אי חציית כביש במעבר חצייה

כהולך רגל, קיבלתי דו"ח על כך שחציתי את הכביש שלא במעבר חצייה. רציתי לדעת מה הקריטריונים למתן דו"ח כזה (כמו מרחק ממעבר חצייה הקרוב, מרחק מהצומת הקרוב, וכו'). תודה

החשיבות לחצות במעבר חצייה

אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולהביא לתשומת לבכם כי כחמישית מהרוגי תאונות הדרכים בכל שנה הם הולכי רגל אשר חוצים את הכביש שלא במעבר חצייה. תפנימו זאת ותקפידו לחצות כבישים במעברי חציה. לגבי הפסיקה אשאיר זאת לדיויד הבקיא בכך.

תראה, צריך להפסיק עם הנוהג

הטרחני הזה שכל גולש שפונה בפורום עם איזו בעיה, בד"כ עבירה שהוא ביצע, מקבל דבר ראשון הטפות מוסר מכל מיני גולשים (לא לעבור באדום, כן לעבור בירוק) הבן אדם קיבל דו"ח, בטוח שאם הוא לא דיסלקט אז הוא יודע מה הוא עשה, נענש על כך, שילם או ישלם כסף, ירשמו לו נקודות, אז מה העניין לקפוץ ו"להזכיר" לו כאן עוד פעם אל תעשה ככה וכן תעשה ככה. הפונים כאן מבקשים עזרה במקום שנראה פחות עוין מהכביש וכך זה צריך להיות. אתה יכול לעזור תעזור, אתה לא יכול? תן למי שיכול. מה זה אתה מזכיר לו שנהרגים אנשים, הוא "חטף" מהמשטרה ועכשיו אתה באת לו?

אי חציית כביש במעבר חצייה

כהולך רגל, קיבלתי דו"ח על כך שחציתי את הכביש שלא במעבר חצייה. רציתי לדעת מה הקריטריונים למתן דו"ח כזה (כמו מרחק ממעבר חצייה הקרוב, מרחק מהצומת הקרוב, וכו'). תודה

טל כמדומני

אם יש מעבר חציה במרחק 100 ממקום החציה מחייב אותך לחצות רק בו, אם אין אז מותר וגם בייתר זהירות.

להנות היום מה שתפסידו למחר

תראה, צריך להפסיק עם הנוהג

הטרחני הזה שכל גולש שפונה בפורום עם איזו בעיה, בד"כ עבירה שהוא ביצע, מקבל דבר ראשון הטפות מוסר מכל מיני גולשים (לא לעבור באדום, כן לעבור בירוק) הבן אדם קיבל דו"ח, בטוח שאם הוא לא דיסלקט אז הוא יודע מה הוא עשה, נענש על כך, שילם או ישלם כסף, ירשמו לו נקודות, אז מה העניין לקפוץ ו"להזכיר" לו כאן עוד פעם אל תעשה ככה וכן תעשה ככה. הפונים כאן מבקשים עזרה במקום שנראה פחות עוין מהכביש וכך זה צריך להיות. אתה יכול לעזור תעזור, אתה לא יכול? תן למי שיכול. מה זה אתה מזכיר לו שנהרגים אנשים, הוא "חטף" מהמשטרה ועכשיו אתה באת לו?

איתן, מתי תפנים כבר, הדוח אינו הבעיה.

הבעיה במקרה הזה הוא הסיכון לחצות כביש שלא במעבר חציה. באופן כללי, לא הדוח הוא הבעיה, אלא עבירת התנועה. העזרה שאני מציע כאן היא לא איך להתחמק מתשלום הדוח, מה שאני מציע זה לשנות את ההרגלים שלך כהולך רגל. אף אחד מ95 הולכי הרגל שנהרגו בכביש שלא במעבר חציה בשנה שעברה לא היה דיסלקט, הם ידעו בדיוק מה הם עושים והיום הם לא איתנו. אתה קורא לזה הטפת מוסר, אני קורא לזה תזכורת. האם ידעת איתן שקרוב ל100 הולכי רגל נהרגו בשנה האחרונה כי הם עברו כביש שלא במעבר חציה ? נניח שאתה ידעת, רבים אחרים לא יודעים זאת. הכביש היה פחות עוין איתן אם כולנו נקפיד יותר על תרבות נהיגה והליכה נכונה. איתן, מדוע זה מרגיז אותך ? אגב, למיטב ידיעתי, התשובה של מוטי מוטי אינה נכונה. הוא גם אומר "כמדומני". אני מציע לחכות להתיחסות של דיויד.

אני מסכים בהחלט

לא אחראי, מסוכן, מיותר, הכל טוב ויפה! יש לי בעיה עם העיתוי, תראה הבן אדם מספר בעיה לחבר והחבר מתחיל להטיף לו מוסר ברגעים שהוא בלחץ, מצוברח, בדיכאון, או לך תדע מה... זה נראה לך עוזר במשהו? תן לו פיתרון, עזרה, עצה טובה, ואחר כך תגיד לו מה שאתה רוצה. תראה אני גם מביא בחשבון שאני כאן בדעת מיעוט ואשמח לשמוע תגובות על כך.

זהו בדיוק העניין.

אני לא מאמין שמישהו נלחץ, מצוברח או נכנס לדכאון בגלל דוח של 250 עד 500 שקלים. לעומת זאת אני מכיר כמה שבאמת נכנסו לדכאון מכיון שאדם קרוב להם נפגע ממכונית. אני יודע גם שיש כאלה ה"מבלים" בבית לוינשטיין מאותה סיבה. בטח תסכים איתי שזו היא סיבה אמיתית להיות בדכאון. בינינו, נראה לי שהקנס שכותב ההודעה ישלם, זה יהיה רק לטובתו. אם הוא עדיין לא הפנים את הסכנה, (כי למשל נראה לי שאתה מבין אבל לא מפנים,) כל פעם שיחצה את הכביש, ייזכר כמה זה עלה לו בכסף, יעני תגובת פבלוב, וזה ימנע ממנו לחצות את הכביש. רציתי לשאול לגבי בעיית העיתוי, האם אתה מתכוון לעתוי המשותף של חצית הכביש והגעת המכונית הפוגעת ? זו באמת בעיה. הפיתרון והעצה שלי: לך שלם את הדוח, זה לטובתך, זה יציל את חייך. זו העזרה והעצה הכי טובה. .

ולגופם של דברים

בשאלה המקורית חסרים הרבה נתונים ולכן קשה לענות עליה. מה המרחק למעבר החציה הקרוב, מה היה עומס התנועה, איזה כביש זה וכו'. לפי מה שאני זוכר - החובה היא לחצות את הכביש במעבר חציה אלא אם אין מעבר חציה בקרבת מקום ואז צריך לחצות את הכביש סמוך לצומת הקרוב. הבעיה היא בהגדרת "קרבת מקום". לדעתי הפרשנות למונח זה תלויית תנאים. בשביל אדם בריא ושלם בגופו - 30 מטר זה ענין של מה בכך. לאדם נכה או חולה - גם 5 מטר יכולים להוות בעיה. אין בחוק ואינני מכיר פסיקה שמדברת על 100 מטר (לא אומר שאין כזו - רק שאני לא מכיר). אבל אני מניח שבכביש שכונתי - אין טעם ללכת 100 מטר רק כדי לחזור אותם כי רציתי להגיע לחנות שמול הבית שלי. אח"כ עוד יש לי לעשות את כל הדרך הזו שוב כדי להגיע הביתה? בחייכם. זה כמעט חצי קילומטר ברגל רק כדי להגיע לחנות במרחק של 20 מטר. אבל קחו כביש כמו למשל שד' רוקח בת"א (כביש גני התערוכה) בשעות העומס. למי שמכיר - מומלץ מאד לנדוד 100 מטר (לא לשכוח מפה, מימיה וכובע) וגם לחזור אותם (כי רציתי להגיע לתחנת האוטובוס ממול). אני מניח שבמקרה הראשון שום שוטר לא ירשום דו"ח וגם אם כן - שום בימ"ש לא ירשיע על זה בגלל מבחן הסבירות. במקרה השני כמעט כל שוטר ירשום דו"ח ובית משפט ירשיע - ובצדק. יום טוב לכם ותפסיקו ללכת מכות כאן. השמצות וירידות הדדיות לא מועילות. אין לי שום בעיה עם כאסח על רקע מקצועי. אבל לרדת לפסים אישיים? לא מכובד לכם. דיויד

איפה ראית כאן מה שאתה כותב בסיום הודעתך

לגבי שד' רוקח- ההיפך הוא הנכון

בשדרות רוקח אין מעבר חציה אם אני זוכר נכון בכל הקטע שבין דרך נמיר לאיילון, ובצד השני מנמיר עד אבן גבירול- אין ספק שמדובר על מרחק מאוד לא סביר, למרות שיש מדרכות משני הצדדים והמקום שוקק הולכי רגל, ולכן גם במקרה הזה שופט לא ירשיע, למרות שמדובר בכביש מהיר.

ואיך אני יכול לדעת את מועד המשפט באתר האינטרנטובאיזה אתה    תודה 

שלום לך!

היום אני עו"ד לתעבורה, אולם בעברי הייתי שוטרת תנועה ואכפתי גם את העבירה הזו...

לעניין המרחק של מעבר החצייה , החוק לא קובע מרחק. ע"פ הנוהל המשטרתי מדובר ב-30 מטר (אם לא השתנה דבר).

ואולם, זה נתון לפרשנות בימ"ש. בפסיקה שניתנה ע"י בימ"ש מחוזי (שהוא מנחה אך לא מחייב  את בימ"ש לתעבורה)  בעפ"ת 29215-06-11 כתב השופט: המונח  "בקרבת מקום", יכול לקבל משמעות שונה ממקום למקום ובנסיבות אחרות ושונות,  הכל תלוי בסוג הכביש, המהירות המותרת בו, עומס התנועה ונסיבות אחרות  ונוספות שיכולות להשתנות ממקום למקום וממקרה למקרה. בתיק זה עברו הולכי הרגל 70 מטר ממעבר חציה- והורשעו, והערעור לא התקבל בעיקר בגלל שמדובר בכביש סואן ומסוכן.

לכן, זה באמת תלוי פרשנות ותלוי מקרה (תלוי שופט).

לגבי בדיקה לעניין מועד המשפט- אם שלחת בקשה להישפט אז תישלח לך הודעה על מועד דיון (זה לוקח זמן). תוודא שהכתובת שלך מעודכנת ושיוכלו לאתר אותך. אם לא נשלחת לך הודעה - תוכל לגשת לבימ"ש לתעבורה ולשאול מתי נקבע הדיון. יש גם מרכז מידע שניתן לפנות דרכו: 077-2703333 (תנסה- בדרך כלל צריך כבר שיהיה מספר תיק).

בהצלחה!

עו"ד חנה דוד 

מתמחה לתעבורה/ פלילי/ תאונות

050-4708166

עו"ד חנה דוד- תעבורה/פלילי/תאונות דרכים

050-4708166

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
דיני תעבורה
בחר