פורום חי עם אנשי משרד החינוך והשרה לרגל פתיחת שנת הלימודים, היום

לרגל פתיחת שנת הלימודים בבתי הספר, יערוך חדר המצב במשרד החינוך פורום חי בשיתוף עם וואלה. שרת החינוך, פרופ' יולי תמיר, מנכ"ל המשרד, מר שמואל אבואב, ואנשי משרד החינוך יענו לשאלותיכם ופניותיכם בכל הקשור בפתיחת שנת הלימודים, ביום חמישי בשעות 22:00-19:00. אנו מקווים להשיב לכמה שיותר מהפונים - אולם אתכם הסליחה אם בשל העומס הרב חלק מהשאלות לא יזכו למענה. גלישה נעימה!

מאוכזבת ממערכת החינוך!

-המערכת אינה רגועה. אין מאפשרים שגרה, בכל רגע פרוייקט חדש, כאשר אין ממצים את היש והקיים. כל יום במערכת, סקנדל או פסטיבל! -דעתם וקולם של מורים אינה נשמעת. -רוצים להצעיר את המערכת, וגורמים למורים משכמם ומעלה, בעלי וותק ונסיון לפרוש. (שופכים את התינוק עם המים!) - יש רצון טוב להוביל את המורים להשתלמויות, אין בוחנים את מערכת ההשתלמויות, אנו מגיעים להשתלמויות משמימות שאינן תורמות. יש הרגשה שפונקציונרים צריכים להוכיח את עצמם). השתלמויות עולות כסף רב! - הפכנו לפקידים הממלאים ערמות "טפסי - כסת"ח". - המשכורת מביישת, אפילו אופק חדש לא יציל אותנו, מורים בתחתית הסולם. - אופק חדש הרע את תנאי המורים, כל היפוי לא יעזור. - מדוע אין בודקים את כל מנהלי מוסדות החינוך, כמה מהם ראויים באמת? - הטענה כי אין תקציב מושמעת חדשות לבקרים, מדוע ששר או בכיר עורך ביקור במוסד חינוכי כסף נשפך כמים? מדוע בכירים אינם עורכים ביקורי פתע, על מנת לדעת את המצב לאשורו? - אין מענה אמיתי לצרכיהם של תלמידים, נובע מתכנון לקוי!

אני מסיים עכשיו לימודים לקראת תעודת הוראה

וכמו שזה נראה, את די צודקת: כיום, מורה בישראל מרוויח שכר שלא מותיר לו ברירה אלא למצוא הכנסה נוספת והוא צריך להתמודד עם כל - מיני חוקי מטכ"ל מיותרים ועם מפקחים, איך לומר, אטומים ואהבלים (ואת זה אני עוד אומר בעדינות...). אז מדוע למדתי תעודת הוראה, ישאל מי שישאל ובצדק? יותר בשביל לקבל עדיפות וכישורים בתפקידי הדרכה שונים: אני שואף להיות רכז של פרוייקט חברתי, מדריך בפרוייקט אומ"ץ וכיו"ב. לאו דווקא להיות מורה בכיתה של בי"ס, במובן הרגיל של המילה.

משה, הבנת מהר! אני לצערי נשארתי זמן רב במערכת כי היו לי ציפיות שדברים ישתנו.

דברים אמנם השתנו, מצבנו הורע!

אני מבין שאת מורה

מה את עושה? את מחנכת כיתה במקרה?

אני אובדת עצות ולומדת לקח!

לרגל פתיחת שנת הלימודים בבתי הספר, יערוך חדר המצב במשרד החינוך פורום חי בשיתוף עם וואלה. שרת החינוך, פרופ' יולי תמיר, מנכ"ל המשרד, מר שמואל אבואב, ואנשי משרד החינוך יענו לשאלותיכם ופניותיכם בכל הקשור בפתיחת שנת הלימודים, ביום חמישי בשעות 22:00-19:00. אנו מקווים להשיב לכמה שיותר מהפונים - אולם אתכם הסליחה אם בשל העומס הרב חלק מהשאלות לא יזכו למענה. גלישה נעימה!

מאוכזבת ממשרד החינוך

אני עולה לכיתה י', ואני מאוד מאוכזבת ממשרד החינוך. תסתכלו על שדרות, עיר מוכת קסאמים, שילדים לא יכולים לחזור לבתי הספר כי אין מיגון. ועם כל הכבוד, אל תפילו את האשמה על אחרים. בתור משרד החינוך, אתם צריכים לדאוג להם. ולא רק להם. לכל בתי הספר שלא ממוגנים מספיק... וזה לא שאין תקציב. יש. עובדה ששיפצו את הכנסת ב 350 מיליון. חשובה לי התגובה שלכם.

ראיה מערכתית בעייתית במערכת החינוך

שלום רב לצוות המכובד , מגיעה עוד שנת לימודים איתה טמונה ההגרלה הידועה של יפתח/לא יפתח . המשחקים הללו בהחלט פוגעים בילדים אבל הפעם אני מצדד במורים . כסטודנט בישראל שתמך , צעד , כמעט הוכה ואף מחה נגד ההסכם , אני חושב שהפעם שברו את גב הגמל עם הסחבת במו"מ עם ארגון המורים העל יסודיים . מצד אחד ההסתדרות חותמת על הסכם , מצד שני סוחבים את ארגון המורים העל יסודיים בהתנהלות הגובלת כמעט בשערורייה . אין זה משדר כלפי חוץ שום מוטיבציה להצטרף למעגל ההוראה . אני כסטודנט למקצוע טכנולוגי המעביר מזה שנה שיעורים במכללה בה אני לומד , יכול לומר לך שלמרות המלגות וההטבות למצטרפים למסלולי הוראה , אני מקבל חלחלה ושברון לב כאשר אני קורא ומתעדכן מכלל צינורות המידע שלי (רבים הם) על מה קורה מאחוריי הקלעים . צר לי על הסובלים העיקריים , התלמידים והמורים כאחד . הגיע הזמן שמישהו יקבל החלטה אמיצה ויעשה צעד נכון ואמיתי בכדי להתחיל את הצעד הראשון בהבראת מערכת החינוך . די לתשובות דיפלומטיות , הגיע הזמן להפשיל שרוולים ולהתלכלך . המאבק על החינוך מתחיל מבתי הספר , דרך התיכונים ועד למערכת ההשכלה הגבוהה . לא נשכח ולא נרפה עד שנרים את החינוך בארץ לרמה הגבוהה ביותר . זכרו את יאנוש קורצ'ק : אם נרצה לתקן את העולם , עלינו תחילה לתקן את החינוך . בברכה , יותם גולומב

האם השביתות בארגון המורים העל יסודיים..

יסתיימו השנה ומשהו ישתנה? או שכל שנה נמשיך עם האיומים, השביתות והעיצומים? שנה טובה!

לימודי היום הראשון במוסדות ה"החינוך העצמאי"

במודעות מטעם בתי הספר של החינוך העצמאי נמסר על לימודים בין השעות 8-10 או 8.30 - 10.30 ביום ראשון, היום הראשון לשנה"ל, בכל הכיתות. זה נראה לכם סביר? דומני שהדבר מנוגד להוראות חוזר המנכ"ל. מה בדעתכם לעשות בנידון?

פסיכומטרי איך יכול להיות שעדין יש אותו?

יש לי שאלה

יש לי שאלה איך אפשר לדעת עד איזה שעה אנחנו ביום הראשון של הבית - ספר

שאלה

האם חוזרים בוודאות ללימודים ביום ראשון?

כן

תסתכלי בוואלה חדשות ותראי שכן.

שאלה?

אני רוצה לדעת עם יש שביתה בעל יסודי
עבור לעמוד
, , , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
סטודנטים
בחר
בחר