נתיב תחבורה ציבורית

רכב פרטי עם כמה נוסעים רשאי לנסוע בנתיב תחבורה ציבורית (4 כולל או לא כולל נהג) תודה

אין איזכור והתייחסות בתקנות...

לא מצאתי איזכור והתייחסות לתנועת כלי רכב שאיננו רכב ציבורי בנת"צ מבחינת מספר הנוסעים. לא בקובץ תקנות התעבורה ולא בפקודת התעבורה. לפעמים יש שלט המתיר לרכב פרטי לנסוע בנת"צ אם מסיע יותר מארבעה נוסעים. באין שלט כזה, אסורה בהחלט תנועת כלי רכב שאיננו רכב ציבורי בנת"צ. אין לראות בתשובה זו ראיה משפטית!

רכב פרטי בנת"צ.

אכן - אין היתר בתקנות לרכב פרטי לנוע בנת"צ. אבל... במקום בו קיים תמרור (ציור של אוטובוס, כובע של מונית והכיתוב 4+) מותר לכל רכב שיש בו 4 אנשים או יותר לנוע באותו קטע (עד הצומת הקרוב אלא אם בהמשך יהיה חידוש זהה של התמרור). 4 'אנשים'. מכאן שזה כולל את הנהג. אילו היה כתוב 'נוסעים' זה לא כולל נהג. בנוסף, מותר לאופניים לנוע בנת"צ. ועוד - מותר לרכב של נכה משותק רגליים לנוע בכל נת"צ גם אם אין הכיתוב 4+. לא כל נכה אלא רק נכה משותק רגליים (מי שיש לו שלט ברכב עם כסא הגלגלים). ההיתר לנוע בנת"צ הוא בכל מקרה בו הנכה נמצא ברכב שיש לו שלט כזה גם אם באותו רגע לא הנכה הוא שנוהג. אם הנכה איננו נמצא ברכב - אסור לרכב לנוע בנת"צ גם אם הנסיעה היא לשרותו של הנכה. מקווה שעזרתי.

אמור מעתה נת"מ ולא נת"צ

מיכוון שלא רק רכב ציבורי נוסע בנתיב זה אלה בעלי היתרים אחרים הופך נתיב תחבורה ציבורי ות"צ לנתיב תחבורה מיוחד נת"מ. זה שעושה את ההבדל . בנתיב זה נוסעים . ניידות משטרה -לא רכב ציבורי אמבולנסים- לא רכב ציבורי כב"א- לא רכב ציבורי ניידת חמ"ס וניתור -לא רכב ציבורי פרטי -4 נוסעים ומעלה כולל נהג כמובן -לא רכב ציבורי . כאשר בהגדרה רכב ציבורי הוא, מונית אוטובוס בשירות כלומר גובה כסף עבור הנסיעה . שאחרת גם אוטובוסים ציבוריים ומיניבוסים לא נכללים כרכב ציבורי שלרוב הם מסיעים קבוצות מאורגנות . מקווה שההסבר מספק . עזרא

האם רכב אשר לו תו נכה יכול לנסוע בנתיב ציבורי?

תמרור 52 אומר הנסיעה לאוטובות מונית ורכב פרטי + 4 נוסעים משעה 06:30 עד 09:30

יש כאן בעיה שלא כולם יודעים 

מתחת לתמרור הזה קים נתיב בצבע צהוב שאומר נתיב זה לתחבורה ציבורית בלבד

אני יודע שרק צומת מבטלת תמרור שזה אומר שאחריי השעה 09:30 ממשיך להיות נתיב זה לתחבורה ציבורית ללא רכב פרטי עם 

4 נוסעים 

יש מישהו שיכול לתת לי תקנה מדויקת 

בדקתי אצל 2 מורה נהיגה כל אחד אומר משהו אחר 

ועו"ד תעבורה אומר משהו אחר 

אז מה החוק אומר ?

אכן בנת"ם מותר כאשר מופיע תמרור מתאים 4 נוסעים ויותר כאשר הנהג הוא כמובן כלול במספר הנוסעים כפי שמופיע בהוראת תמרור ב-35 וחמש שמופיע כאן למטה.

"הנסיעה בכביש או בנתיב מותרת לרכבת קלה, לאוטובוס, למונית ולרכב המסיע לפחות את מספר הנוסעים לרבות הנהג הנקוב בתמרור. צוינו אחד או יותר מסוגי הרכב בתמרור, יחולו הוראות התמרור על פי המצוין בו."

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני תעבורה
בחר
בחר