מבקש את עצתכם

שלום, היום קיבלתי דו"ח על כך שעליתי על "אי" מקוקוו, לפני פנייה שמאלה. לא הכרתי את האיזור, והיה פקק כמה רמזורים לפני. לכן נוצר מצב שנכנסתי לטור המכוניות בצורה שהשוטר תפס כהדחפות (למרות שאותתתי והנהג עצר ונתן להכנס). כלומר השוטר העיר על הדחפות לנתיב ועלייה על אי מקווקו. על האי המקווקו לא עליתי, והשוטר כביכול "וויתר" לי על זה שנדחפתי (כי הפקק הזה לגמרי לא ברור והשוטר הסכים) אז הוא אמר שהוא ירשום דוח רק על זה שעליתי על אי תנועה. אין לי כמובן הוכחה שלא עליתי אבל למיטב זכרוני לא עליתי (אני מאוד מקפיד בדברים האלו). האם יש דרך לערער או שיאמינו לשוטר בלי קשר? איך אני יודע אם הוא צילם את האירוע, האם זה רשום בדוח? אשמח לעצות נוספות לגבי התנהלות בנושא לביטול הדוח. תודה

דוח

קיבלת לידיך העתק מהדוח שהשוטר רשם. תסתכל בנסיבות המקרה ותנסה להבין את מה שהשוטר כתב ! כעקרון, בית המשפט יעדיף לרב את המילה של השוטר על המילה שלך ולכן נסה לנתח את דיברי השוטר ואם הוא מציין את דבר העבירה בבירור סימן שרב הסיכויים שהעבירה אכן קרתה ולכן השופט יאמין לשוטר. לא אמורה להיות לשוטר סיבה או אינטרס מסויים לכתוב דוח במזיד ולפחות עם אלה שאני עובד לא נפגשתי עדיין בשוטר שרושם דוחות שקריים. עדי

דוח - בקשה להמרה באזהרה

כמתנדב בית"מ, אני יודע בוודאות שאין כל רצון מצד שוטר לרשום םתם דו"ח. מה שאתה יכול לעשות הוא: לפנות לאגף התנועה במרחב בו נרשם לך הדו"ח ולבקש להמיר את הדו"ח באזהרה. אם יש לך מעל 5 שנים רשיון נהיגה ואם בשנתיים האחרונות לא נרשם לך דוח תנועה כלשהוא, יש סיכוי סביר לכך. אם לא, תתייחס לקנס כאל שכר לימוד. בארצנו הקטנה, המרחק למקום בו תוכל לבצע פניית פרסה בבטחה ולחזור למסלול הנסיעה שלך הוא קטן מאוד (ליטר דלק או 2 ק"מ), וזה הרבה פחות מכל דו"ח או חלילה השתתפות עצמית. נסיעה בטוחה לך

דוח

קיבלת לידיך העתק מהדוח שהשוטר רשם. תסתכל בנסיבות המקרה ותנסה להבין את מה שהשוטר כתב ! כעקרון, בית המשפט יעדיף לרב את המילה של השוטר על המילה שלך ולכן נסה לנתח את דיברי השוטר ואם הוא מציין את דבר העבירה בבירור סימן שרב הסיכויים שהעבירה אכן קרתה ולכן השופט יאמין לשוטר. לא אמורה להיות לשוטר סיבה או אינטרס מסויים לכתוב דוח במזיד ולפחות עם אלה שאני עובד לא נפגשתי עדיין בשוטר שרושם דוחות שקריים. עדי

לא מבין.

מה זה "אי מקווקו"?. אין דבר כזה בלוח התמרורים. תמרור שאינו מעוגן בתקנות או בלוח התמרורים איננו תמרור. ראיתי אי-תנועה (שטח הפרדה - בלשון החוק) מצוייר שנגמר בציור מקוטע. לזה כוונתך? אז למיטב ידיעתי אין כל עבירה בעליה על הקטע המקוטע. כמי שרושם דוחו"ת ולא נחשב לותרן גדול - מעולם לא רשמתי על דבר כזה. אין סיבה. עדיף כבר על ההידחפות (הפרעה לתנועה). אני מציע לך לבדוק היטב את הדו"ח שברשותך, כדברי מר עדי פלנר, במיוחד את חלק ה"נסיבות". אני מסכים ששוטר לא ירשום דו"ח שקרי אבל אני מכיר מספיק מקרים בהם הדו"ח לא מוצדק. או כי מדובר במישהו שלא יודע את החוק (נדיר אבל קיים) או לא מזהה נכון ולא מגדיר נכון את מה שראה, או בפגמים טכניים בדו"ח או ליקויים ברישום הנסיבות. אני לא מסכים שתמיד עדיפה מילת השוטר על מילת האזרח. בבתי המשפט זה ממש לא כך. אתה יכול לקרוא באינטרנט מספיק פסקי דין בהם אומרים השופטים שכיון שמדובר בעד יחיד לאירוע, הם נזהרים מאד בטרם ירשיעו אדם (והיו לא מעט זיכויים בגלל ספק - אפילו ספק קל מאד). השוטר צריך לשכנע אותם באמיתות הדברים. אני מסכים עם מר עדי פלנר שהשופטים לוקחים מראש שהשוטר לא "הפיל תיק" סתם על נהג. כלומר היה מעשה (או מחדל) - השאלה אם היתה עבירה. חתימה טובה. דיויד

מבקש את עצתכם

שלום, היום קיבלתי דו"ח על כך שעליתי על "אי" מקוקוו, לפני פנייה שמאלה. לא הכרתי את האיזור, והיה פקק כמה רמזורים לפני. לכן נוצר מצב שנכנסתי לטור המכוניות בצורה שהשוטר תפס כהדחפות (למרות שאותתתי והנהג עצר ונתן להכנס). כלומר השוטר העיר על הדחפות לנתיב ועלייה על אי מקווקו. על האי המקווקו לא עליתי, והשוטר כביכול "וויתר" לי על זה שנדחפתי (כי הפקק הזה לגמרי לא ברור והשוטר הסכים) אז הוא אמר שהוא ירשום דוח רק על זה שעליתי על אי תנועה. אין לי כמובן הוכחה שלא עליתי אבל למיטב זכרוני לא עליתי (אני מאוד מקפיד בדברים האלו). האם יש דרך לערער או שיאמינו לשוטר בלי קשר? איך אני יודע אם הוא צילם את האירוע, האם זה רשום בדוח? אשמח לעצות נוספות לגבי התנהלות בנושא לביטול הדוח. תודה

בקשת הבהרה

שלום רב, אנא הבהר את ה"אי המקווקו", לא ברורה שאלתך, בנוסף, כפי שהבהירו גולשי הפורום, לא הייתי מציע לתקוף את הדו"ח, אלא לבקש להמירו, בנסיבות מתאימות, לאזהרה. אנא פרט את יתר הנסיבות ואת הביטוי "אי מקווקו" ולמה כוונתך. אין תשובה זו מהווה תחליף לייעוץ משפטי
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני תעבורה
בחר
בחר