דיסקלקוליה

שלום ד"ר.יש לי לקויות למידה שהחמורה שבהם היא דיסקלקוליה.אני בן 24 ועברתי מספר איבחונים כלליים ובנושא המתמטיקה בפרט,וכתוצאה מכך למדתי בערך כשנתיים עם מורה מיוחד למתמטיקה(הוראה מתקנת לפי המלצת האיבחון),ואף ניתנו לי הקלות בבגרויות.כל זה לא עזר או קידם אותי באופן משמעותי,ואת הבגרות עברתי בקושי בקושי.העיניין הוא שאני חסום לגמרי בחיים שלי מהבחינה הזו שהרמה שלי נורא נמוכה(חסרים לי המון המון נושאים),אפשר לומר שאף פעם לא באמת למדתי מתמטיקה בביה"ס,והזמן שלוקח לי להבין ולפתור תרגיל הוא רב.נסיתי לפני כשנתיים לעבור את הפסיכומטרי,אך נשרתי באמצע הקורס,בעיקר בגלל המתמטיקה ומיגבלת הזמן.אין לי אפשרות ללמוד לימודים גבוהים עקב כך,ואף קורסי תעודה רבים.אין לי כח נפשי(ןכסף)לעבור עוד איבחונים נוספים,אני מנסה להשלים פערים מאתרים שונים באינטרנט(רובם באנגלית)אך לא ניראה לי שמכאן תבוא הישועה.זה ממש הורס לי את החיים,כמה שזה נשמע מגוחך,ויש לזה אף השפעה מנטלית.אילו אפשרויות יש לפני על מנת לפתור את הבעיה?אשמח לקבל את עצתך.תודה רבה.

דיסקלקוליה

אני חוזרת בתשובה על תשובה נוספת שנתתי בפורום באותו ענין. הדיסקלקוליה אכן מציבה בפניך קושי בקבלה לאוניברסיטאות בגלל הצורך במתמטיקה, אבל, לדעתי, קיימות מסגרות כמו חלק מהמכללות, שמיעדות חלק ניכר מנושאי הלימוד שלהם לכאלה שסובלים מסוגים שונים של לקויות למידה, כמו דיסלקסיה, דיסקלקוליה וכו'. נסה לפנות למכללות אלה, שאגב, מציעות גם מסגרות קדם אקדמיות שיכולות 'לעקוף' את הבחינות הפסיכומטריות
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
לקויות למידה
בחר
בחר