רישום דירה מירושה וחוזה שכירות‬

לפני כארבע שנים נפטרה סבתי ז"ל, ועם הסתלקותה הורשה לאבי - בנה היחיד, דירה בת שלושה חדרים בשכונה יוקרתית בירושלים. מזה כ22 שנה השכירה סבתי (ומאז פטריתה, הוריי [שהינם אנשים תמימים בכל הנושאים הללו] - משכירים) את הדירה המדוברת במחיר מצחיק לאשה חביבה - אך ללא חוזה שכירות. לאחרונה החליטה אמי להעלות את שכר הדירה למחיר יותר ריאלי והשוכרת החביבה החליטה שהיא עוזבת את הדירה. מכיוון שכפי שציינתי הוריי הינם אנשים חסרי הבנה ופעולה בנושאים שכאלו - לקחתי על עצמי לטפל בכל הנושאים הללו. חבר שסיים עתה את לימודי המשפטים וכעת מתמחה, ייעץ לי לפנות לעורך דין ממשרדו לצורך מימוש הצוואה ורישום הדירה על שם אבי, לאחר שהחבר בירר את הפעולות הנדרשות, קבלנו הצעת מחיר של 3,000 ש"ח כולל מע"מ. ברצוני לציין שיש ביידי צו מימוש הצוואה מבית דין רבני (וההצעה לא כוללת נתון זה). וברשותכם מספר שאלות: א. האם ההצעה ריאלית? ב. האם פעולת הרישום אצל הרשם לענייני ירושה הכרחית לצורך השכרת הדירה? ג. האם ישנם פעולות שאוכל לעשות בעצמי וכך להוזיל את פעולת הרישום? ובאותו עניין, ברצוני לשאול, לגביי חוזה השכירות - אותו חבר המתמחה במשרד עורכי דין אמר שמקובל לתת לעורך דין שעושה חוזה שכר דירה של חודש שלם, אך מכיוון שהוא יודע שאני דחוק הוא הציע לעשות לי חוזה ואמר שכבר נסתדר ביננו (לגביי התמורה) - האם רצוי שמשפטן יעשה את החוזה או שאם יש לי סבלנות לדייק בפרטים, אוכל להסתפק בהורדת חוזה מוכן באינטרנט תוך הגהות מקומיות? אודה לתשובתכם והמלצותכם אבנר

רישום דירה עקב צוואה

אבנר, שלום רב מומלץ כי את חוזה השכירות יערוך עו"ד, זאת על מנת להגן על האינטרסים שלך בעתיד, מול בעיות עם שוכרים. כידוע, שוק השוכרים אינו קל. הנך מופנה למאמר המופיע בפורום זה בחלק של המאמרים לגבי נושא זה. מומלץ לערוך סקר מחירים ולראות האם המחיר שהוצע לך הינו הוגן וריאלי. לגבי רישום הדירה, יש לבדוק היכן רשומה הדירה, האם בטאבו או במנהל, ועל שם מי היא רשומה כיום. האם קיימים זכויות לצדדים שלישיים בדירה, האם קיימת משכנתא. סביר להניח שהדירה רשומה על שם סבתך ויש להעביר את הרישום אם בטאבו או במנהל, על שם אביך או אחר, בהתאם לצו קיום צוואה ומסמכים נוספים הנדרשים על ידי הרשות, בה רשומה הדירה.

שירה בן אשר ארד, עו"ד

טל. 072-2990969

www.sba-law.com

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נדל"ן
בחר
בחר