חוקי ועד בית וגבול היכולת שלהם לחייב דיירים

שלום, יש לי שאלה בנוגע לחוקי ועד בית וגבול היכולת שלהם לחייב דיירי בניין משותף לשלם עבור שיפוציי בניין. דיירי הבניין של סבתא שלי החליטו שהם רוצים לזפת את הבניין ואף לשפץ את מראהו החיצוני. הם טוענים שהיא חייבת לשלם עבור שני הדברים. הזיפות שלעצמו הוא רק 10,000 ש"ח לכל דייר!!! הבעיה היא שסבתא שלי חיה על קצבת זקנה והשלמת הכנסה ולכן אין באפשרותה לשלם את הסכומים המדוברים- אפילו לא על הזיפות ! בבניין יש עוד דייר נוסף שחי על קצבת זקנה. האם אפשר לחייב אותה לשלם את הסכומים הענקיים האלו למרות שאין לה את הכסף ? הם טוענים שהם ייתבעו את הילדים שלה- גם להם אין את הסכומים האלו... אשמח מאוד על כל עזרה מכיוון שהם לוחצים על הנושא, וסבתא שלי (אישה בת 90) קצת נלחצת בנוגע לזה . תודה רבה!!!

השתתפות בהוצאות

שלום רב, באופן כללי חוק המקרקעין קובע כי בעל דירה חייב להשתתף בהוצאות הדרושות להחזקתו התקינה ולניהולו של הרכוש המשותף. אולם ההשתתפות אינה שווה בין כל הדיירים ויש לחשב את החלק של אמך ברכוש המשותף בהתאם לגודל הדירה, וכן יש לבדוק אם נקבע בתקנון הבניין שיעור השתתפות אחר. יתר על כן יש לבדוק את השיפוצים הנדרשים שכן החוק מחייב בהשתתפות של הדיירים רק אם מדובר בשיפוץ הרכוש המשותף כפי שהיה בעת גמר הבניה, לרבות שיפורים שבוצעו בו לאחר מכן בהסכמת בעלי הדירות. לפיכך אם מדובר בתוספות חדשות הרי שאין הכרח להסכים לכך. יש להתייעץ עם עו"ד על מנת לבחון את גובה ההשתתפות וההתנגדות לכך.

שירה בן אשר ארד, עו"ד

טל. 072-2990969

www.sba-law.com

חיוב דיירים על התקנת מצלמות בחניון

לאחרונה היו מספר פריצות לרכבים בחניון של הבניין שלנו. בבניין 44 דירות. בות זאת, רוב מכריע של הדיירים רוצים להתקין מצלמות אבטחה בחניון בעלות של כ 1000 ש"ח לדירה. האם ניתן לחייב דיירים שמתנגדים לשלם? תודה מראש.

התקנה מצלמות אבטוחה

אנו לא יכולים לחייב כול דייר עם הוא לא מונין לשלם על התקנה מצלמות אבטחה אבל אנו יכולים למצאו פיטרון אחר כדי להוזיל את המחיר של מצלמות אבטחה פרטים ב אתר www.sh-solution.co.il

זה נושא סבוך שבהחלט מצריך התערבות משפטית ופנייה לעו"ד שמטפל בזה. אבל יש חברות שנותנות שירותי ניהול ועד בית (על שלל היבטיו - התנהלות הן מול הדיירים והן מול הרשויות) וחוסכות מאזרחים פרטיים את כל הכאב ראש הזה. כדאי להיעזר בהם להבא :)

מעבר לנאמר,יש את תרבות דיור שיכולה לתת מענה משפטי ,

בנוסף יש את התקנון של הבית המשותף שהוצא בהקמת הבית המשותף בו נתנו הסבריםהמתאימים לאותה התקופה,יש מלא קבוצות בפייסבוק שנותנים מענה לשיקולים כאלה אך כל מיקרה לגופו,אי יכולת לשלם כי חיים מקיצבת זיקנה ,חייבת לבא בהסכמה ובדיון נפרד לגבי יכולתם של דיירי הבית לשם סכומים גדולים ומה היחס של יתר בעלי הדירות המשתנה בהתאם לאחוזי,

מעבר לכך יש את הילדים שיש להעזר עימם במידת האפשר,אך אם אין ברירה יש לתת למבוגרים ולבעלי קיצבאות יכולת לשלם ביותר תשלומים

https://www.hanadlansheli.co.il

שמואל בן נון יועץ ומשווק נדלן

0525319092

כל תשובה שלי בפורום אינה באה להחליף התיעצות עם עו"ד מקרקעין ונוטריון בהתאם לצורך

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נדל"ן
בחר
בחר