2 שאלות על ייפוי כוח ותיווך

בעקבות מחלתו של אבי וניסיוני להעבירו לבית אבות באמצעות "קוד רווחה" (מה שדורש מכירת דירתו) יש לי 2 שאלות: 1. אם אגיע עם אבי לעו"ד, האם הוא יכל לנסח ייפוי כח שבו אבי מעביר את ניהול כל ענייניו הכספיים (כולל מכירת דירתו) אליי? ואם כן, כמה בערך זה עשוי לעלות לי? 2. הרווחה ביקשו ממני להביא הערכות של 2 שמאים שונים על הדירה, והמליצו לי לעשות זאת באמצעות 2 מתווכי דירות שונים. האם זה אפשרי / חוקי? האם מתווכים לא מחתימים את הפונים אליהם על משהו כמו הסכם בלעדיות??? אשמח לתשובות שיאירו את עיניי. תודה מראש, חיים

יפוי כח

חיים שלום, הנך רשאי למלא אחר בקשה לאפוטרופסות על רכוש, במידה ומדובר בבעיה רפואית, אך ניתן גם לחתום על יפוי כח מול עו"ד.צריך לברר מול הבנק האם נדרשים מסמכים נוספים. לגבי שאלתך השניה, לא ברור לי מדוע הרווחה היא צד בעניין.ייתכן שלצורך הערכת שווי הרכוש הנך נדרש לחוות דעת שמאי, אך יחד עם זאת אין בין האמור לבין מתווכים כל קשר, שכן המתווכים תפקידם למכור/ לרכוש את הדירה. לא ברור האם הדירה היא של אביך או של צד ג כלשהו?

שירה בן אשר ארד, עו"ד

טל. 072-2990969

www.sba-law.com

ראשית, תודה על התגובה

מחלקת הזכאות ברווחה (שאחראית על הקבלה למעונות ע"פ מה שנקרא "קוד") דורשת ממני להביא אליה 2 הערכות שמאי נפרדות על הדירה, וכמו-כן שכל הצעה לקניית הדירה תובא לידיעתם והם יחליטו מהי ההצעה שתתקבל (ככל הנראה ההצעה הגבוהה ביותר). ההסבר שלהם הוא שכך תהיה התמורה הגבוהה ביותר האפשרית ממכירת הדירה וכך תמומן שהותו של אבי במעון למשך זמן רב יותר.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נדל"ן
בחר
בחר