עורך דין פלילי – בין האזרח למשטרה בתקופת הקורונה

הפרעה של שוטר בעת מילוי תפקידו היא עברה חמורה מאוד. במיוחד אם הפעלנו אלימות קלה או קשה כלפי השוטר או כלפי מי שעוזר לו למלא את תפקידו. הסיבה ברורה. השוטר מייצג את החוק, את המדינה , הוא מופקד על שמירה שלום הציבור ובטחונו.

אבל, לא הכל שחור ולבן. ולתוך המרחב הזה נכנס עורך דין פלילי ומנסה למצוא דרכי הגנה.

יכול להיות מצב שהשוטר עשה לנו עוול. אולי לא התייחס אלינו בכבוד, אולי קילל אותנו. אולי השוטר עצמו הפעיל נגדנו אלימות שלא לצורך.

עורך דין פלילי יודע שמוטב היה אם היינו מתאפקים במקרה זה. אם היינו מבליגים. אבל עורך דין פלילי מכיר עוד מכיר את החולשות שלנו. את רגעי המשבר. את ההשפלה שאנחנו עלולים להיות חשופים לה במקרים כאלה. לעתים "הפתיל"  שלנו כל כך קצר ומתפוצץ ברגע הלא נכון.

למרות הקושי הרב, שהרי מדובר כאן במילה של השוטר מול המילה של החשוד, עורך דין פלילי  ינסה להוכיח את חוסר המקצועיות של השוטר. את חוסר ההגינות שנהג כלפי החשוד. הוא יוכל לתאר את המצב המבזה שגרם לחשוד , אולי מול חבריו, אולי מול ילדיו , אולי מול אשתו. הוא יוכל להסתמך על עדויות של אנשים שהיו במקום.

עורך דין פלילי מקצועי ומיומן, יוכל למצוא פרצות בעדות של השוטר. חוסר פרופורציה בין הסיבה בגללה פנה לחשוד לבין היחס שהפנה כלפיו. עורך דין פלילי טוב יוכל למצוא מקרים דומים בעברו של אותו שוטר.

לא תמיד יתקל בדלתות סגורות. גם המשטרה רוצה להוקיע מקרבה עשבים שוטים הגורמים לה בעיקר נזק תדמיתי בציבור. המשטרה מעוניינת מאוד באימון הציבור. ובמקרה שעורך דין פלילי יוכיח כי השוטר לא מקצועי ובגלל חוסר המקצועיות שלו או תלונת השווא שלו נפגע אזרח חף מפשע היא תפעיל נגד השוטר את האמצעים העומדים בידיה.

לכן, אין לומר נואש במצבים כגון אלה. נכון. טוב נעשה אם נבליג ונכבד את השוטר כמיטב יכולתנו. גם שוטר פוגעני. גם שוטר לא מנומס. גם אם החוק לא עיוור, עמדת הכח היא של השוטר ולא שלנו.

אולי יעניין אתכם - חשיבות ויעוץ לפני חקירה במשטרה

 
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
פלילים