עצה בנוגע לתשלום מס רכישה לדירה שנייה

יש ברשותי דירה פרטית כבר 9 שנים ויש בכוונתי לרכוש דירה נוספת. מבדיקה שערכתי נמצא כי על הדירה השנייה אצטרך לשלם מס רכישה בשיעור 3.5 אחוז מהשקל הראשון. מדובר בהמון כסף לפיכך מבקש את עצתכם איך לשלם כמה שפחות או באם ניתן "לא לשלם כלל". הבנתי שיש אפשרות לדחות את התשלום עד 24 חודשים כדי לאפשר מכירת הדירה הראשונה. האם צעד זה יגרור אחריו ריבית ? לי אין כוונה למכור את הדירה הראשונה. חשבתי אולי להעביר את הזכות בדירה הראשונה לשתי בנותיי בנות 16 ו 19 , האם צעד זה ימנע ממני את תשלום מס הרכישה ? אם כן אז מה יהיו ההשלכות של צעד זה לבנותיי ? האם תישמר להם הזכות בעתיד לקבל משכנתא מהבנק ? האם יימנע מהן קבלת מילגה ללימודים באוניברסיטה ? אודה למי שיפרט בפניי את ההשלכות שיהיו לבנותיי בעקבות צעד זה. אם יש הצעות נוספות אשמח להתעדכן. בתודה עודד

מס רכישה

רכישת דירה נוספת אכן תחוייב במס רכישה של 3.5% מהשקל הראשון ובהתאם למחיר הדירה אף ל- 5% מס על חלק מהתשלום. אכןקיימת דחייה של 24 חודשים, אך אם בתם 24 החודשים הללו לא תמכור את הדירה, תחוייב במס בתוספת של 4% ריבית + מדד. העברת הדירה ע"ש בנותיך צריכה להשקל בכובד ראש. אני מבינה כי אחת מהבנות קטינה. מכירה של דירה כזו בעתיד תחייב אותך (כל עוד היא קטינה) לקבל אישור בית המשפט למשפחה ולדאוג להפקיד את הכסף שלה בחשבון נפרד על שמה. מה גם שכיום על פי רשויות המס, הקטינה שייכת לתא המשפחתי שלך ולכן בעצם יש לתא המשפחתי שלך דירה , וקניית דירה נוספת תביא למס רכישה מוגדל. אני לא הייתי ממליצה להעביר את הדירה על שם בנותיך. מי יודע מה ילד יום , ומה יקרה בעתיד, כשהדירות רשומות על שמן ואתה לא בטוח. אני גם סבורה כי הדיר יהיה להן לרועץ בקבלת מלגות ומשכנתאות . לירז גונן אללוף , עו"ד
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נדל"ן
בחר
בחר