ביטול חוזה יומיים לאחר חתימתו

שלום!
לפני כחודש חתמנו חוזה שאמור להתחיל באמצע אוגוסט, לאחר יומיים קיבלנו הצעה שמבחינה כלכלית עדיפה לנו מאוד,להשאר בדירה בה אנחנו משכירים כרגע.
דיברנו עם בעלת הבית וביקשנו לבטל את החוזה,היא מצידה הודיעה כי היא איננה מוכנה ומבחינתה החוזה בתוקף. לאחר שאמרנו כי אנו מוכנים למצוא שוכרים במקומנו אמרה כח החובה עלינו להראות את הבית בתאום עם השוכרים ולהעביר אליה רק רציניים המעוניינים לחתום. הוצאנו מכספנו על פרסום ואף הבאנו כבר שני אנשים שיפגשו איתה בנושא החוזה,אחד מהם הביע רצון ראשוני אך אמר שברצונו לקבל הסכמה של אשתו ולבוא שוב לראות את הבית.
באותו יום הפקידה בעלת הבית צ'ק שנתנו לה(כפי שדרשה) מראש על חצי אוגוסט וספטמבר אע"פ שנותרו עוד שבועיים עד שהחוזה מתחיל ויש בדירה כרגע שוכרים אשר משלמים לה עדיין.
היא הפקידה את הצ'ק אך אנחנו ביטלנו אותו ביום בו אמרנו לה שברצוננו לבטל את החוזה, יש לציין כי שאלנו אותה באותו יום על סכום אותו היא רוצה לקבל כפיצוי ביטול החוזה ולא נעננו.
יש לי 2 שאלות. 1. האם היא יכולה ללכת עם הצ'ק המבוטל והחוזה להוצאה לפועל אע"פ שהיה בנינו דיבור על מציאת שוכר חלופי ויש עוד שבועיים עד תחילת החוזה?
2. האם יש לנו דרך חוקית לצאת מהחוזה אע"פ שלצערנו לא הוכנס בחוזה סעיף כזה?

תודה מראש!

חוזים צריך לכבד. כשם שבעלת הבית לא יכלה חד צדדית לבטל את חוזה השכירות שחתמה איתכם להשכרת הדירה כך אינכם יכולים להשתחרר מהחוזה חד צדדית ללא הסכמתה.

דעתי היא שכל עוד לא תמצאו שוכרים אחרים שיחתמו עם המשכירה על חוזה שכירות במקומכם זכותה של בעלת הבית לדרוש עד אז שתשלמו לה את דמי השכירות כאשר מנגד סירוב של בעלת הבית לאפשר לכם להביא שוכרים במקומכם יחשב סרוב שרירותי ובלתי סביר.

קשה לי לענות לך לגבי שאלת חוקיות הפקדת השיק שכן מדבריך אני למד שמצד אחד התשלום היה עבור חצי חודש וספטמבר ומצד שני אתה טוען שזה חל עוד שבועיים ואז עולה אצלי השאלה מדוע רשמת את השיק בזמן פירעון מוקדם יותר אם כוונתך היתה שהוא יופקד עוד שבועיים?

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
שכירויות
בחר
בחר