שלום

שלום

רציתי לדעת מה אני יכולה לעשות בקשר לליקוי שיש לי. כיום אני עושה מכינה משפרת בגרויות. אובחנתי כשהייתי בתיכון ולא ניגשתי רק למקצועות ההומנאים שזה מאוד קשהלזכור כל כך הרבה חומר וכיום לא נותנים לי אפשרות לעשות מבחן מותאם ואני מאוד רוצה להצליח ולקבל תעודת בגרות וללכת ולקבל תואר יום אחד. אני רק לא יודעת אם יש כזה דבר שיש עזרה לכאלה שיש להם לקויות למידה גם אם הם אחרי תיכון אני באמת מאוד רוצה להצליח בחיים שלי אבל מרוב שאני מאוד מפחדת להיכשל שוב בבחינות האלה אנילא יודעת מה לעשות זה המקצועות אם הכי הרבה חומר כמו היסטוריה אזרחות ספרות אפילו גאוגרפיה קשה לי. האם יש דרך להצליח האם יש לאן לפנות כדי לקבל עזרה? האם אני בכלל יכולה להצליח? בעיה שלי היא הבנת הנקרא ובעיית זיכרון. הבעיה שיש משהו מוזר כי אני יכולה לזכור הרבה תאריכים מספרי טלפון הרבה דברים אבל כשמדובר בכל כך הרבה אני לא רק לאמבינה אני לומדת בע"פ ונכשלת. מה אפשר לעשות? סליחה שהמכתב ארוך.

בבקשה

בבקשה אני באמת צריכה לדעת את התשובה אני ממש לא יודעת איך להמשיך.

התמודדות עם לקויות למידה לאחר תיכון

הההתמודדות עם בחינות הבגרות לאחר סיום בית הספר התיכון יכולה להיות טובה יותר ואופטימית, דווקא בגלל שהיכולת לעבור את הבגרויות תלויה בך ובקצב ההתקדמות שלך ולא בהנחיות ה'מונחתות' עליך מעצם לימודייך במסגרת קבוצתית. כל בתי הספר המיועדים להשלמת בחינות הבגרות טובים לצורך כך, כאשר חלק מהמסגרות הלימודיות מיועדות ללקויי למידה באופן ייחודי ובכל אחת מהן מוצע מגוון של 'טיפולים' לכאלה שאובחנות כסובלים מלקויות למידה. בררי את האפשרויות השונות, בררי גם את המכללות הקדם אקדמיות והאפשרויות שהן מציעות. חלקן מציעות את הלימודים להשלמת בחינות הבגרות במקביל עם האפשרות להמשיך במסגרותיהן לצורך רכישת מקצוע ולימודים גבוהים. יש לציין כי ניתן להגיש ערעור לועדות ההתאמות על החלטתן, המגובות על ידי המורים שילמדו אותך במסגרת שתלמדי בה. זאת ועוד, אמרתי שהאפשרויות שהמסגרות הללו מציעות הן טובות ואופטימיות והתכוונתי ליכולת שלך לגשת לכל אחת מהבחינות שאת מתקשה בהן, בקצב שלך ועל פי יכולתך.

תודה

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
לקויות למידה
בחר
בחר