תוספת בניה למ"מד

תוספת בניה למ"מד

לפני מס" שנים דיירים בבנין שבו אני גר בנו תוספת שהיתה אמורה לכלול מ"מד. הדיירים ביודעין ובמכוון לא בנו מ"מד. כשהם רצו לקבל טופס סיום התהליך .העיריה לא נתנה להם בגלל שלא בנו את המ"מד. היום הם רוצים לבנות מ"מד גדול מעבר למינימום שמחייב החוק .(הם מימשו את כל אחוזי הבניה שהם זכאים) אם הם יבנו את התוספת דבר זה יחסום לטור של 3 דירות את האויר .

עו"ד שירה תעני לי בבקשה

האם זה יפגע בזכויות בניה שלי? *עקרונית אני לא מתנגד רק שייבנו בצד אחר של הבניין שלא יפריע לנו,מבחינת כיוון האויר שגם ככה נחסם בבניה הקודמת שלהם. תודה מראש

בניית מרחב מוגן

שלום רב, מדובר בנושא מורכב,זכויות הבנייה נקבעות בהתאם לתב"ע (תוכנית בנין עיר) הקובעת את האחוזים המותרים לבנייה וכן את היחס בין השטחים המותרים לבניה לבין שטחים שנועדו למתן שירותים נלווה. בניית מרחב מוגן הינו בגדר שטח שירות והתקנות קובעות את גודלו. באופן כללי, גודלו המינמלי של המרחב המוגן אינו נכלל במניין זכויות הבניה, אולם חריגה מגודלו של המרחב המוגן עשוי להיכלל במנין זכויות הבניה ולפגוע בזכויות הדיירים. במקרה זה, על פי חוק המקרקעין, תשכ"ט-1969 לשם בניה שמטרתה הרחבת מרחב מוגן, רשאים להחליט על כך מי שבבעלותם שישים אחוזים מהדירות. בנוסף, לא תתקבל החלטה כאמור,אם יש בה כדי לפגוע בזכויות בניה יחסיות של כל בעל דירה להרחבה. כיום,המגמה בחוק ובפסיקה היא לעודד הן ע"י הקלה בבקשות להיתר והן בהיטלים, את הבנייה או התוספת של מרחב מוגן לבנין או לדירה. בנוגע לנושא חסימת האויר, הרי ששיקול זה עומד מול השיקול הביטחון ויש לבדוק עד כמה הפגיעה בחסימת האויר היא משמעותית. ייתכן שבמקרה בו החריגה בהוספת ממ"ד מגבולות הבנין אינה מצדיקה את הפגיעה בחסימת האויר ל3 דירות. מומלץ לפנות למהנדס, שמאי או עו"ד לבדיקת נושא זה בהתאם לתוכניות החלות על הבניין והמסמכים.

שירה בן אשר ארד, עו"ד

טל. 072-2990969

www.sba-law.com

עו"ד שירה תעני לי בבקשה

האם זה יפגע בזכויות בניה שלי? *עקרונית אני לא מתנגד רק שייבנו בצד אחר של הבניין שלא יפריע לנו,מבחינת כיוון האויר שגם ככה נחסם בבניה הקודמת שלהם. תודה מראש

הוספת מרחב מוגן

שלום רב, מדובר בנושא מורכב,זכויות הבנייה נקבעות בהתאם לתב"ע (תוכנית בנין עיר) הקובעת את האחוזים המותרים לבנייה וכן את היחס בין השטחים המותרים לבניה לבין שטחים שנועדו למתן שירותים נלווה. בניית מרחב מוגן הינו בגדר שטח שירות והתקנות קובעות את גודלו. באופן כללי, גודלו המינמלי של המרחב המוגן אינו נכלל במניין זכויות הבניה, אולם חריגה מגודלו של המרחב המוגן עשוי להיכלל במנין זכויות הבניה ולפגוע בזכויות הדיירים. במקרה זה, על פי חוק המקרקעין, תשכ"ט-1969 לשם בניה שמטרתה הרחבת מרחב מוגן, רשאים להחליט על כך מי שבבעלותם שישים אחוזים מהדירות. בנוסף, לא תתקבל החלטה כאמור,אם יש בה כדי לפגוע בזכויות בניה יחסיות של כל בעל דירה להרחבה. כיום,המגמה בחוק ובפסיקה היא לעודד הן ע"י הקלה בבקשות להיתר והן בהיטלים, את הבנייה או התוספת של מרחב מוגן לבנין או לדירה. בנוגע לנושא חסימת האויר, הרי ששיקול זה עומד מול השיקול הביטחון ויש לבדוק עד כמה הפגיעה בחסימת האויר היא משמעותית. ייתכן שבמקרה בו החריגה בהוספת ממ"ד מגבולות הבנין אינה מצדיקה את הפגיעה בחסימת ל3 דירות. מומלץ לפנות למהנדס, שמאי או עו"ד לבדיקת נושא זה בהתאם לתוכניות החלות על הבניין

שירה בן אשר ארד, עו"ד

טל. 072-2990969

www.sba-law.com

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נדל"ן
בחר
בחר