הוספת חדר בדירה

הוספת חדר בדירה

שאלה לי האם סגירה של חדר בדירה מצריך אישור מהעיריה?

שינוי פנימי של דירה

סעיף 145א(2) לחוק התכנון והבניה קובע, כי כל בניה דורשת היתר למעט שינוי פנימי בדירה. שינוי פנימי מוגדר בחוק כ"שינוי שאינו נוגע לצד החיצוני של הבנין, אינו פוגע בחזיתו או במראהו או בשלד של הבנין או ברכוש משותף או בצנרת או ציוד אחר המשרתים גם דירות אחרות, אינו פוגע בזולת ואינו משנה את שטחה של הדירה למעט תוספת של שטח מרפסת שנסגרה כדין או את מספרן של יחידות הדיור" דירה מוגדרת "חדר או תא, או מערכת חדרים או תאים, שנועדו לשמש יחידה שלמה ונפרדת למגורים, לעסק או לכל צורך אחר" בתי המשפט הבחינו בין שינוי פנימי שאינו מצריך היתר לבין בניה בתוך דירה המהווה פיצול דירה ליחידות דיור נפרדות והדורשת היתר בניה. הקביעה כי מדובר בחלוקה אסורה בדירה ולא בשינוי פנימי מותר, נעשית על פי מבחנים פונקציונלים ופיזים,בהתאם למאפיינים הבסיסים בדירה. כך לדוגמא קיומם של מטבחון, מקלחת שירותים, כיור נוספים או כניסה נפרדת ופרטית תחשב כדירה נפרדת. בנוסף נבחנת המטרה לשמה נעשה השינוי, האם למטרה מסחרית או למגורים.

שירה בן אשר ארד, עו"ד


טל. 072-2990969


www.sba-law.com

סגירת מרפסת

ראשית תודה רבה על התשובה לשאלתי עזרת לי מאוד. מה שלא הבנתי עדיין האם מותר על פי החוק גם לסגור מרפסת ולהפכה לחדר והאם בטאבו או בכל מקום אחר שלא ידוע יצינו מספר החדרים בדירה ואם כן באיזה תהליך כרוך השינוי .

ללא ספק טען היתר

סגירת מרפסת טעונה היתר בניה . מדובר בשינוי בקירות החיצוניים של הבניין, בגדלת שטח העיקרי של הדירה קרי הפיכת שטח מרפסת לשטח מגורים ועוד. היתר הדורש חתימות רוב שיירים וכן פתרון בעיות אדריכליות כמו שינוי חזית וכו'
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נדל"ן
בחר
בחר