2 שאלות בנושא סיום חוזה שכירות ורטיבויות בדירה שכורה

שלום, יש לי 2 שאלות לגביי דירה ששכרתי

1. בחוזה השכירות שחתמתי עליו יש סעיף שאומר שאין לי זכות לסיים את חוזה השכירות לפני תום תקופת השכירות (12 חודשים) האם הדבר הזה חוקי?

2. בדירה יש רטיבויות שלא נראו בזמן הכניסה מהסיבה שבדיוק סיימו לשפץ את הדירה (יש לציין שממש קר בה!), לאחר שבעל הדירה הביא שיפוצניק מטעמו, נאמר לו ע"י השיפוצניק שהחול מתחת למרצפות רטוב וזו הסיבה לעובש/רטיבויות על הקירות וגם אם ננקה ונצבע זה יחזור כל כמה חודשים למשך מספר שנים מהסיבה שלוקח לחול מתחת לבית זמן להתייבש, לאחר מכן בעל הדירה אמר שישלח מישהו שרק ינקה את העובש ויצבע את הנזקים שנגרמו ממנו. יש לציין שהסכמתי לשלם על הבית מחיר גבוהה יחסית בעיקר מהסיבה שהוא נראה ממש חדש וטוב, האם הרטיבות הזו יכולה להיות הילה לביטול חוזה ו/או הורדת עלויות השכירות?

חשוב לציין שבמצב הנוחכי של היובש/רטיבות גם אם בעלי הדירה יסכימו שאמצא דייר חלופי, לא הצליח למצוא דייר כי אף אחד לא יסכים לקחת אותה בסכום ובתנאים שאני נמצא

חוזה שכירות

ביחס לשאלה הראשונה, חוזה שכירות כפוף למגבלות הדין, אחת מהן קובעת כי שוכר יכול להביא במקומו שוכר חלופי ולמשכיר מותר להתנגד להחלפת השוכר מטעמים סברים.

ביחס לשאלה השניה, השאלה האם מדובר בהטעייה של הצד השני? האם הרטיבות הינה פרט מידע שהוסתר במכוון? האם הרטיבות יוצרת נזק/סכנה למתגוררים בדירה? ועוד.

אין להסתמך על האמור לעיל ללא ייעוץ משפטי.

משרד עו"ד ברוקס מעניק ייעוץ משפטי מקיף לחברות, סטארטאפים וליחידים בתחום ההמשפט המסחרי-עסקי ובתחום הנדל"ן.


עורך דין חברות, עורך דין נדל"ן


הרשום מעלה לא מהווה ייעוץ משפטי ואין להסתמך על הרשום לעיל ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני מעו"ד מומחה בתחום.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
שכירויות
בחר
בחר