תביעה בגין הפרת חוזה

שלום רציתי התייעצות בגין מקרה שקרה לי .חתמתי חוזה שכירות הכולל בתוכו תשלומי מים ארנונה ושירותי לויין. לצערי לא נכנסתי לדירה שלושה שבועות מרגע חתימת החוזה שכן בפועל בדירה היו בעיות חשמל, ללא תשתית לכבלים וגם בעיית אינסטלציה שהמשכירה הסתירה ממני. בהתחלה לאחר חתימת החוזה שמתי לב כי יש חור בצינור שמאחורי האסלה וכן נזילה בכיור המטבח. הדברים תוקנו, באסלה הוחלף צינור ולפתע המים התחילו לעלות מעלה במקום להישאב פנימה. דיברתי עם בעלת הבית שהזמינה אינסטלטור והוא טען שבעלת הבית יודעת מהעיניין הזה כבר ממזמן שכן זוהי בעיה מבנית - הדירה מוקמת מתחת לבית - מין מרתף והביוב שלה הוא למעלה לכן המים עולים מעלה וכדי לפתור את הבעייה הנ"ל היא צריכה להתקין משאבה וכל הסיפור עולה 10 אלף שקלים. האינסטלטור אמר לי בפירוש שזו לא הפעם הראשונה שהיא קוראת לו עקב הבעייה הזו והיא יודעת טוב מאוד שהבעייה היא במבנה הבית. כמו כן עליי לציין כי אבא שלי סידר לה את כל תיקוני החשמל בבית וניסה אפילו להתקין לה תשתית כבלים מה שלא היה לה בכלל. אני לא ישנתי בדירה במשך כל השבועיים הנ"ל שכן לדעתי לא הייתה ראוייה למגורים. ביקשתי מבעלת הדירה להתחשב בעובדה הזו ולבוא לקראתי אך היא בטענה ובעצבים התעצבנה ואמרה שאין לה סבלנות לזה שאם אני מתחילה בלנסות להוריד לה את השכ"ד אז נבטל את החוזה. אני רק ראיתי את תגובה ואמרתי שאני מעוניינת לבטל. הגעתי אליה אח"כ והיא דרשה פיצוי על ביטול החוזה ואני לא הסכמתי שכן לא ישנתי בדירה ושגם חסכתי לה המון כסף בזה שאבא שלי סידר את כל הליקויים הנ"ל וגם סזה שהיא הסתירה את המידה על בעיית האינסטלציה. נכון לעכשיו הצ'ק אצלה ולא מוכנה להחזיר כדי לתבוע אותי על ביטול חוזה. האם יש לה עילה או שאני יכולה לתבוע בחזרה על אי גילוי מידע וליקויים?

תשובה

קשה לי לתת לך יעוץ במסגרת הפורום שתוכלי להסתמך עליו, במיוחד שאני לא יודע את גרסת המשכיר. במקרים האלה אני תמיד מציע להתפשר כדי לחסוך כאב ראש והליכים משפטיים. אני מציע לך לקבל יעוץ פרטי.

תודה רבה על העזרה

נשמע כאילו איתור נזילה בכיור היה רק תחילת הגהנום.. לצערי גם אני נתקלתי בבעל בית שנהג בצורה דומה. אם האינסטלטור מוכן לתת לך חוות דעת כתובה וחתומה על כך שבעלת הבית מודעת לעניין והוא כבר נקרא לשם בעבר על מנת לטפל בנושא, כדאי שתבקש זאת ממנו ותפנה לבית דין לתביעות קטנות.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
שכירויות
בחר
בחר