קורס מדריכי רכיבה- רכיבה טיפולית

אני עובדת סוציאלית כבר 4 שנים. תמיד רציתי ללמוד לעבוד עם סוסים ועכשיו החלטתי לשלב את זה ולהפוך להיות מדריכה לרכיבה טיפולית. בררתי הרבה והבנתי שהכי טובים זה המכללה ללימודי הסוס http://www.horseacademy.co.il שאניטה שקדי – הכי וותיקה בארץ בתחום הרכיבה הטיפולית מרכזת שם את הקורס. גם הבנתי שמי שאחראי על לימודי התעודה לרכיבה מערבית עובד בשיטה של הלוחש לסוסים. וגם את זה מאוד מעניין אותי ללמוד. השאלה שלי זה אם מישהו מכיר או למד במסגרת הזו ויכול לתת לי חוות דעת כלשהי?

גידלתי סוסים משחר ילדותי

גדלתי עם סוסים וגידלתי סוסים משחר ילדותי. הלוחש לסוסים זה סרט. יש בו הרבה אמת בסרט הזה. אבל אל תחשבי שתגיעי כל כך מהר לרמה כזו של הבנת הסוס. אני יכול להעיד על עצמי שאני מכיר היטב סוסים אבל תמיד יש הפתעות. צריך להזהר מאוד . כשהסוס עצבני הוא עלול לבצע דברים מסוכנים. איך תדעי שהוא עצבני? לפעמים לא תדעי. ולכן צריך להזהר. אבל הסוס מכיר את בעליו ובדרך כלל לא יפגע בו. הסוסים השקטים שאת רואה בדרך כלל הם סוסים מסורסים. וגם אז אחרי הסרוס הם עוברים מסלול אילוף שבו הם הופכים למבויתים וגם אז צריך לדעת איך לגשת. לדעתי אין בית ספר שיכול ללמד הכל על הסוסים. זה רק ענין של נסיון .

תגובות סוסיות

1)סוס שזוקף בבת אחת את ראשו הוא סוס שנבהל ותגובתו אינה צפויה. לשמחתנו הרבה בדרך כלל הוא נרגע תוך מספר שניות כשהוא רואה שאין סכנה. 2)סוס ששוטח את אזניו לאחור ומצמיד אותן לראשו הוא סוס שמתכוון לבעוט. 3)סוס שבוטש בקרקע ברגל אחת קדמית הוא סוס צמא לפעולה ומחכה לרגע שיתאפשר לו לפתוח בדהרה. 4)סוס שרוקע בקרקע ברגל אחורית הוא סוס שמתכוון לבעוט ומנסה לתזמן את הרגע הנכון לבעיטה. אבל זה גם מלווה בהרמת הראש ושינוי זוית הגוף ביחד לאיזור הבעיטה. 5)סוס שעומד בראש מורכן ורוקע בקרקע בדרך כלל פשוט מנסה לגרש את הזבובים. 6)לסוס יש רגישות רבה ביותר לשפת הגוף. אדם שיגש לסוס כששפת הגוף שלו משדרת מתח יגרום לסוס להרגיש מותקף ולהגיב בהתאם. יש לגשת לסוס בצורה רגועה ככל האפשר. בצורה איטית והדרגתית על מנת לאפשר לו להתרגל לנוכחותך. יש לקרוא לסוס מרחוק בקול מרגיע ולהמשיך בקולות רגועים עד ליצירת מגע פיזי עם הסוס. אין להתקרב לסוס מאחור. תמיד להתקרב מלפנים כך שהוא רואה אותך היטב. תנועת הידיים צריכות להיות רגועות ואיטיות. 7)לאחר שהסוס מזהה את בעליו הוא שומר לו אמונים .
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
סטודנטים
בחר
בחר