בעיות שוכר משכיר

שלום רב לכולם,

אבקש את עזרתכם מחוסר עונים (כן הביאו אותנו למצב הזה).

נכנסו לדירה לפני מעל חצי שנה, עשינו הסכם ובהסכם בקשנו לקבל שנה אופציה, ולקבוע איתנו הגעה לדירה (שלא יגעו אנשים/ טכנאים במידה ואנו לא בדירה). שני הדברים היחידים שבקשנו. נענו בחיוב (שזה ברור בלי שנומר) ואפילו אמרו שישמחו שנישאר כמה שיותר שנים.

נכנסו לדירה ועשינו הרבה עבודה, יפיפנו את המקום והשקענו את כוחותנו וכספנו (הדירה ריקה מתכולה, וגם בחלקים בדירה שאינם יקרים עשינו לבד) כדי שיהיה עד כמה שנוח לנו, וגם להראות אותנו כשוכרים. לאחר שבעל הדירה ראה את ההשקעה שלנו החליט למכור את הדירה תוך כחודש, כשחתמו על החוזה בקשנו שלא יהיה פינוי מכל סיבה שהיא והראו לנו את סעיף האופציה ותמכו בנו לא לדאוג. גם לאחר ההחלטה למכור את הדירה הובטח לנו (מספר פעמים) כי אנו נשאר בידרה לתקופת החוזה (שנה ואופציה).

מזה כבר מספר חודשים הלחץ גור וגובר מבעלי הבית להכניס אנשים לדירה (הגיע ליום יום) כולל טלפון מאנשים ישירות אלנו (בהפנית בעלי הדירה), וכאן "הפך את עורו" לחלוטין.

מזה כמה שבועות עד חודשיים מגיעים אנשים לדירה ,כאשר בעל הדירה אינו מגיע, בחודש/ין האחרונים מגיעים אנשים אשר פונים עם שאלה לדעת תוך כמה זמן אנו נפנה את הדירה (לדיבריהם כך סוכם עם בעל הדירה). אנשים גם הגיעו כבר בימי שישי ואף שבת לדירה בטענה שניפתח להם את הדירה אחרי שסיכמו עם בעל הדירה. (לפני כמה ימים הבחנו בסעיף מתחת לסעיף האופציה כי יכול להיות שינוי בתקופת השכירות או האופציה במכירת הדירה).

גם תקלות שיש בדירה אינם מתוקנות בזמן סביר,לדוגמא תקלה שהיית בדירה עד שהיא תוקנה לקח חצי שנה!

אנו מבקשים לקבל את עזרתכם/ הסבר כיצד יש לפעול במצב שכזה (אנו חסרי ידע ונסיון בתחום), בכדי לא לפגוע בעצמנו עם צעדים/ פעולות שננקות נגד בעלי הדירה.

תודה רבה לכל העונים וסליחה על אורך הפוסט.

 

במידה והדירה הושכרה לך לשנת שכירות+ אופציה לשנה נוספת את לא אמורה להיפגע כלל ממצב של מכירת הדירה לגורם אחר.

במידה ובעל הדירה מעוניין למכור את הדירה זה זכותו אך מנגד את יכולה להבהיר לו שאת לא מוכנה לאפשר ביקורים תכופים בדירה מאחר וזה פוגע בפרטיות שלך ולמעשה מהווה מטרד. נראה לי סביר בנסיבות העניין שתציעי לבעל הנכס לתאם איתך ביקור אחד בלבד בשבוע בשעה שנוחה לך. לגבי תקלות שנובעות משימוש או בלאי סביר זכותך כשוכרת לדרוש מבעל הדירה לתקנם בתוך פרק זמן סביר למהות התקלה.

ניר טולדנו משרד עורך דין בפתח תקווה המתמחה במקרקעין, עריכת הסכמי ממון וצוואות וכן  מספק, בין היתר גם את כל שרותי הנוטריון בפתח תקווה  

תודה רבה על התשובה.

בקשתי ממכר לקבל חוות דעת על החוזה, ולפי דבריו יש סעיף מתחת לאופציה "ישנה אפרות ביטול קיצור עם מחירת הדירה".

כמובן לפני שכתמנו דברנו על שנתיים של שקט ללא עזיבה ובעיות ולא הבחנו בסעיף זה, האם יש לבעל הדירה אפשרות לדרוש להתפנות תוך חודשיים/ שלושה ?

ושאלה אחרונה: נשמח לדעת מה עלות יעוץ (בערך), או שיש צורך לפנות לעו"ד שיטפל בזה באופן מלא שאגב העלות יקרה (לפי דעתנו).

שוב תודה

על-מנת לתת תשובה מדויקית יותר יש צורך לבחון את חוזה השכירות.

אי תיקון ליקויים בדירה עשוי להוות הפרת הסכם, ההפרה תלויה בסוג הליקויים ובשאלה האם דרשתם לתקנם.

ברמה הפרקטית, ניתן לפנות לבעל הדירה, עדיף בכתב, ולהודיע לו בין היתר, שהתנהגות זו פוגעת בפרטיות שלכם, מהווה הפרת חוזה ומטרד. אתם יכולים לפנות אליו בעצמכם או באמצעות עו"ד.

בהצלחה.

משרד עו"ד ברוקס מעניק ייעוץ משפטי מקיף לחברות, סטארטאפים וליחידים בתחום ההמשפט המסחרי-עסקי ובתחום הנדל"ן.


עורך דין חברות, עורך דין נדל"ן


הרשום מעלה לא מהווה ייעוץ משפטי ואין להסתמך על הרשום לעיל ללא קבלת ייעוץ משפטי פרטני מעו"ד מומחה בתחום.

תודה על התשובה.

השאלה היחידה שנשארה לנו היא: האם יכולים בעלי הנכס לדרוש יציאה מוקדמת, עם בחתימה חוזה במפורשות דובר על שנה ואופציה ולא שמו לב לסעיף שהיה אחרי זה  (ואיננו צויין כלל) על אפשרות ביטול במכירה הדירה?

 

תודה רבה

על מנת לתת מענה לשאלתך יש לבחון את חוזה השכירות וכן את התנאים שנקבעו להפסקת השכירות.

בעניין זה רצוי לפנות לעו"ד הבקיא בנושאי שכירות.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
שכירויות
בחר
בחר