מפריחים את השממה - לילה בלי שינה (ועם טניס)

לא זוכר אם סיפרתי פה ואם לא, אני סובל מהפרעות שינה (ללא קשר ללילות שבהם אני נשאר ער כדי לראות את רפא משחק בארה"ב או באוסטרליה), ומדי פעם אני מוצא את עצמי ער לילה שלם.

אני אמנם עוקב אחר התוצאות של ה-USO השנה אבל לא ממש רואה משחקים (רבע שעה פה ושם כשמזדמן תוך כדי זפזופ).

אבל הלילה היה אחד מאותם לילות שאני לא מצליח להירדם אבל היה המון טניס לראות...

התחלתי עם המשחק של דל פו מול רודיק. רודיק נתן פייט יםה על אף שהמשחק לא התעלה לרמה גבוהה לדעתי. כידוע, העיקר במשחק הזה לא היה התוצאה שלו אלא העובדה שזה היה המשחק האחרון בקריירה של רודיק, ובאמת החל מהרגע שבו דל ו שבר את רודיק במערכה הרביעית זה הפך למאוד מרגש. היה ניתן לראות על רודיק עצמו כמה שהוא מתרגש ונסער, וגם ניתן היה להבחין שברוקלין דומעת מאחורי משקפי השמש. הקהל היה פשוט באקסטזה וניסה לדחוף את רודיק כדי שנקבל אולי לפחות עוד מערכה אחת. אין מה לדבר היה באמת מרגש. נפרדנו מאחד מהשחקנים הכי נחמדים והכי צבעוניים בסבב, ומגיע לו המון קרדיט על קריירה ארוכה ומכובדת, בהחלט אחד מגדולי השחקנים.

במקביל למשחק של רודיק התחיל גם המשחק של מארי מול סיליץ', בתחילת המשחק זפזפתי בין שני המשחקים (כשלקראת סוף המשחק של רודיק נשארתי לראות את הסוף המרגש) אבל ממה שראיתי בתחילת המשחק של מארי היה נראה שהבחור פשוט לא הגיע למשחק. מארי נקלע במהירות לפיגור 3:0 במערכה הראשונה, התנועה על המגרש לא הייתה טובה, הפורהנד היה חלש ולא מדוייק, הסרב לא עבד, מארי התחיל לדבר לעצמו, ובקיצור היה נראה שמארי הישן וה(לא) טוב חזר אלינו ועומד לסיים את דרכו מוקדם מהצפוי. לרגע אחד נראה היה שמארי חוזר לעצמו כשהוא שבר את סיליץ' בחזרה וצמצם ל3:2 אבל הוא מייד נשבר בחזרה והפסיד את המערכה הראשונה.

ציפיתי שבמערכה השניה מארי יתאפס על עצמו, אבל זה רק נהיה יותר גרוע - מארי נשבר מייד בפתיחת המערכה השניה, הוא אמנם הצליח לשמור על ההגשות במשחקון ההגשה הבא שלו, אבל במשחקון ההגשה הבא הוא נשבר שוב, וסיליץ' תיק תק עלה ליתרון 5:1 במערכה השניה.

בנקודה הזאת הסקוטי הגאון החליט שהוא מגיע לאצטדיון לואי ארמסטרונג - מארי בציפורניים חזר למשחק, אמנם המשחק עדין לא היה מבריק אבל הוא התעלה בנקודות החשובות ועשה פחות שגיאות. אחרי שמארי שמר על ההגשות וצמצם ל5:2 סיליץ' הגיש למשחק. סיליץ' עוד הספיק להגיע לנקודת מערכה על ההגשה שלו אבל מארי לא וויתר הציל את נקודת המערכה ושבר את סיליץ'. סיליץ' הגיש שוב למערכה השניה במצב של 5:4 אבל הפעם אפילו לא הגיע לנקודת מערכה ונשבר שוב. המערכה השניה נגררה לשובר שוויון שבו סיליץ' עוד הוביל 4:2 עם יתרון של מיני שבירה, אבל שם זה נגמר - מארי לקח 5 נקודות רצופות ועשה את הבלתי ייאמן ולקח את המערכה. מפה מארי כבר השתחרר לחלוטין - ההגשות נכנסו באחוזים גבוהים התנועה על המגרש שטפה והוא הצליח להכניס עוצמה ודיוק לפורהנד שהייתה עלובה להחריד עד לאותה נקודה. סיליץ' עוד הצליח להגיע למצב של 2:2 במערכה השלישית אבל לא ניצח יותר שום משחקון מאותה נקודה ועד סוף המשחק. למעשה ממצב של 5:1 לסיליץ' בשניה מארי ניצח 18 מתוך 21 המשחקונים הבאים, ובמערכה הרביעית הוא כאמור קינח בבייגל.

אמנם הקאמבק של מארי במערכה השניה היה מרשים אבל אני חשבתי לעצמי שהיכולת הזאת בוודאי לא תספיק לו מול המשוכה הבאה, שחשבתי שהיא הולכת להיות פדרר...

לקראת סוף המשחק של מארי וסיליץ' התחיל במקביל בארתור אש המשחק בין סרינה ובין אנה איוונוביץ', האמת היא שהמשחק הזה התקדם כל כך מהר שכשהעברתי אליו בסוף המשחק של מארי, סרינה כבר הייתה ביתרון 3:1 במערכה השניה אחרי שניצחה את הראשונה 6:1. האמת היא שאין לי יותר מדי מה להגיד על המשחק הזה, זה פשוט לא כוחות לאיוונוביץ' אין את הכלים לנצח את סרינה בכושר הנוכחי, והיא בסופו של דבר הצליחה בסה"כ להפסיד ב6:4 מכובד במערכה השניה.

בשלב הזה הגיעה המנה העיקרית של הלילה - פפדרר נ. ברדיך. האמת היא שההתחלה של המשחק הזה לא הכינה אותי למה שקרה אח"כ...

ברדיך הגיש ראשון והמשחקון התנהל בצורה מצויינת מבחינתו של פדרר. פדרר הגיע לשלוש נקודות שבירה ואת השלישית הוא באמת ניצל, שבר שמר ועלה ל2:0 זריז. בשלב הזה לא נראה היה שברדיך ממש מדגדג אותו. פדרר הגיע ל3:2 אבל אז פתאום אאוט אוף דה בלו ברדיך פתאום שבר את פדרר והשווה ל 3:3. המשחק התנהל מאותה נקודה בשוויון כוחות. אחוזי ההגשות הראשונות של פדרר ירדו והוא גם עשה המון שגיאות לא מחוייבות דווקא מהצד של הפורהנד.

המערכה הדיע בסופו של דבר לטייברייק. אממה, הטייברייק באופן בלתי צפוי לחלוטין היה בלו אאוט מוחלט מצידו של ברדיך שניצח אותו 7:1  !!! 

בפתיחת המערכה השניה היה נראה שפדרר עדין תחת ההלם של הפסד המערכה הראשונה אחרי שהיה לו יתרון שבירה. כבר במשחקון הראשון פדרר נשבר. ברדיך מנגד הגיש באחוזים גבוהים ופדרר לא הצליח לדגדג את משחקוני ההגשה שלו. במשחקוני ההגשה של פדרר לעומת זאת, פדרר המשיך להגיש באחוזים לא גבוהים במיוחד ולבקהנד היחסית חלש שלו הצטרף יום חלש להחריד בפורהנד. אני לא זוכר את פדרר מעיף כל כך הרבה כדורים (קלים יחסית) ליציעים כמו במערכה הזאת. במשחקון השלישי פדרר שמר בקושי על ההגשות שלו אחרי שנאלץ שוב להציל נקודת שבירה, אבל במשחקון החמישי ברדיך שבר שוב את פדרר ועלה ליתרון של 4:1 ובהמשך ל5:2. ברדיך הגיש למערכה. אבל באופן די מדהים הוא לא הצליח לקחת נקודה ונשבר על האפס במשחקון הכי גרוע שהוא שיחק עד אותה נקודה. פדרר צמצם ל-5:4 ואני חשבתי והשדרנים דיברו - הנה סיפור סיליץ' חוזר על עצמו! אך מסתבר שברדיך הוא לא סיליץ' - ב5:4 ברדיך הגיש בפעם השניה למערכה שמר על העצבים ולקח את המערכה כשהוא מקנח באייס בנקודת מערכה.

הקהל בארתור אש והשדרנים היו בהלם מוחלט - פדרר בפיגור של שתי מערכות. ההלם הזה רק התגבר כשברדיך שבר את פדרר שוב מייד בפתיחת המערכה השחישית, ועלה ליתרון 2:1. ברדיך ופדרר עד שמרו על ההגשות שלהם ובמצב של 3:2 התייצב ברדיך להגיש שוב. בנקודה הזאת התהפך המשחק - ברדיך כמעט ולא הצליח להכניס אף הגשה ראשונה, מנגד פדרר התאפס על עצמו התחיל לרחף בכל המגרש, להחזיר לברדיך את הכדורים לרגליים ולדרפשט אותו מכל מצב. במשחקון השישי פדרר שבר והשווה ל3:3 ואח"כ עלה ליתרון 4:3. פדרר הפסיק לעשות שגיאות ושלט לחלוטין במשחק. במשחקון השמיני ברדיך שנראה כבר חסר בטחון לחלוטין נשבר שוב ופדרר הגיש למערכה השלישית במצב של 5:3. ברדיך עוד עלה ליתרון של 15:30 אבל לא הצליח לעשות מעבר לזה. פדרר בשורה של הגשות ראשונות מדוייקות לקח את המערכה השלישית.

הקהל היה בשלב הזה באקסטזה ודחף חזק מאוד את פדרר. בשלב הזה פדרר היה נראה בלתי עציר והוא סוף סוף התחיל לקחת משחקוני הגשה שלו על ה-0, דבר שהוא לא הצליח בכלל בשתי המערכות הראשונות.

בין המערכה השלישית ובין המערכה הרביעית ברדיך יצא להפסקת שירותים. לדעתי הוא לא באמת היה צריך לשירותים - הוא סתם הלך להירגע ולהתאפס.

מה שהוא לא עשה - זה עבד.

אחרי שפדררר ניצח 4 משחקונים רצופים - ברדיך הצליח בפתח המערכה הרביעית לשמור על ההגשות שלו בקלות יחסית. גם פדרר שמר בקלות יחסית על ההגשות והמשחקונים הלכו עם ההגשה עד למצב של 4:3. ואז בדיוק ברגע הנכון ברדיך עקץ - ממצב של 15:30 הוא השווה ל30:30 והשיג נקודת שבירה ראשונה במערכה אותה הוא מימש ועלה ליתרון 5:3. ברדיך הגיש למשחק - עלה בזריזות ל40:0 וסגר עניין - באותו שלב כבר לא ראיתי את המשחק כי הייתי צריך להתחיל לארגן את הילדים - אבל הסתובבתי בבית עם הטלפון ביד וראיתי את התוצאה מתעדכנת...

אז נכון שברדיך שיחק מצויין אבל אני חייב להגיד שפדרר היה מאוד לא טוב, עשה המון UFE והגיש באחוזים מאוד בינוניים. סביר להניח שזה היה מספיק מול רוב השחקנים בסבב אבל מול ברדיך באטרף של הלילה זה לא היה די ופדרר מסיים את דרכו ב-USO מוקדם מהצפוי.

ואני בכל אופן נהניתי - לילה גדוש בטניס עם דרמות, ובלי שום עוגמת נפש כי האמת היא שכשהשור לא על המגרש המעורבות הרגשית שלי צונחת בעשר רמות emo_01.png

בוקר טוב לכולם!

מפריחים את השממה אחרי הפסד של רוג'ר אה פונטיוס? emo_02.png

קובי-מה נראה לך,ידעתי או לא ידעתי???

איזה סמיילי'ז פצועים...

חחחחחחחח פונטי היה צריך להיות סופר או משהו, לא לישון כל הלילה ולכתוב כ"כ הרבה ב 10 בבוקר? אני במקומו הייתי חצי מעולף.

טוב כנראה קיבל אנרגיות מלילה מוצלח של טניס.

שבוע טוב.

"It is not how big you are, it is how big you play"
"Basketball doesn't build character. It reveals it"
"Be strong in body, clean in mind, lofty in ideals"

נובאק הולך לתת בראש בחצי ובגמר.

בינתיים רק הטורנאדו הציל אותו מלהפסיד את המערכה הראשונה לפרר.

הייתי מאוד שמח אם הגמר היה פרר-מארי וככה בטוח היה זוכה שחקן שלא זכב אף פעם, מה גם שלדעתי מגיע לכל אחד משני אלה לקחת איזה סלאם אחד (פרר כזה לוחם ושחקן סימפטי אי אפשר לשנוא אותו, באמת שהקלישאות שאומרוים עליו, כלומר שהוא עשה את המקסימום עם הנתונים שלו - נכונות).

אבל לא נראה לי שפרר יצליח להחזיק מעמד ולהשלים נצחון, ההפסקה תעשה טוב לדג'וקוביץ' שנראה פשוט לא במשחק. הוא יסדר את הראש ויחזור כמו שצריך, ככה שלא בטוח שהוא אפילו יפסיד את המערכה הראשונה (למרות שבור של שתי שבירות הוא לא בור קטן).

לא הייתי ממהר להספיד את מארי גם מול נובאק, הוא מראה המון אופי בטורניר הזה, והוא במגמת שיפור מתמדת בשנתיים האחרונות - הוא עולה לגמר סלאם שני ברציפות אחרי שגם עשה חים לא קלים לפדרר בתחילת הגמר בווימבלדון ואחרי שניצח את פדרר באולימפיאדה בשלוש מערכות... הסקוטי נראה יותר בוגר ויותר מוכן. כמובן, שמול נובאק ביום מטורף שום דבר לא יכול לעזור, אבל לא הייתי מספיד אותו כבר לפני המשחק.

מארי שיחק מאד חכם מול ברדי'ץ,ניצל את הרוח לטובתו בסרב הוא הלך על אחוזים גבוהים ולא על סרב מהיר מדיי.

פרר יקח את הסט הראשון השאלה איך יראה המשך המשחק,פרר לוחם גדול ואני מקווה שהוא יבין שזאת הזדמנות חייו לעשות גמר סלאם ראשון  ואולי זכייה ראשונה.

תראה יש לו את היכולת להיאבק מול נובאק מהקו האחורי ואם נובאק יפסיד את הסט הראשון אז יש מצב שהלחץ ישפיע עליו,בקיצור יש מקום לאופטימיות.

מנהל הפורום
1000+

חחחחחחחח פונטי היה צריך להיות סופר או משהו, לא לישון כל הלילה ולכתוב כ"כ הרבה ב 10 בבוקר? אני במקומו הייתי חצי מעולף.

טוב כנראה קיבל אנרגיות מלילה מוצלח של טניס.

שבוע טוב.

הייתי באמת חצי מעולף, וכתבתי מהזכרון, ככה שעשיתי כל מיני שגיאות...

בכל מקרה באמת היה לילה מהנה של טניס, ובניגוד למה ששמאור חושב זה לא בגלל שפדרר הפסדי - אם כי, דרמה של הדחה של מדורג בכיר שהוא לא השחקן שאתה אוהד היא תמיד דבר מעניין ומרגש יותר מאשר עוד נצחון של אחד הבכירים.

ראיתי כל מיני ניתוחים על הנצחו של מארי על ברדיך שטוענים שהרוח השפיע יותר על ברדיך וכו' - אני חייב להגיד שהסיבה שמארי התמודד עם הרוח יותר טוב היא פשוטה: מארי שחקן מוכשר ושלם יותר מברדיך, ולכן כשהרוח דופקת לו אלמנטים מהמשחק יש לו יותר רגש ויותר כלים לכפר על האלמנטים שסובלים מהרוח. הוא כנראה גם יותר חכם מברדיך וידע לעשות מהר את ההתאמות.

ברדיך שחקן שהגיע לשלושה חצאי גמרים בסלאמים (רולאן ווימבי 2010 ויו אס 2012) וגמר אחד (ווימבי 2010) ומארי הגיע ל-11 חצאי גמרים ומתוכם העפיל ל-5 גמרים בכלל מתחילת 2011 מארי עשה 7 חצאי גמרים ב-8 טורנירים (הפסיד ברבע לפרר ברולאן 2012) והוא נמצא בתקופה הכי טובה והכי יציבה בקריירה שלו. ככה שלמרות המאזן של ברדיך מול מארי לי היה ברור שמארי פייבוריט, והנצחון שלו הוא לא "רק בגלל הרוח". יש גבול לכמה שחקנים בכירים ברדיך יכול להפתיע בטורניר אחד (אחרת הוא כבר מזמן היה פורץ קדימה...).

אם מארי היה מצליח איכשהו להכניס עוצמה לפורהנד שלו זה היה יוצר מהפכה של ממש ברמה שלו. כרגע החבטה הזאת פשוט לא מספיק אפקטיבית ולא מגיע לרמה של הפורהנד של פדרר/דג'וקו/נדאל (לשלושתם פורהנדים אימתניים אך שונים זה מזה).

הטורניר הזה רשום על שמו של הסקוטי המבברריייקקקקקקקקקקק !!!!!

גגווווו אאאאנננננננננדדדדדדדדדדדדדיייייייייייייי

הפעם זה שלנו.....    כבר ברולאן צפיתי שהטורניר הזה יהיה רשום על שמו של הסקוטי. תענוג לראות אותו עכשיו אחרי שהתבגר והוא מרוכז רק בטניס.

פרר יעשה לנו טובה ענקית אם יצליח להדיח את נולה האכזר. אבל גם אם לא, ניו יורק שייכת לסקוטי !!!!!\

גם אני חושב שמארי לוקח

"It is not how big you are, it is how big you play"
"Basketball doesn't build character. It reveals it"
"Be strong in body, clean in mind, lofty in ideals"

כמה תרחישים: אם פרר לוקח מהר- הוא יהווה פקטור רציני בגמר.

אם נובאק ינצח מהר- יהיה משחק טוב בינו לבין מארי אבל אני מניח שהוא ייקח.

אם יהיה משחק ארוך היום- מארי יזכה

זמן המשחק היום לא ישפיע על הגמר מחר!!!!

הפעם האחרונה שהיה חצי גמר סלאם בלי נדאל או פדרר - usopen 2003!

שמאור, מה קרה אתה כל כך בעד נובאק?

הרי אם הוא יקח את הטורניר הזה הוא יתקרב מאוד לפדרר ויחבל קשות בסיכויים שלו להישאר במקום הראשון בסוף השנה.

בנוסף לדג'וקוביץ' יש כבר חמישה סלאמים למארי ולפרר אפס כל אחד - זה יהיה הרבה יותר מרענן שאחד משני אלו יזכה.

וזה ללא קשר לזה שכנראה פרר יפסיד כי אין לו סיכוי אמיתי מול דג'וקוביץ' מאופס.

פונטיוס-

מה זאת אומרת??? זה לא חדש שאני אוהד של נובאק...אני לא מתעסק בהתחשבנות של רוג'ר כשמדובר בנובאק בדרך לזכיה בסלאם (בייחוד לא כשרוג'ר כבר הודח..)

אם רוג'ר רוצה את המקום הראשון שילחם עליו.

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
טניס
בחר
בחר