מבצר נמרוד

שלום רב קוראים יקרים! מזמן לא הייתה לי מוזה בשביל כתיבה, אך בזכות הנסיעה לגרוזיה (גאורגיה) חזרה לי מוזה כמו מדוזה:)

אני רוצה להמליץ לכם על מקום מעניין, לפי הכותרת, אתם כבר יודעים.

החלטתי בעקבות ובזכות הטיול לגרוזיה, להמליץ על מבצר נמרוד. בגרוזיה ובאירופה כמעט בכול צומת דרכים אפשר לראות מבצרים וארמונות, ומבצר נמרוד שלנו איננו נופל מהיופי של המבצרים בחוץ לארץ, או כמו שאמר הסופר מארק טוויין אשר ביקר במקום "זהו ככול הנראה תל החורבות הנהדר מסוגו בעולם". ואם מארק טוויין ממליץ על מבצר נמרוד, מי אנו שלא ניסע לבקר שם?

מבצר נמרוד נמצא ברמת הגולן: קצת אחרי בניאס, וקצת לפני חרמון

בנוסף לאוטו פרטי יש אפשרות להגיע למבצר באמצעות אוטובוס דרך קריית שמונה של חברת תחבורה מרמת הגולן. התחנה נמצאת בדיוק בכניסה למבצר.

למבצר נמרוד אני ממליץ לבקר גם לילדים וגם להורים. מבצר נמרוד הוא קסם ויופי של מקום, ובשביל הילדים זאת אגדה, במיוחד מחילות ומערות הסתרים. בימי הקיץ בלילות יש טיולי עשיות במבצר נמרוד (אך לצערי לא הייתי).

במבצר נמרוד היינו יחד עם חבר שלי ב2011 בפעם הראשונה והאחרונה, וכשאני כותב את הפוסט, אני רוצה שוב לבקר במקום!

מה כול כך מיוחד במבצר נמרוד אתם שואלים בטח...נהנו בעיקר בזכות שהמקום לא מושך עין רק בזכות אבנים ועתיקות! 2 סיבות לבקר במבצר  נמרוד:

1-יופי עוצר נשימה מסביב למבצר, או כמו שאני אומר...יופי נותן נשימה!

2- במבצר מתקיים טבע ,ואפשר למצוא בעלי חיים: שפני סלע, יונים מקננות, ודגי זהב בבריכת המבצר.

ואם עדיין אתם לא משוכנעים אם לנסוע למבצר נמרוד, אז תסעו למבצר לטיול בעקבות הסרט: במבצר נמרוד צילמו את סרט "הבופור" אני מקווה שעכשיו שכנעתי אתכם לנסוע. ואם עדיין לא שכנעתי, מקווה שאהבתם את ההמלצה שלי.

צילם מיכאל איצקוביץ, טבריה

מבצר נמרוד-צילם מיכאל איצקוביץ-טבריה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
טיולים בארץ - ריכוז מסלולים - צפון
בחר
בחר