האם זה נכון שצריך לעשות ביטוח דירה גם בשכירות?

אני חי בשכירות כבר כמה שנים ובעל הדירה הודיע לי אתמול שהוא רוצה שאני יעשה ביטוח דירה. קראתי באתר על ביטוחים שגם בשכירות צריך לעשות ביטוח מבנה. מישהו מכיר משהו שרלוונטי?

היי ארי

לדעתי שווה לך לבדוק את הנושא לעומק. מה יקרה במצב של פיצוץ בצנרת שלך שיגרום לנזק אצל השכן מתחתיך? אני לא בטוחה מי צריך לשאת בנזק אבל שווה לקרוא קצת באינטנרט. תועל למצוא מידע רב בנושא ביטוח דירה באתר הזה.

מהנסיון שלי מקובל לדרוש מהשוכר לשלם עבור ביטוח מבנה נגד שריפות ונזקי צד ג' בלבד כאשר הפוליסה לא תכסה רעידות אדמה וופיצוצי צנרת כך שפועל מדובר בפוליסה בעלות מאוד נמוכה של כמה מאות שקלים בשנה.

לדעתי זה צריך להיות גם אינטרס של השוכר לבטח בעצמו את הנכס מפני מקרה של רשלנות שלו שיכולה לגרום נזק לנכס או בגין נזקי צד ג שכן כך הוא לא יהיה חשוף באופן אישי לתביעות בסכומי עתק  מצד המשכיר או חברת הביטוח של המשכיר במידה ויתרחש ארוע נזיקי בדירה שהוא שוכר.

ניר טולדנו משרד עורך דין בפתח תקווה המתמחה במקרקעין, עריכת הסכמי ממון וצוואות וכן  מספק, בין היתר גם את כל שרותי הנוטריון בפתח תקווה  

הדבר אכן נפוץ, ואף מומלץ.

בפרט בדירות ישנות בהן יש סיכוי סביר יורת לנזקים שעלולים לקרות, עדיף לשלם עוד כמה מאות בודדות של שקלים במשך שנה ולהיות רגועים.

בדירותיי הקודמות כאשר גרתי בשכירות רכשתי לעצמי ביטוח דירה, ולמזלי אף הפעלתי אותות פעם אחת עקב פיצוף צנרת אשר הציפה את כל הדירה וגרמה נזק לרהיטים רבים.

באופן אישי, ממליץ לבדוק את כל הנושא דרך אתר ביטוח ישיר.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
שכירויות
בחר
בחר