלך עוזבות את הדירה ואת נשארת בה, הרי שאם לא תעמדי בדרישות החוזה ולא יחתם חוזה חדש, הנך מפרה את ההסכם ונחשבת כמשיגת גבול.

שירה בן אשר ארד, עו"ד

טל. 072-2990969

www.sba-law.com

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נדל"ן
בחר
בחר