פינוי דירה

פינוי דירה

בסוף החודש אני מסיים חוזה שכירות, מאחר והדירה שאליה עברתי התפנתה קודם, העברתי את רוב הדברים בסוף השבוע שעבר. 
ביחידה הקודמת ששכרתי הייתי אמור לצבוע ולנקות את הקיר באמבטיה אשר תפס עובש. תכננתי לעשות זה בסוף השבוע ובימים שנותרו לי (יש לי חבר צבעי, וגם אח צעיר שמתעסק בזה).  

היום הגעתי לדירה לאחר שקבעתי עם חברי הצבעי, וגיליתי שבעלת הבית לא חיכה ולא הודיעה והתחילה לשפץ את הבית בעצמה (היה לה מפתח ואישרתי לה להיכנס על מנת להראות את הדירה לדיירים חדשים כנהוג).
כמובן שהיא גם התלוננה שהדירה הייתה מלוכלכת, ובצדק תכננתי לנקות לפני ההחזרה בסוף החודש, אין פלא שהיא לא נקייה, במיוחד לאחר האריזה שהיא פעולה מלכלכת.

יתכן שהיא לא האמינה שבכוונתי לצבוע את הקיר באמבטיה, ולנקות את הבית.

כמובן שהיא רוצה כסף, בינתיים היא לא נקטה בסכום מסוים.  לא אהבתי את הפלישה שלה, את העובדה שהיא לא הודיעה לי שהיא מנקה, נשארו לי שם עוד דברים שהיא הזיזה ונגעה בהם. 

אין לי בעיה לבוא לקראתה קצת, אבל מה מצבי מבחינה משפטית? האם הכניסה שלה ליחידת הדיור מבלי להודיע לי או לבקש את רשותי מהווה הפרת חוזה? 
לפי החוזה, אני אמור להחזיר את הדירה צבועה, רוב הקירות היו נקיים וצבועים מלבד הקיר באמבטיה, ומלבד זאת, נראה לי שהייתה שמורה לי הזכות להחליט בעצמי מי יצבע את הדירה (ובלבד שהתוצאה תהיה טובה). 
תודה. 

למשכירה היתה זכות לבוא אליך בטענות בעניין אי השבת הדירה נקיה וצבועה רק בתום חוזה השכירות ולאיום אחד לפני כן.

מדבריך אני למד כי היא לא המתינה  ואפשרה לך לצבוע את הדירה למרות שתכננת לעשות כאן בעצמך ולכן אין מקום שתשלם את מלוא העלות של בעל מקצוע אלא חלק ממנה מאחר והמשכירה לא מלאה אחר חובת הקטנת הנזק.

דעתי היא שבנסיבות העניין יש מקום שתגיע איתה להבנה לגבי שיעור השתתפותך בעלות על בסיס מה שאתה מעריך שהיה עולה לך לצבוע את הדירה באמצעות אחיך או החבר ולא לפי תעריף של בעל מקצוע.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
שכירויות
בחר
בחר