ערעור על פסילת רישיון נהיגה

שלום רב,

בתאריך ה-29.11.12, נשלל ממני רשיון הנהיגה שלי לתקופה של 30 חודשים, ונגזר עליי קנס בגובה 2,500 ש"ח,
בגין עבירה של נהיגה תחת השפעת אלכוהול.

למעשה עברו כבר 10 חודשים מיום הפסילה, מה שמותיר אותי ללא רישיון נהיגה לעוד 20 חודשים נוספים.

ברצוני לברר שני דברים:

1. מה קורה עם נהג שמסיים את תקופת הענישה - האם רישיון הנהיגה מוחזר או שעליי לעבור מבחן עיוני ומעשי מחדש?

2. האם ניתן להגיש ערעור/בקשה לבית המשפט לקיצור תקופת השלילה.

חשוב לציין - כי הקנס הכספי שהוטל עליי שולם במלואו בפעם אחת.

אשמח לתשובות,

תודה מראש,

אלכס.

חג שמח חברים!

לאחרונה התחדשתי בדו גלגלי מדליק של אחת היצרניות המובילות (לא נעשה פרסומתemo_07.png)

עכשיו מגיע כול נושא התחזוקה... אז את כל המגנים קניתי, כל מני שיפצורים לאופנוע רכשתי,
רק ביטוח חסר לי. איפה הכי ממולץ לעשות פוליסת ביטוח חובה לאופנוע ?

אלכס שלום!

לצערי בתור עו"ד לתעבורה, אין לי בשורות טובות לבשר לך (אולי אם היית פונה אלי קודם הייתי יכולה לעזור):

לציין כי על פניו נראה שמשך הפסילה שלך היא גבוהה ביחס לממוצע (אלא אם כן זאת שכרות שנייה למשל).

1. תצטרך לעשות תיאוריה מחדש וכמדומני גם מבחן מעשי (כי נפסלת מעל לשנתיים).

2. לא ניתן לערער על העונש בשלב זה -מאוחר מדי (ניתן לערער תוך 45 יום מגזר הדין).

ואסיים בנימה אופטימית: בהחלט ניתן לעזור לך  לפחות להתחיל ללמוד למבחנים בזמן השלילה-ואם אתה מעוניין פנה אלי.

בהצלחה!!

עו"ד חנה דוד- תעבורה/פלילי/תאונות דרכים

050-4708166

איני עו''ד תעבורה, אבל אנסה לעזור.. קרוב משפחה עבר את אותה עבירה.

אכן, נראה שאיחרת את המועד.

בעיקרון, אפשר לבקש ערעור תוך פרק זמן מסוים, בעיקר על רקע נסיבות הבדיקה, אי תקינות המכשיר וכדומה. אם יש לך עבר נקי (איני בטוחה בכך - אחרת העונש היה בערך שנתיים) אפשר לבקש גם הקלה/קיצור של העונש.

מצטטת לך ממדריך שמצאתי באינטרנט בנושא: (מידע נוסף כאן)

"כאמור, בתי המשפט נוטים להחמיר מאד עם נהגים שיכורים ולהטיל עליהם שלילת רישיון הנהיגה לשנתיים, קנסות גבוהים, ובמקרים חריגים מאסר על תנאי או מאסר בפועל. עו"ד המציג טענות ראויות, מפרט נסיבות מקלות ומטיל דופי בהתנהלות המשטרה, יכול להוביל לריכוך הענישה ואף לגרום לבית המשפט לוותר על עונש המינימום הנדרש".

Do not dwell in the past, do not dream of the future, concentrate the mind on the present moment.

כפי שעו"ד חנה דוד ציינה, מועד הערעור לבית המשפט המחוזי כבר חלף מזמן.

האופציה היחידה שפתוחה בפניך היא לפנות לנשיא המדינה בבקשת חנינה לקיצור תקופת הפסילה, אבל זאת על רקע של חסד ורחמים בלבד. אם קיימות נסיבות אישיות שיכולות להציק מתן חנינה, אני ממליץ לך לפנות למשרד עורכי דין המתמחה בהגשת חנינות.

עו"ד אדיר בנימיני

ADIR A. BENYAMINI
 Attorney at Law

עו"ד אדיר בנימיני
דיני תעבורה

Nil satis nisi optimum

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני תעבורה
בחר