דיסקלקוליה, האם יש משהו לעשות בנידון? מצפה לתשובה

גם אני סובל (מאוד) מדיסקלקוליה לאחרונה אני מתחיל ללמד את עצמי את החשבון הבסיסי והפשוט ועדיין לא התחלתי אלגבה, אני יודע שזה הולך לקחת לי עוד המון זמן לקלוט את הכל. אבל שאלתי היא אם מבחינה מקצועית כדאי לי בכלל להתאמץ, עברתי אבחונים רבים וכמו כן את הבגרות 3 יח"ל גירדתי-בקושי, לאחרונה אני מסגל לעצמי אורח חיים מתימטי, זה יעזור לי? מצבי ישתפר? בשנים האחרונות זה נראה כמו חלום רע איני קולט דבר בבחינה מספרית בעיה מביכה וקשה למי שמבין בעניין, יש לי חלום אמיתי וזה להיות עם מושג במספרים ויישומם איני יודע עד כמה רחוק אני מזה..מקווה שאני אגלה בקרוב. תודה מראש על צומת הלב

דיסקלקוליה

הדיסקלקוליה הינה הפרעה ברכישת מושגים ופרוצדורות מתמטיות על רקע נוירולוגי ומהוים כ- 5% מהאוכלוסיה הכללית. יש רבים שמתקשים במתמטיקה אולם אינם נחשבים כדיסקלקולים. דברים שונים בעיבוד המידע יכולים להשפיע על קושי ברכישת המתמטיקה כמו- קשיים בקשב, בראיה המרחבית, כשל ברכישת אסטרטגיות מתמטיות הולמות, קשיים בזכירה, קושי ברכישת חוקיות חשבונית וכו'. בדרך כלל אנחנו מדברים על דיסקלקוליה משנית, נשמע לי שהתאור שלך מתיחס לדיסקלקוליה ראשונית, הנקבעת עוד בשלבים המוקדמים של ההתפתחות וקשורים בתפיסת הכמות,מושג המספר, חוקי השימור וכו'.קיימות שיות שונות לטיפול בדיסקלקוליה, המיושמות על ידי מורים להוראה מתקנת, הייחודיים להוראת המתמטיקה לסובלים מדיסקלקוליה., השמים דגש על מושגים ראשונים של הכרת המושג, הכרת הסימנים, הצגת המושגים המתמטיים וכו'.. באם מעולם לא פנית לעזרה מסוג זה כדאי לנסות ולפנות ולו רק כדי לרכוש את הבסיס. באם נערכה פניה כזו, הצעתי לך היא לפנות כל תחום עיסוק שאינו נושק ביסודות החשבון ובאם תתקלי במושגים אלו תמיד תוכלי לפנות לקבלת עזרה זו.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
לקויות למידה
בחר
בחר