חרדת בחינות

בתחילת השנה עברתי לתיכון מהחטיבה והמעבר היה מלווה בהרבה שינויים. לצערי הרב במבחן הראשון שהיה לי במתמטיקה חוויותי חוויה שמעולם לא קרתה לי. לפני המבחן (בעוד המורה מחלקת את הטפסים) הייתי מאוד מאוד לחוצה. כאשר קיבלתי את המבחן חטפתי בלאק אווט תוטלי ובמשך כל השעה הראשונה רעדתי כולי ולא הייתי מסוגלת לעשות את המבחן. בשעה השניה גם לא הצלחתי להרכז אבל איך שהוא הצלחתי בעודי רועדת לפתור מספר מצומצם של תרגילים (שניים שלוש). מיותר לציין שאת החומר הנבחן ידעתי טוב מאוד (ואפילו עבדתי עליו עם מורה פרטי) ושבסיום המבחן, כשעה אחרי פתרתי את התרגילים ללא כל בעיה. אני חוששת שפיתחתי מעיין פוביה ממתמטיקה או סוג של חרדת מבחנים והייתי רוצה לדעת מה אתם חושבים והאם יש לכם רעיונות כיצד להתגבר על מצב זה שכן בעייני הא לא יכול להמשך. בתודה מראש, ליאת.

חרדת בחינות

ליאת היקרה, התאור שלך יכול אכן לספר על קיומה של חרדת בחינות אלא שארוע חד פעמי או אפילו ארועים בודדים אינם אמורים לספק אבחנה כל כל קיצונית של 'פוביה' ממתמטיקה. הייתי, במקומך מנסה כיווני חשיבה אחרים- האם יש בחומר משהו שגורם לך לבהלה יתרה, הבאה לידי ביטוי בבחינה הראשונה שחווית, או אולי שאת נמצאת באיזה סוג של לחץ להצלחה שלא היה קודם לכן, שקשור בלימודי המתמטיקה או בכלל, או שמשהו בסיטואציה האבחונית גרם לך להיות במצב כזה... בכל אופן, רק לאחר בדיקה מעמיקה וחזרה של מספר רב של פעמים את יכולה להסיק מסקנות ולפנות לאיזה גורם מקצועי שיעזור לך באבחנה.
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
לקויות למידה
בחר
בחר