עכו ההזויה

העיר עכו: הייתי בעכו שלושה פעמים במהלך חיי, ואני לא יודע אם להיות שמח או עצוב. אתם בטח שואלים למה? כול פעם כשהייתי בעכו הייתי עם חברים, או קבוצות מאורגנות, ואף פעם לא הספקתי לצלם. תמיד זה למהר, למהר,למהר. לכן בפוסט זה אני נעזר בתמונות של חבר שלי. רוב האנשים בארץ מכירים את המסלולים הקלאסיים בעכו: מנהרות עכו, עכו העתיקה, עכו המוסלמית, ואפילו עכו היהודית! אך מעט שמעו על עכו ההזויה: מה צריך לעשות בשביל לטייל בעכו ההזויה אתם בטח שואלים? להתעורר מוקדם בבוקר ולהגיע לעכו, או להזמין חדר במלון עכואי לכמה עמים. אגב רצוי בלי חופרים, ממהרים,נמהרים. לפני שמתחילים במסלול רצוי להוציא מצלמות, ולפתוח עיניים רחבות!

אז מה במסלול עכו ההזויה? דייגים בעכו אשר נמצאים בכול מקום! אם זה על החומה, ליד המסעדות, וכנראה שיש קבוצת דייגים אשר למדה מישוע ללכת על המים. אחרת קשה להבין איך הם מגיעים לאמצע הים בשביל לדוג דגים. בעכו ההזויה אפשר גם לפגוש יונים אשר השתלטו על כול דבר קדוש, ואם מסתכלים טוב יותר רואים סירות על גגות הבתים במקום על המים, מעשה הזוי שלעצמו! אם עסקינן בסירות אז ממשיכים לנמל עכו..."נמל"? אולי נמלון, נמל זה לא! הסירות המעניינות ובעלי הסירות מפחדים שיצלמו את הסירות, ליד הנמל נמצא פסל "הבייגלה" דרכו אפשר לצלם תמונות. אחרי הביקור בנמל ממשיכים למוקד הכי הזוי במסלול לשוק עכו: למה הזוי? בשוק אפשר למצוא את כול ממלכת הים, אך לא נראה לי שהדייגים תופסים דגים, יותר נראה לי שתופסים עבמים, חייזרים, דג עם ראש משולש? מתי ראיתם דבר כזה לאחרונה? זה היה המסלול שלי בעכו ההזויה, ממליץ לכם לבקר במסלול. ואם אתם כבר מגיעים לעכו...שתפו אותי אם תמצאו דברים הזויים יותר ממני.

צילם מיכאל איצקוביץ

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
טיולים בארץ - ריכוז מסלולים - צפון
בחר
בחר