ראיות מצולמות

יש לי מספר שאלות עקרוניות. 1. אם נמסרות ראיות מצולמות של עבירת תנועה למשטרה. האם משטרה חייבת בפעולת עכיפה נגד עבריין? 2. אם צד א' צילם את צד ב' עושה עבירת תנועה ופונה אליו בהצעת "פידיון שתיקה", כלומר לא לדווח על עבירת תנועה תמורת תשלום כספי. האם יש בכך עבירה על החוק? 3.אותו מצב כמו בשאלה הקודמת, אבל צד א' מסמיך צד ג' לפעול להשיג "פידיון השתיקה"? האם יש כאן עבירה על החוק? תודה.

שלום לאדיק ! מה שלומך?

בתור עורכת דין לתעבורה ולמשפט פלילי אנסה לענות לך:

על פי חוק סדר הדין הפלילי

"חקירת המשטרה

59.   נודע למשטרה על ביצוע עבירה, אם על פי תלונה ואם בכל דרך אחרת, תפתח בחקירה; אולם בעבירה שאינה פשע רשאי קצין משטרה בדרגת פקד ומעלה להורות שלא לחקור אם היה סבור שאין בדבר ענין לציבור או אם היתה רשות אחרת מוסמכת על פי דין לחקור בעבירה"

אני לא יודעת איזו עבירה עברת, אבל בגדול אין כאן גם הרבה עבודה למשטרה ולכן אני מניחה שהמשטרה  תבצע את העבודה: תפיק לך דו"ח /הזמנה לבית משפט (תלוי בסוג בעבירה). הם יכולים שלא לחקור - אבל זו לא עבודה מסובכת בשבילם אם יש ראיות מצולמות והוא מוסר תלונה למשטרה.

מצד שני, צד א שפנה לצד ב מבצע למעשה עבירת סחיטה באיומים שזו עבירה חמורה מאוד (אני מפנה אותך לחוק העונשין סעיף 428): הוא מאיים על צד ב' שישלם לו תמורת אי העברת תלונה למשטרה. העונש על זה יוביל למאסר (לא משנה אם הוא עושה זאת באמצעות צד ג')- אני לא בטוחה שהכסף ישתלם לו בזמן שיוגש נגדו כתב אישום חמור כזה (אם צד ב' יתלונן  במשטרה כנגדו).

מקווה שהצלחתי לעזור....

בברכת סוף שבוע נעים!

 

עו"ד חנה דוד- תעבורה/פלילי/תאונות דרכים


050-4708166


 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני תעבורה
בחר
בחר