חנייה בשטח פרטי

שלום רב, קיבלתי דוח חנייה עבור חנייה של מכוניתי על מדרכה בחזית העסק בו אני עובדת, אנו חונים במקום כ- 10 שנים ויותר ומעולם לא קיבלנו דוחות חנייה. לאחר שקיבלתי דוח חנייה פניתי לעיריית פ"ת והסברתי להם שמדובר על שטח פרטי לכל עניין ודבר. לאחר בדיקתם התברר שאכן השטח הוא פרטי ולא ציבורי, נציב תלונות הציבור ביקש לטפל בנושא עירורי בדוח שקיבלתי (500 ש"ח), למרות זאת קיבלתי מכתב מהעירייה בשמו של היועץ המשפטי לממשלה בעיריית פ"ת שאומר "שאין עילה המצדיקה ביטול הדוח וכי לא יהיה דיון נוסף בנדון" . מדוע אני צריכה לשלם את הדוח למרות שהוכח חד משעמעית שהחנייה הינה חנייה פרטית שלנו? יש בידי תמונות המראות שהמכוניות אין מפריעות לתנועת הולכי הרגל אך העירייה מתעקשת שנשלם את הדוח. עליי לציין שמאז שהוכח מעל לכל ספק כי השטח הינו שטח פרטי אנו חונים בחנייה מבלי שייתנו לנו דוחות נוספים (קיבלנו רקדוח אחד מאז ומתמיד - את הדוח המדובר). מה אתה ממליץ לי לעשות? להגיש בקשה להישפט ? אם אשלם את הדוח יוכלו לתת לי בכל יום דוח נוסף. האם טוב שאגש להישפט (נאמר לי שהשופט יכול לפסוק שלמרות שמדובר בשטח פרטי אין להחנות עליו את הרכבים שלנו) אודה לתשובתך.

יש פסיקה בנושא.

בימ"ש השלום בת"א פסק שמדרכה היא מדרכה גם אם היא שטח פרטי ואסור לחנות על מדרכה. אני לא מסכים אבל זו הפסיקה. הדרך היחידה לדעתי היא ללכת למשפט ולנסות לשכנע את השופט שלא מדובר במדרכה. ההגדרה של מדרכה היא "חלק הדרך לצד הכביש המיועד לתנועת הולכי רגל". אין הגדרת רוחב. אולי ארגומנט אחד יהיה לשכנע את השופט שמקום שהוגדר רשמית כפרטי מחריג אותו מתחולת "מדרכה". אולי מבנה המקום מתיר מרחב לחשוב שאין מדובר במדרכה. אולי רוחב המקום הופך את ההשערה, שלא מדובר במדרכה, לסבירה. אולי העובדה שהושאר די מקום להולך רגל (במיוחד אם עובדה זו לא נסתרה בדו"ח) מאפשר לחשוב שלא מדובר במדרכה כמשמעותה בחוק. השאלה היא אם שווה להלחם על זה במיוחד כשלא בטוח שנזכה. שנה טובה.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני תעבורה
בחר
בחר