רישוי קטנועים

מישהו יודע מה השינוי שייושם על חוקי הרישיון באופנועים וקטנועים? איך הכ"ס נכנסים לעניין?

רישוי

השאלה לא הכי ברורה. לגבי כ"ס - בעבר קיטלגו את רשיון הנהיגה לפי נפח מנוע של כלי הרכב. כיום החליפו את השיטה, והחלוקה נעשית לפי ההספק של המנוע (נמדד ביחידות של כוח סוס או קיללו-וואט). אם רצית לשאול דבר אחר / נוסף - נא לנסח את שאלתך בצורה יותר ברורה.

בצורה ברורה -

אם היה לי עד עכשיו רישיון ל 50 סמ"ק, עד כמה מותר לי לנסוע עכשיו?

אני לא

זוכר במדויק את ההספק, אבל מותר לך (בעקרון) לרכב על אופנוע/ קטנוע מה שהיה פעם עד 125 סמ"ק. אני מיד אבדוק באתר של משרד התחבורה, ואתן לך תשובה מדוייקת. אופנוע עד 14.6 כח סוס עד 11 קילוואט רשאי לנהוג גם באופנוע בנפח מנוע עד 125 סמ"ק והספק מנועו עד 14.6bhp-11kw

או. זה ממש משדרג אותי.

יש לך אולי המלצה על קטנוע מסויים בטווח הזה?

גם לי יש רישיון ל-50 סמ"ק

גם לי כמוך יש רישיון ל-50 סמ"ק, ואני ממש צריך לעבור כבר לכלי שידע לסחוב אותי כמו שצריך..

אין יותר 50סמ"ק

הנפח הנמוך כיום במדינת ישראל הוא 125 סמ"ק לכן למי שיש רישיון 50 סמ"ק באופן אוטומטיי עבר ל 125 סמ"ק הרבה מים עברו מאז החלת הרישיון החדש.

כן צודק

יש לי עד 125 - ואני הולך לקנות הונדה דילן.. מומלץ!

שני שמח חברים

אני רוכב כרגע על אופנוע שטח של ימאהה, קרעתי איתו את כל מסלולי המרוצים בארץ, והיה ממש טוב, אבל עדיין, אי אפשר לנסוע איתו בכבישים בין עירוניים. חשבתי על זה שאני ממילא כבר כמעט ולא נוסע כמעט בשטח, ועל זה שיש לי חברה עכשיו מהצפון ואני צריך להיות בדרכים הרבה. נראה לי שיהיה הכי נכון למכור את האופנוע ולהביא קטנוע חזק :-^))

הבנתי שכלי חדש עולה משהו כמו 20 אלף שקל. אשמח לדעת אם חברים בפורום מוכרים קטנועים ?

תודה מראש

דורון

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני תעבורה
בחר
בחר