האם ניתן לתקן רישום נכס בטאבו?

ישנם 2 עו'ד.אבי רכש נכס לפני שנים רבות מחברה ציבורית ומסתבר שעו'ד אשר מייצג את החברה רשם בטעות עו'ד אחר כבעל הנכס.כעת לאחר שנים רבות אחרי שאבי נפטר רצינו להעביר בטאבו את הנכס והוברר שלא ניתן עקב הטעות אשר נעשתה בתום לב עי' עו'ד החברה.עו'ד2 אשר רשום כבעל הנכס מסרב לחתום על ויתור זכויות למרות שהוא יודע שהוא לא בעל הנכס המקורי.טענתו שאינו מוכן לשלם מס שבח ו450שח לנוטוריון על ויתור זכויות.שאלתי היא מי צריך לשאת בעלויות הטעות שנעשתה והאם כן ניתן לותר על הזכויות ללא הוצאות למס שבח מצד העו'ד2 מתוך ידיעה במס שבח על הטעות? יש כאן עו'ד 1 מול עו'ד 2 אשר שניהם עוסקים בנדלן' אך אנו לא מוכנים לוותר ורוצים שהנכס יהיה רשום בטאבו על שם אימי שהינה היורשת החוקית של הנכס מה עושים?

רישום דירה

שולי שלום, מהסיפור שלך עולה כי מדובר בנושא מורכב ביותר, יש פה דברים שהם מעבר לייעוץ בפורום. מדוע הנכס נרשם על שם עו"ד אחר, האם אתם מכירים את 2 עו"ד,האם ניתן תשלום עבור כך, כיצד את יכולה להוכיח שאביך הוא בעל הנכס ועוד פרטים רבים אחרים שחסרים. ייתכן שפרטים מסוימים אינך חושפת או יודעת ובכל מקרה צריך לראות את המסמכים, לכן מומלץ לקבוע פגישה ולהיוועץ עם עו"ד מהתחום על מנת לבחון אפשרויות פעולה. באופן כללי בהתאם לפרטים שהעלית פה ובמידה ועל פי המסמכים נעשתה טעות והנכס נרשם על שם עו"ד במקום על שם אביך,(נשמע קלוש) הרי שיש לבחון אם אין פה רשלנות וכמובן על עו"ד לשאת בכל התשלומים ולהעביר את הדירה על שם אביך כנדרש. בכל מקרה הרישום בטאבו הוא הקובע, מכאן,במידה ועו"ד השני רשום בטאבו (גם אם בטעות) כבעל הנכס- הוא בעל הנכס.

שירה בן אשר ארד, עו"ד

טל. 072-2990969

www.sba-law.com

יש כאן גניבה של נכס ושיתוף פעולה..

מהחקירה שעשיתי הוברר לי שיש כאן שיתוף פעולה בין 2 העו'ד וגניבת נכס וזיוף חתימות מתוך ידיעה שאין יורשים כאשר בפועל יש. העו'ד אשר הנכס נרשם על שמו מודה שהוא לא מעוניין ואינו יודע כיצד הנכס נרשם.על פניו יש כאן שקרים ורמאות ושיתוף פעולה בין 2 עו'ד.אף אחד מבני המשפחה לא חתם על יפוי כוח או על כל מסמך כי בדקתי זאת.יש רק זיופים ואי אמינות מצד 2 עו'ד נוכלים אשר חשבו שאין יורשים.עו'ד 1 מנסה לתקן את הטעות או הרישום אך עו'ד 2 אינו מעוניין לוותר.כי הוא לא רוצה לשלם מס שבח.ידוע לי שנכס שעובר בירושה או עיזבון או במתנה יש לו פטור ממס שבח לכן לא ברור לי כיצד היגעו לו המסמכים כאשר אימי בעלת הנכס החוקי ולה יש את כל המסמכים המקוריים.אני מציעה כעת לכל אחד להכנס לאתר של הטאבו ותמורת 10 שח' יוכל לדעת אם הנכס שייך לו או גנבו לו את הנכס.הנושא שלנו עובר כעת לערכאות משפטיות עם עו'ד. בכל אופן תודה.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
נדל"ן
בחר
בחר