צריכה עצה!!!

אני כרגע בת 21 אחרי שירות צבאי. במהלך כל שנותיי בביה"ס היו לי קשיים בלימודים, חוסר ריכוז, לא הייתי זוכרת את החומר הנלמד, בעיות קשב וכד'... משום שאמא שלי בזמנו לא הכירה את רעיון האבחון לא נשלחתי להבדק. עכשיו אני עומדת בפני החלטה איפה ללמוד לתואר ראשון, ורציתי לדעת ממכם מה אתם חושבים, האם זה לא מאוחר לגשת לאבחון עכשיו? (הציוני בגרות שלי נמוכים וכך גם הפסיכומטרי ואני לא יודעת כבר כמה מוסדות ירצו לקבל אותי, והאבחון לא יוכל לעזור לי בשיפור בגרויות משום שהוא לא היה לי בביה"ס) אז מה נראה לכם?... להשקיע את הכסף ולעשות אבחון עכשיו?

לי היה יותר גרוע

חוץ מכל הבעיות שציינת שגם לי יש אותם - אני גם קוראת נורא לאט. עד כדי כך שבבי''ס אמרתי שלא הכנתי שיעורים ושמו לי מינוס - רק כדי לא ליקרא בקול רם. הפסיכומטרי היה גם על הפנים: התחלתי מ-402, בפעם רביעית יצא לי 467. התקבלתי ללימודים, ואחרי שנה וחצי העיפו אותי בגלל ניכשלים. אמרתי לעצמי - אין דבר כזה - אני אהיה במיקצוע הזה! עשיתי אבחון ללקות למידה, זה אמנם לא הגדיר פתולוגיה מיוחדת אבל - נתן לי אופציה לעשות פסיכומטרי במחשב. זה אמנם לא נוח, אבל פי 2 יותר זמן :) הוצאתי 560 והתקבלתי לאותו מיקצוע קרוב למקום המגורים. עכשיו אני לקראת סוף שנה שנייה - יש לי ממוצע 80 בערך, אני מתמצאת בחומר והכי חשוב - בטוחה בעצמי. עכשיו אני חושבת שאחרי שאני אסיים - להרחיב אופקים וללכת למחקר, אני מתכננת לשפר שוב (ושוב ושוב) את הפסיכומטרי, ולנסות ולנסות - עד שאני אהיה במקום שלי, בהגשמה עצמית. לי זה הכי חשוב, ואם גם לך זה חשוב כמו שלי - אל תוותרי. תעשי הכל, תעשי כמה פעמים, תבזבזי הרבה זמן - אבל בסוף תהיי איפה שאת בעצמך רוצה. ואז תרגישי שזה היה שווה, ואולי זה יתן לך עוד כוחות כדי להתקדם הלאה, כמו שיש לי עכשיו. בהצלחה!

אממ מעניין

לכי להזדיין סתומה פרה מכוערת מן הסתם מזל שיש כסף שמסדר את הענינים לא? אחרי זה איך החיים היו נראים מפגרת! סתם להרחבה:מדובר באנשים מסכנים חסרי חיים ומוטביציה שעושים הכל כדי לעשות צחוק מאנשים אחרים והחולשות שלהם. לבחורה הסתומה הזו אין שום לקות אי סתם נהנת לצחוק על אנשים. זהו שתלך לחפש המכוערת הזאת

אני רואה

שיש אנשים עם בעיות פה, אבל אני לא אתייחס לבעייה שלך, זה עלול להיות אישי, וזה כבר לא חכם. אז אני לא אגיב

צריכה עצה!!!

אני כרגע בת 21 אחרי שירות צבאי. במהלך כל שנותיי בביה"ס היו לי קשיים בלימודים, חוסר ריכוז, לא הייתי זוכרת את החומר הנלמד, בעיות קשב וכד'... משום שאמא שלי בזמנו לא הכירה את רעיון האבחון לא נשלחתי להבדק. עכשיו אני עומדת בפני החלטה איפה ללמוד לתואר ראשון, ורציתי לדעת ממכם מה אתם חושבים, האם זה לא מאוחר לגשת לאבחון עכשיו? (הציוני בגרות שלי נמוכים וכך גם הפסיכומטרי ואני לא יודעת כבר כמה מוסדות ירצו לקבל אותי, והאבחון לא יוכל לעזור לי בשיפור בגרויות משום שהוא לא היה לי בביה"ס) אז מה נראה לכם?... להשקיע את הכסף ולעשות אבחון עכשיו?

תסכול

למוריה שלום אני מזדהה איתך מאוד הייתי במצב דומה אך פחדתי מהלימודים ולכן התחלתי את התהליך רק בגיל 25 הבנתי שאני צריכה ללמוד התחלתי קודם כל באיבחון ואחר כך השלמתי בגריות ופסיכומטרי, למדתי איך אני צריכה ללמוד שזו דרך שונה מרוב האנשים במדינה ונעזרתי במורה שמתמחה בליקוי הלמידה שלי. עכשיו אני בת 32 גמרתי תואר ראשון בחינוך וספרות ואני לומדת תואר בעבודה סוציאלית שזה היה היעד שלי. הלימודים בשבילי כל מבחן כל סימסטר זה עבודה קשה מלחמה אין סופית שמתסכלת מאוד. אך למדתי להעזר בתמיכה הנפלאה של בעלי וחברי ולדעת שלמרות שאני שונה בדרך הלימוד שלי זה לא אומר שאני פחות חכמה וזה לא אומר שאני לא אוכל להשיג את יעודי בחיים. אני מקווה שתצליחי ותשאבי כוחות להתחיל ולקחת בחשבון שיש כשלונות ותסכולים רבים באמצע אך שמגיעים לתוצאות מסתכלים לאחור אני אומרת היה כדאי!!!! אשמח לענות על שאלות נוספות שלך יום טוב מיכל

מיכל תודה על המוטיבציה!!

צריכה עצה!!!

קורס ללמידה

מוריה, שלום. אני רוצה להמליץ לך על קורס שנקרא - ללמוד כיצד ללמוד. אני יכול להניח בבטחון שאף אחד לא לימד אותך איך ללמוד באמת כדי להבין את החומר ולא רק לעבור עליו. כולם מניחים שכל אחד אחר יודע ללמוד וזה ממש לא נכון! כמו שלא כל אחד יודע לשיר למרות שלאחדים זה מאוד טבעי אחרים צריכים ללמוד. הקורס שאני ממליץ עליו מאפשר לך מיידית לזהות מחסום בלמידה ולטפל בו לפני שאת מרגישה שלא הבנת את החומר כולו אלא לפרק את זה לחלקים מאוד קטנים וניתנים לזיהוי. תבקרי באתר שלי "פתרונות מעשיים" בתחום של טכנולוגיית הלמידה.

מיכל תודה על המוטיבציה!!

מוטיבציה

אני שמחה שמכתבי גרם לך למוטיבציה אך תדעי שהדרך לא קלה ואף קשה ומתסכלת ולוקח זמן עד שרואים תוצאות ובדרך יש כשלונות אך לפי דעתי זה שווה!! ותחשבי אם את מוכנה לכל זה!! ותגבשי לך תמיכה בהתאם. יום טוב מיכל

צריכה עצה!!!

למוריה

גל שלום, אני ממליצה לך א. לגשת לאיבחון וב. לנסות להתקבל למכללת תל חי במכללה יש מרכז ללקויות למידה והם מאוד גמישים ומעניקים המון לסטודנטים אני בוגרת שלהם ואני ממליצה אליהם בחום רב אם יש לך שאלות אני אשמח לענות לך אליהם במייל gili_arn@walla.co.il

אבחונים לגיל המבוגר

באשר לשאלתך, לעולם לא מאוחר לעשות אבחון ולאתר לקויות למידה, באשר הן קיימות. לעיתים קרובות קורה, כפי שקרה לך, שהאיתור לא נעשה בזמן, מסיבות כלשהן ולעיתים הלקות עצמה באה לידי ביטוי בשלבים מאוחרים יותר כאשר כמות החומר הנלמד גדולה ומורכבת יותר. ההשקעה משמעותית, גם במישור של הידיעה שלך לגבי עצמך וגם כאשר את מתכוונת לשפר בגרויות וללמוד במוסדות גבוהים. את צריכה להיות מודעת שקיים קושי בקבלת התאמות בפסיכומטרי אולם גם זה אפשרי, בתנאים מסוימים, עם הוכחה משמעותית לקיומה של לקות למידה משמעותית,
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
לקויות למידה
בחר
בחר