הבת שלי מאובחנת כלקוית למידה

כיום היא בגן שפתי. שאלתי היא האם יש גוף ממשלתי שניתן לפנות אליו לצורך עזרה במימון הטיפולים? הבעיה העיקרית אצלה היא שפתית אוצר המילים שלה דליל ובגן היא נפגשת עם קלינאית אחת לשבוע למשך שעה שזה לא מספיק כדי לקדם אותה. תודה.

קשי התארגנות

קושי בהתארגנות מעיד על טווח רחב של קשיים, העלולים להפריע לילדך בתפקוד היום יומי. הכוונה היא לכל סוגי הארגון, החל מקשיים במציאת אסטרטגיה נכונה ללמידה ושימוש באסטרטגיה בלתי יעילה, כאשר מדובר בגורמים המםריעים לבצע את העבודה באופן יעיל ומיידי. לעיתים קרובות מדובר גם באיטיות (על רקע של ארגון ולא על רקע בעיות קשב או בעיות אחרות), אי שימוש במשוב, נוקשות חשיבתית, קושי בקביעת תכנית, קושי בתכנון מראש של צעדיו ושימוש בניסוי וטעיה, קושי בשינוי האסטרטגיה על פי דרישת המצאיות וכו' וכו' וכו'. הקושי יכול להוא ליד ביטוי גם בסדר היום, בקשיים קונקרטיים כמו- סידור ילקוט, ארגון יומן, סדר וארגון מחברות, קושי בהבאת חומרי לימוד וכו'. בבכל מקרה, מורה להוראנ=ה מתקנת, יודעת לטפל בקשיים אלה, כאשר רצוי לבחון גם את דרך היישום של הדברים הנלמדים אצלה. לעיתים במקום בו קיימים קשיי ארגון רצוי ללוות את הילד במורה להוראה מתקנת, במקביל עם חונך, שנטרתו תהייה ישום פרקטי של הידע הנצבר אצל המורה. כל מקרה לגופו.

טיפולי שפתי

לצערי איני יודעת על מקורות מימון פרטיים של טיפולים על ידי קלינאית תקשורת. עם זאת ידוע עלי שקופות החולים מכסות חלק מהעלות הטיפולית ומספקות מטפלים מתאימים. הייתי מציעה לך לפנות לקופת החולים אליה את שייכת ולקבל את חוות דעתם
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
לקויות למידה
בחר
בחר