חוזה שכירות עצה דחופה

אני עומדת להשכיר את דירתי. רציתי לשאול אם זה חוקי לקבוע בחוזה השכירות כי אם הדייר מאחר בתשלום שכ"ד בחודש או בתשלומים נלווים של ארנונה וחשמל וכו' בחודשיים החוזה מבוטל לאלתר ועליו לפנות את הדירה. זאת מאחר ואני מתכוונת להשאיר חשבון החשמל על שמי למקרה שאצטרך לנתקו באם לא יעמדו בחוזה או למקרה שהשיקים שלו יחזרו. כמו כן אשמח לטיפים באשר לסעיפים שיעזרו לכיסוי מקירם של אי תשלום.

תשובה

שלום רב, הצדדים יכולים להסכים (כמעט) על כל דבר. המצב שאת מתארת, אף אם לא הוסכם לגביו דבר במפורש, מהווה "הפרה יסודית" של ההסכם וזו מקנה זכות ביטול לאלתר. אי אפשר לתת לך מעל גבי הפורום צרור עצות...וראוי, כי לא תחסכי בעלויות שכ"ט עו"ד שכן את עלולה לשלם על כך ביוקר במידה ותחווי "תקלות" לאחר שתשכירי. בהצלחה ! יוסי דוידוביץ, עו"ד law-yer@012.net.il

תשובה

שלום ותודה על פנייתך. הדבר שאת רוצה לקבוע בענין הארנונה הוא חוקי. הדבר החשוב ביותר בחוזה שכירות למקרה של אי תשלום הוא טיב הבטחונות. ככל שהבטחונות טובים יותר (ערבות בנקאית, שיק בנקאי, ערבים טובים וכד') כך הסיכוי לגבות במקרה של אי תשלום גבוה יותר. בהצלחה.

זוהי זכותיך וחובתיך לתת זמן

באי תשלום כולשהו הפר השוכר את החוזה קיימים מספר אופציות להפעיל לאחר אזהרה את שטר הביטחון להודיע לו זמן פינוי שהוא סיר לגבייך למציאת דייר חדש וגם בחוזה יכולת חיוב במציאת דייר חדש לא מוצחן בעיינב שלא יחתום

https://www.hanadlansheli.co.il

שמואל בן נון יועץ ומשווק נדלן

0525319092

כל תשובה שלי בפורום אינה באה להחליף התיעצות עם עו"ד מקרקעין ונוטריון בהתאם לצורך

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
שכירויות
בחר
בחר