יפוי כוח בעת השכרת נכס וערבות בנקאית

שלום רב

בנינו בית הרשום על שם ביתנו, כבת ממשיכה. ביתנו אינה מתגוררת בבית ואנחנו עתידים לעבור אל הבית בעוד כחודש

בבית יחידת דיור שאנו רוצים להשכירה ויש לנו שוכר שמעונין לחתום על חוזה שכירות, בכונתינו לעשות חוזה ללא עוד"

האם אנחנו מחויבים לבקש מביתנו , יפוי כוח להשכרת הנכס על כך שהיא מייפה את כוחינו לבצע כל הנדרש בנכס ולהשכירו?כי הרי במקרה של פניה נניח לרשות משפטיות הנכס למעשה אינו שלנו.

בנוסף אנחנו דורשים ערבות בנקאית של 15000 שח, שכר דירה חודשי עומד על 2800 שח.

הבנו שהבטוחה הזו עדיפה לנו מאשר בטוחות אחרות של שטר ערבות \חוב.

נשמח להארות....

בשביל שתוכלו לחתום במקום בתכם על חוזה השכירות ואף תוכלו לייצגה בפני רשויות או בכל הליך אחר שידרש בקשר לנכס הינכם זקוקים ליפוי כח נוטריוני שיחתם על ידי בתכם ויאומת על ידי נוטריון  . במצב דברים זה שתערכו את חוזה השכירות בתכם עדיין תופיע כמשכירה ואתם רק תחתמו בשמה ועבורה על חוזה השכירות.

לגבי שאלתך השניה , דעתי היא שעדיף שני ערבים טובים לחוזה שכירות מאשר ערבות בנקאית גם אם היא תהיה בסכום של 15,000 ש"ח מאחר וערבותם של הערבים לחוזה איננה מוגבלת בסכום בעוד שהערבות הבנקאית מוגבלת. מטבע הדברים הכי רצוי לשלב בין שניהם . יחד עם זאת, הדבר תלוי בתנאי השוק במיקום הדירה ואם היא נמצאת באיזור ביקוש.

ערבות בנקאית בשיעור של 15,000 ש"ח שמדובר ביחידת דיור בשווי של 2,800 ש"ח נראה לי בטוחה מוגזמת ביחס לשווי דמי השכירות ואני מתקשה להאמין שתוכל לקבלה. ככלל על מנת להסדיר את טיפולך בהשכרת יחידת הדיור במקום ביתכם רצוי להחתימה על יפוי כח נוטריוני כללי ביחס לכך.

נוטריון, עו"ד היום, כל שירותי הנוטריון בישראל, לרבות תרגום נוטריוני , ניר טולדנו משרד עורכי דין ונוטריון בפתח תקווה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
שכירויות
בחר
בחר